Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Choroba nowotworowa jest dla Chorych i ich bliskich jedną z najbardziej stresogennych sytuacji w życiu. Strach, rozdrażnienie, wściekłość, wstyd, obawy przed odrzuceniem przez dotychczasowe środowisko a przede wszystkim lęk o życie to emocje z którymi mierzą się praktycznie każdy Chory na nowotwór jądra, jego rodzina i najbliżsi znajomi.

Niniejsze forum służy rozmowie, wyjaśnianiu pojawiających się problemów sfery emocjonalnej. Traktuje także o odchodzeniu, radzeniu sobie w jednym z najtrudniejszych momentów w życiu człowieka.

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez troll » 07 Wrz 2016, 18:56

Dziękujemy za info, Luki!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez balbinamala » 21 Gru 2016, 21:25

Uważam za wysoce niesprawiedliwe umieszczenie najlepszego w Polsce /ranking Rzeczpospolitej/Centrum Onkologii w Bydgoszczy w kolorze czerwonym.Dr Siekiera chirurg onkolog fantastycznie radzi sobie z wszelkimi nowotworami
balbinamala
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 Gru 2016, 19:59

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez Laili » 21 Gru 2016, 22:16

a może jakieś przykłady dotrzymywania standardów dla leczenia ...
Osobiście mieliśmy doświadczenia w 2013 raczej nie najlepsze. Ośrodek w Bydgoszczy jest rzeczywiście wspaniały jako budynek, przestronność,nawet uprzejmość, ale nie o to przecież chodzi. Za każdą wizytą zmienający się lekarz (lekarze przypisani do sali, a nie pacjent do lekarza) powodował, że co przyjazd na chemię była inna wizja leczenia... i to odbiegająca od uznanych standardów, co powodowało dodatkowy niepotrzebny stres.
Jeśli się to zmieniło, to miło będzie dać ludziom jeszcze jeden ośrodek do wyboru.
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez ciastek » 24 Sty 2017, 18:28

Chciałabym poinformować was o bardzo nieprzyjemnym doświadczeniu z COI w Krakowie.

U chłopaka wykryto nawrót w przestrzeni zaotrzewnowej, wykonano prześwietlenie klatki piersiowej, markery. Mimo, że to było OK. I wszystko wykazywało, że jest to potworniak (nawet taki laik jak ja domyślałam się, że to potworniak) to lekarz zaproponował jako leczenie chemioterapię, a nie operację. Nawet nie brali pod uwagę, że to może być potworniak, byli święcie przekonani, iż to nawrót "embrional carcinoma et chorioncarcinoma".

Na szczęście istnieje to forum i wiedzieliśmy jak dalej działać oraz, że czas uciekać z Krakowa.

Pozdrawiam,
Ania
ciastek
 
Posty: 20
Rejestracja: 06 Paź 2015, 07:36

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez Kurzi251 » 24 Sty 2017, 23:22

Witam

Jesli ktos ma troche rozumu w głowie to mam nadzieje ze nie wierzy w ta mape.... dla mnie Czestochowa na zielono to ŻART!!!!!
w Czestochowie ani nie ma sprzetu, a i lekarzy jest paru których mogłbym polecic(onkologi), bo wiekszosc uciekła na Ślask bo tam sprzet i warunki lepsze..
Ci co "Cie" beda leczyc to "w łape" i od razu na slask wysyłaja bo wiedza jakie tam sa realia!!!!!!!!!!!!!!!

kiedy ogolnie ta mapa byla ostatni raz zaktualizowana???

a tak właściwie w chorobie nowotworowej liczy czas zdiagnozowania, wiek, choroby współistniejące i wiele innych czynników......

miałem juz ta mape skomentować w 2015 r jak zaczynalem sie leczyc na raka jadra ale czasu na to nie mialem .....
Kurzi251
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Lip 2015, 11:36

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez troll » 25 Sty 2017, 00:46

Zapoznaj się z informacją kto jest polecanym lekarzem w Częstochowie. To pani doktor Barbara Huras... I nikt inny! To jest w tej mapie kluczowe.

Pozdrawiam, mniej nerwów. Zawsze można dopytać.
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez JurekO » 06 Lut 2017, 19:54

Juz to tu pisal Adam, ale pewnie ucieklo... Pani Dr. Huras od pol roku nie ma w Malgorzacie, przyjmuje na Parkitce. Warto to zmienic, bo Malgorzata juz nie ta Malgorzata co za czasow Pani Dr.
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez Laili » 10 Lut 2017, 12:01

Sprawdził ktoś co z tą Cżęstochową? Jeśli jest tak jak piszą to zmieńcie tę mapę.
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez Ewa i Adam » 10 Lut 2017, 12:11

jest tak jak piszą - Parkitka
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez Laili » 10 Lut 2017, 13:14

Sama sprawdziłam :( , tel. dr Huras zgłasza "nie ma takiego numeru".
Na telefon do rejestracji 34- 368-25-38 nie ma co liczyć. Chciałam się dopytać o dr Huras, od 11:30-12:20 - byłam jako następna w kolejce. Z opisów na formum Centrum Małgorzata widać że godziny oczekiwania to standard obsługi telefonicznej.

Dzięki za informacje że dr Barbara Huras przyjmuje w "PARKITKA".
Proszę opodawajcie informację, bo formu nie ma innych żródeł informacji poza waszymi wpisami.
Ostatnio edytowany przez Laili, 10 Lut 2017, 13:37, edytowano w sumie 1 raz
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sfera psychiki i emocji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron