Jeden Cykl BEP-u?/ Nienasieniak stadium IB / Wrocław

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Jeden Cykl BEP-u?/ Nienasieniak stadium IB / Wrocław

Postprzez JajecznySkorupiak » 18 Gru 2016, 22:50

Heloł,
Szybka piłka. Nienasieniak IB, no bo jedno ognisko mikroangioinwazji. Niedługo mam konsylium i zacząłem przeglądać najnowsze wytyczne wszystkich towarzystw onkologiczno-urologicznych. Jest tam napisane że te stadium leczymy albo jednym BEP( dane EUA) lub jednym do dwóch BEPów (dane NCCN). Czy ktoś coś wie więcej na ten temat? Szczerze powiedziawszy, jakby się ograniczyło cykl do jednego to byłbym w sumie szczęśliwszy :D


Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio edytowany przez JajecznySkorupiak 20 Gru 2016, 01:22, edytowano w sumie 2 razy
JajecznySkorupiak
 
Posty: 26
Rejestracja: 18 Gru 2016, 22:46

Re: Jeden Cykl BEP-u/ Nienasieniak stadium IB

Postprzez mardeb76 » 18 Gru 2016, 23:25

Witam,
Nie podajesz pełnych wyników, ale jeśli jest dokładnie tak jak piszesz to wedle NCCN 2017 może to być tylko 1 kurs BEP. Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Jeden Cykl BEP-u/ Nienasieniak stadium IB

Postprzez JajecznySkorupiak » 18 Gru 2016, 23:32

Już się poprawiam.

-Carcinoma Embryonale
-obecne ognisko mikroangioinwazji,
-30% utkania objęte zmianami martwiczymi
-brak naciekania osłonek jądra i najądrza

Markery (najświeższe, przed operacją cały czas w normach)

AFP - 4,5 (0-7)
Bhcg <0,100 (0 -2,5)
Ldh 130 (0-250)

RTG płuc
Czysto, brak jakichkolwiek zmian.

Tomograf
Czysto
-lewy płat wątroby powiększony (ale tak po prostu mam)
- węzły chłonne okołoaortalne , największe w rozmiarze 0,8 cm w najdłuższej osi.
JajecznySkorupiak
 
Posty: 26
Rejestracja: 18 Gru 2016, 22:46

Re: Jeden Cykl BEP-u/ Nienasieniak stadium IB

Postprzez tobson85 » 18 Gru 2016, 23:38

Hej
Wg ESMO w nienasieniaku w IB przewidziane są 2 kursy BEP, wg NCCN 1-2 kursów.
Te węzły mimo, że poniżej 10 mm ale jednak w typowej lokalizacji i są prawie wielkości granicznej wiec to juz może być troszkę podejrzane.
A gdzie się będziesz leczył? Decyzja o ilości kursów należy do lekarza. Ale jeśli wg ESMO to 2 kursy to pewnie na to się trzeba przygotować.
Pozdrawiam i dużo siły i zdrowia! ;)
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Jeden Cykl BEP-u/ Nienasieniak stadium IB

Postprzez JajecznySkorupiak » 18 Gru 2016, 23:44

DCO Wrocław. Z tym że w ESMO 2013 też jest napisane, że Stadium I z gatunku high-risk leczymy jednym lub dwoma cyklami. Pytam bo nie chcę się "nadleczać" i niepotrzebnie tracić zdrowie na cytostatyki. Jeśli jest możliwość leczenia się według najnowszych standardów, to właśnie takimi chcę być leczony, nawet jeśli miałbym nakierować lekarza ;D
JajecznySkorupiak
 
Posty: 26
Rejestracja: 18 Gru 2016, 22:46

Re: Jeden Cykl BEP-u/ Nienasieniak stadium IB

Postprzez mardeb76 » 19 Gru 2016, 00:01

Ostatnio był na Forum opisywany przypadek, gdzie dr Wiechno z COI (ośrodek rekomendowany przez Forum) proponował przy nienasieniaku w stadium zaawansowania IB jeden cykl chemioterapii BEP. Potwierdził taką możliwość również Troll (ekspert Forum) pisząc o światowym trendzie do minimalizowania skutków ubocznych leczenia. Podkreślił jednak, że ostateczna decyzja czy 1 czy 2 kursy BEP zależą od oceny klinicznej zaawansowania choroby przeprowadzonej przez onkologa. Dlatego bardzo ważne jest, aby to był lekarz, któremu w pełni zaufasz. Uwierz mi to bardzo ważne dla Twojej psychiki i pewności, że jesteś leczony właściwie. DCO nie jest najlepszym miejscem do leczenia. Masz tam duże szanse na przeleczenie lub niedoleczenie. Jeśli jesteś z Wrocławia to pomyśl o Krotoszynie i dr Świątoniowskim. Uwierz mi niełatwo jest przekonać lekarza do czegokolwiek. Lepiej leczyć sie pod okiem takiego, który wie wszysko sam i nie popełni błędów. Przekonałem sie o tym na własnej skórze. Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Jeden Cykl BEP-u/ Nienasieniak stadium IB

Postprzez tobson85 » 19 Gru 2016, 00:02

W mojej opinii (i pewnie nie tylko mojej) uciekaj do Krotoszyna. Tam nie będziesz miał takich dylematów ;)

UPDATE:
No właśnie tak jak pisze kolega powyżej ;)
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Jeden Cykl BEP-u/ Nienasieniak stadium IB

Postprzez JajecznySkorupiak » 19 Gru 2016, 00:06

Hmm, no to stał się właśnie mętlik w głowie. Póki co byłem bardzo pozytywnie zaskoczony DCO (szybkie terminy każdego badania, brak oczekiwania, duża możliwość dostosowania się do pacjenta i Pani doktor która sama zleciła wszystkie potrzebne badania bez przypominania jej o tym), akurat na takie wszystkie niuanse jestem wyczulony, bo jakby to ująć - "jestem z branży", więc totalnych kitów mi nie wcisną. Zobaczę co powie jutro konsylium i zobaczę czy tamci Panowie wiedzą o czym mówią :D
JajecznySkorupiak
 
Posty: 26
Rejestracja: 18 Gru 2016, 22:46

Re: Jeden Cykl BEP-u/ Nienasieniak stadium IB

Postprzez mardeb76 » 19 Gru 2016, 00:10

Ja oraz wielu innych myślało tak jak Ty, ale do czasu. Przeczytaj kilka ostatnich postów na moim wątku, to może Cię przekona do zmiany ośrodka. Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Jeden Cykl BEP-u/ Nienasieniak stadium IB

Postprzez troll » 19 Gru 2016, 00:13

A moim zdaniem, jak wiesz o co chodzi i zależy Ci na Twoim zdrowiu - próbuj w DCO :) Może akurat masz po drugiej stronie kompetentnego i przyjaznego lekarza, czego naturalnie Ci życzę. Jedna rada - nie bój się pytać, nawet zapisywać listy pytań i nieraz sprawdzać :) Lepiej usłyszeć "nie wiem", ale sprawdzę, niż "co się pan interesuje", czy "ja wiem lepiej".

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości