operacja na cito?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: operacja na cito?

Postprzez mardeb76 » 27 Paź 2016, 09:13

Jeśli nie będzie żadnych powikłań pooperacyjnych to wszystko powinno przebiegać mniej wiecej jak opisał anRJdree. Mnie osobiście przytrafił sie krwiak pooperacyjny w miejscu usuniętego jądra. Wyglądało to dokładnie tak jakbym to jądro dalej posiadał. Bezbolesna duża kulka. Krwiak wchlonął się całkowicie po 8 tygodniach od operacji. Wypis do domu zależy raczej od stanu pacjenta, a nie od zwyczajów szpitala. Ból w pachwinie po zabiegu jest normalny. Myślę, że dziś lub jutro do domu. Może uda się Wam zrobić TK bedąc jeszcze na oddziale? Za tydzień pacjent bedzie śmigał. Najważniejsze, że ten etap leczenia macie już za sobą. Szybko i sprawnie usunięty został guz pierwotny, który mogł rozprzestrzenic komórki rakowe po organizmie. Trzymam kciuki aby tak się nie stało. Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: operacja na cito?

Postprzez ktosia » 28 Paź 2016, 02:56

Witajcie,
dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Do domu dzisiaj, czyli w piątek. Co do tomografii, to chyba pozostanie termin przesunięty z tej środy na 7 listopada. Chyba że lekarze uznają, że niczym nie grozi taka dawka napromieniowania i kontrastu dołożona do osłabienia pooperacyjnego.

Dopiszę coś, co może się komuś przydać, a co wyszukałam przerażona odległym terminem operacji:

prywatna operacja w Lux Med kosztuje od 3000zł i można umówić się na nią np. z dr Danielem Leszczyńskim, tel. 22 3322844

Nadal zaskoczona jestem sytuacją z terminami w Magodenice, ale najważniejsze, że już po.

Pozdrowienia Wam zostawiam i szczególnie ciepłe słowo dla Tych co się do chemii szykują - to trochę trudny czas, ale z dobrym nastawieniem łatwiej go przetrwać.
ktosia
 
Posty: 10
Rejestracja: 25 Paź 2016, 13:56

Re: operacja na cito?

Postprzez NooVic » 28 Paź 2016, 09:21

Hej,
Super że juz dzis idziecie do domu :)
Piszcie pozniej jak wyniki badań
Pozdrawiam
NooVic
 
Posty: 40
Rejestracja: 02 Paź 2016, 22:43
Miejscowość: Bydgoszcz

Re: operacja na cito?

Postprzez JanDaw » 28 Paź 2016, 19:55

Najważniejsze ze juz po. Maz w Poznaniu od diagnozy w czwartek w poniedziałek przyjecie do szpitala, wtorek miał operacje wiec bardzo szybko, dlatego wszystko zależy od placówki, wiedzy lekarza o rj i myśle ze tez dobrej woli.
Teraz tylko krok po kroku wykonać badania i spokojnie (na ile to mozliwe) czekac na diagnozę. Trafiliście na to forum tzn wybraliście dobra drogę do pełnego wyleczenia.
Pozdr
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17

Re: operacja na cito?

Postprzez ktosia » 10 Lis 2016, 15:30

Witajcie,
mamy wynik histopatu:

Seminoma, PLAP + w komórkach guza
Guz o największym wymiarze 3 cm ograniczony do miąższu jądra, nie nacieka osłonek jądra oraz najądrza.
Pewnej inwazji naczyniowej nie znaleziono. Kikut powrózka nasiennego bez zmian histoonkologicznych.
pT1Nx

Opis makroskopowy:
Jądro prawe 6x4x3 z najądrzem długości 7 cm z powrózkiem nasiennym długości 7 cm o wadze 67g. W środkowo-tylnej części jądra białawy lity guz średnicy 3 cm, wyraźnie odgraniczony od otaczającego miąższu, dochodzi do osłonki białawej.

Wyniku tomografii jeszcze nie znamy.

Markery dwa od początku były w normie, jeden podwyższony:
przed operacją:
LDH 240 /norma 225/
po operacji:
LDH 204/norma 225/

Pooperacyjne dolegliwości mijają jak powinny.

Pozdrawiam
ktosia
 
Posty: 10
Rejestracja: 25 Paź 2016, 13:56

Re: operacja na cito?

Postprzez tobson85 » 10 Lis 2016, 15:51

Hej
Póki nie będzie wyników tk to nic na 100℅ nie można powiedzieć, ale wygląda to dobrze, a nawet bardzo dobrze ;). Wyszedł nasieniak i z hispatu wynika że nie ma angioinwazji.
Wg mnie duża szansa że obejdzie się bez chemii ;)
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: operacja na cito?

Postprzez ktosia » 28 Lis 2016, 00:09

Witajcie,
najpierw słowo przeprosin za opóźnienie w informowaniu, wybaczcie ten poślizg.

A teraz info:
Tomografia była 9 listopada i wykazała:

" Płuca bez zmian ogniskowych.
Węzły chłonne pachowe, śródpiersia i wnęk płucnych niepowiększone.
Nie stwierdza się płynu w jamach opłucnej.

Wątroba niepowiększona, z niespecyficznym ogniskiem hypodensyjnym brzeżnie w segm.6 6x3.5mm; poza tym wątroba bez zmian ogniskowych.
Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone.
Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez widocznych złogów.

Śledziona niepowiększona, bez zmian ogniskowych; przy jej przednim zarysie śledziony dodatkowe 11 i 5mm.
Trzustka prawidłowej wielkości, bez zmian ogniskowych.
Nadnercza obustronnie prawidłowego kształtu i wielkości, bez zmian ogniskowych.
Nerki o typowej lokalizacji i wielkości, bez złogów i zmian ogniskowych.
Bez cech zastoju moczu.
Pęcherz moczowy o gładkich zarysach, cienkościenny.
Wolnego płynu w jamie otrzewnowej nie stwierdza się.
Węzły chłonne jamy brzusznej, miednicy małej i pachwinowe są niepowiększone.

Ognisko zagęszczonego utkania kostnego w trzonie L5, śr.7mm.
Poza tym kości bez uchwytnych zmian ogniskowych. "

Czyli wychodziłoby na to, że był to seminoma pT1N0M0S0

Po wizycie u dr Sarosieka jest decyzja, aby pozostać przy ścisłej obserwacji. Jeszcze jakieś tam wątpliwości krążą tu i tam, ale raczej pozostanie obserwacja - też tak myślicie? Tobiasz już nam dobrze prorokował :)

W najbliższych dniach będzie robione USG wątroby, bo to coś jednak trochę niepokoi (stawiam na jakiegoś naczyniaka, albo torbiel).

Na kontrolną tomografię zapisany jest wstępnie na koniec lutego, ale to można jeszcze zmienić - powiedzcie, czy te cztery miesiące (bo cztery, prawda?) odlicza się od tomografii do tomografii (a w pobliżu tomografii pozostałe badania) ?

I jeszcze jednej informacji do tej pory nie podałam - wiek: 26 lat

Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie :)
ktosia
 
Posty: 10
Rejestracja: 25 Paź 2016, 13:56

Re: operacja na cito?

Postprzez tobson85 » 28 Lis 2016, 00:57

Hej :)
po pierwsze gratulacje wyniku ;)!!!

Skoro dr Sarosiek skłania się do obserwacji to też bym się na taką zdecydował. Z resztą wytyczne NCCN i ESMO też w tym stadium zaawansowania takie postępowanie preferują.
Wg NCCN TK brzucha i miednicy powinna się odbyć w 3, 6 i 12 miesiącu (dotyczy pierwszego roku obserwacji). Ekspertem nie jestem ale na podstawie tego rozumiem, że następna TK powinna być w lutym 2017, potem odpowiednio w maju i listopadzie 2017.

Co do zmian na wątrobie to też mam kilka podobnej wielkości - opisywane jako torbiele proste. W USG praktycznie nie wychodzą. Raz jednemu lekarzowi udało się uchwycić tylko jedną z nich.

Cieszę się razem z Wami i życzę wszystkiego dobrego ;)
pozdr
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: operacja na cito?

Postprzez kargul » 02 Gru 2016, 06:22

Jeśli moge polecić, to polecam dr Szerstobitow jeśli chodzi o USG.
W moim przypadku badało mnie 3 lekarzy i każdy mówił że jest coś niepokojącego i nie wygląda to dobrze. W końcu trzeci ost polecił mi Panią doktor poszedłem i już wszystko wiedziałem. Dlatego zdecydowałem się na operacje w moim przypadku. Tak pewnie gdybałbym sobie dalej że to nie rak
kargul
 
Posty: 13
Rejestracja: 25 Paź 2016, 08:54

Re: operacja na cito?

Postprzez ktosia » 26 Mar 2017, 16:08

Witajcie,
trochę czasu minęło, na szczęście bez kłopotów jakich się boimy.

Dziękuję Tobiaszowi i Kargulowi za cenne posty.

Badania kontrolne dały dobre wyniki. W kwietniu spotkanie z dr. Sarosiekiem i ustalenie kolejnych badań, bo tak się składa, że trzeba rozpatrzeć sprawę czerwcowej operacji na przegrodę nosową. Trochę za dużo tych spraw operacyjnych, ale jeśli ma to poprawić zdrowie i komfort życia...

Tym razem tomograf był tylko na miednicę małą, płuca prześwietlane RTG (ale wszystko w Magodent).
Myślicie, żeby teraz prosić o tomograf, w razie gdyby znów dr. proponował RTG - co lepiej obrazuje?

Zaganiani jesteśmy w tej zwariowanej, pędzącej codzienności, nie ma czasu na czytanie forum - ale dla Wszystkich serdeczne pozdrowienia zostawiamy i życzenia dobrego zdrowia i poprawy zdrowia, komu tego potrzeba :) Niech wiosna dodaje optymizmu i siły!
ktosia
 
Posty: 10
Rejestracja: 25 Paź 2016, 13:56

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości