23 lata, yolk sac tumor 95% teratoma 5%

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: 23 lata, yolk sac tumor 95% teratoma 5%

Postprzez mardeb76 » 14 Mar 2017, 22:47

Witam,
Poziom testosteronu jest u Ciebie jest powyżej połowy normy. Moim zdaniem jest ok. Czy badanie wykonywałeś rano czy popoludniu? Jest to o tyle istotne, że wartości tego hormonu wykazują istotne wahania dobowe. Rano stężenie testosteronu jest znacznie wyższe niż po południu czy wieczorem. Jeśli masz objawy kliniczne niedoboru testosteronu to oczywiście możesz się udać do endokrynologa. Tam zostana Ci zlecone dodatkowe badania między innymi LH (lutropina) w celu uzstalenia tzw. poziomu niedoboru testosteronu. Jest po iloraz testosteronu/LH. Jeśli jest poniżej 1 to oznacza, że przy jednocześnie występujących objawach klinicznych jest przesłanka do rozpoczecia leczenia. Z resztą tu sobie poczytaj:
http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1394
Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: 23 lata, yolk sac tumor 95% teratoma 5%

Postprzez Kordian » 21 Mar 2017, 16:14

"Wątroba niepowiekszona, w seg.VII znajduje się torbiel śr. 7 mm, poza tym bez widocznych zmian ogniskowych. Drogi żółciowe nieposzerzone"

Poprzednio, bylo 6mm. Czy to coś znaczy ?
Kordian
 
Posty: 33
Rejestracja: 11 Lip 2016, 12:20
Miejscowość: Kraków

Re: 23 lata, yolk sac tumor 95% teratoma 5%

Postprzez romi » 21 Mar 2017, 16:27

Witam
Nic nie znaczy, poza tym może to być sprawa subiektywnej oceny wymiarów przez lekarza. Nie ma powodów do niepokoju.
Torbiel w wątrobie nie jest rzeczą niezwykłą i jest z reguły wykrywany przy okazji innych badań. Dopiero znaczący rozmiar jest wskazaniem do interwencji chirurgicznej.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: 23 lata, yolk sac tumor 95% teratoma 5%

Postprzez Kordian » 21 Mar 2017, 17:56

Dziękuję za odpowiedz , czyli kolejne świetne wiadomości. :)
Kordian
 
Posty: 33
Rejestracja: 11 Lip 2016, 12:20
Miejscowość: Kraków

Re: 23 lata, yolk sac tumor 95% teratoma 5%

Postprzez kaja i michal » 22 Mar 2017, 00:48

Tak jak poprzednicy, napisze, że 1mm to pewnie kwestia subiektywna wykonującego, opisującego badanie. Mąż ma torbielke ba jądrze i tez każą się nie przejmować. Wszystkiego dobrego. Gratulujemy wyników!
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: 23 lata, yolk sac tumor 95% teratoma 5%

Postprzez Kordian » 05 Kwi 2017, 13:21

U urologa załatwię sprawę suplementacji testosteronu czy endokrynolog?
Kordian
 
Posty: 33
Rejestracja: 11 Lip 2016, 12:20
Miejscowość: Kraków

Re: 23 lata, yolk sac tumor 95% teratoma 5%

Postprzez mardeb76 » 05 Kwi 2017, 13:54

Witam,
Tylko endokrynolog, który prócz wywiadu, w którym oceni obecność efektów klinicznych niedoboru testosteronu, powinien zlecić Ci wykonanie również innych badań w tym przynajmniej: morfologia krwi, ogólne badanie moczu, testosteron, PRL, LH, TSH, FT4, PSA. Dopiero po analizie tego wszystkiego i określeniu między innymi podstawowego wskaźnika niedoboru testosteronu, czyli stosunku testosteronu do LH zadecyduje czy kwalifikujesz się do hormonalnej terapii zastępczej czy też nie. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: 23 lata, yolk sac tumor 95% teratoma 5%

Postprzez Kordian » 05 Kwi 2017, 15:00

Mardeb, czyli idąc do endokrynologa z kompletem badan które mi napisałeś w poprzednim poście, przyspiesze sprawę tak ? To jest wszytko co może mi kazać zrobić ?
Kordian
 
Posty: 33
Rejestracja: 11 Lip 2016, 12:20
Miejscowość: Kraków

Re: 23 lata, yolk sac tumor 95% teratoma 5%

Postprzez mardeb76 » 05 Kwi 2017, 16:06

Wiesz co, tego to nie wiem. Podejrzewam, że ilu endokrynologów to tyle metod diagnozowania i leczenia zespołu niedoboru testosteronu. To co Ci napisałem to wynika z mojego osobistego przepadku. Poszedłem do endokrynologa, dostałem skierowanie na wyniki, które wymieniłem w poprzednim poście. Dopiero po ich analizie lekarz podjął decyzję. Na Twoim miejscu jednak w pierwszej kolejności poszedłbym do endokrynologa z wynikami testosteronu bo pewnie takie posiadasz i wykonał badania, ktore osobiście on Ci zleci. Może być tak, a raczej z pewnościa tak będzie, że prócz tych które wymieniłem będą jego zdaniem potrzebne jeszcze innne i wtedy nic nie przyspieszysz. Wizyta, badania i ponowna wizyta to u mnie zajęło tydzień, więc niewiele. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: 23 lata, yolk sac tumor 95% teratoma 5%

Postprzez Kordian » 30 Maj 2017, 11:44

Witam. 7 miesięcy po RPLND poziom markerów w normie. Tomografia zaplanowana na sierpień.
Przy okazji chciałbym zapytac czy chemia bep i Tip mogla mi uszkodzić cebulki włosowe na glowie, tak na dobre? Wcześniej miałem grube i gęste włosy a teraz rośnie taka szczeć, strzygę na 3mm bo dłuższe bardzo źle wyglądają, są bardzo cienkie, miękkie i rzadkie. Czy one już takie zostaną ? Chemia zakończona we wrześniu ubiegłego roku.
Kordian
 
Posty: 33
Rejestracja: 11 Lip 2016, 12:20
Miejscowość: Kraków

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości