Troche się obawiam

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Troche się obawiam

Postprzez pawel222 » 21 Kwi 2017, 18:23

Do urologa pojade w przyszłym tygodniu. Dzisiaj coraz mniej odczuwam ucisk jądra, lecz źle się czuję. Tzn jakby łapała mnie grypa. Po lewej stronie miednicy odczuwam podczas dotyku nieprzyjemne pulsowanie.

Badam się już tysięczny raz, na lewym najądrzu mam ciągle to zgrubienie. Na prawym nie jest ono takie samo, troche mniejsze.
Staram się wyluzować ale się nie da... jak wpisuję w internet i czytam o nowotwotrze, to takie symptomy mają przerzuty do węzłów chłonnych... najbardziej wkurza mnie to, że nie czuję na jądrze rzadnego zgrubienia... wolałbym być przygotowany i przynajmniej bym wiedział na czym stoję a tak to cały czas o tym myślę i się badam.
pawel222
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 Kwi 2017, 23:48

Re: Troche się obawiam

Postprzez mardeb76 » 22 Kwi 2017, 13:07

Witaj,
Twoje postępowanie jest właciwe. Wizyta u urologa w przyszłym tygodniu do bardzo szybko. Nie badaj się ciągle bo rozbolą Cię jądra i podbrzusze. Uspokój się, ból w plecach to nie przerzuty. Przerzuty zaczynają boleć jak są bardzo zaawansowane tzn. duże i uciskają na zdrowe organy, nerwy, naczynia. Wiele osób na Forum miało takie wrażenia (łąćznie ze mną) i w zdecydowanej większości przypadków zakończyło się na strachu. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Troche się obawiam

Postprzez troll » 23 Kwi 2017, 00:58

Po raz kolejny słowa Marcina są zasadne. Bóle części lędźwiowej pleców są objawem charakterystycznym masywnych przerzutów do węzłów chłonnych zaotrzewnowych i nie wolno ich lekceważyć... ale u 60?-70?-80?% pacjentów są to bóle, których przyczyna nie leży w przerzutach. Można rzec - 90% chorych z masywnymi przerzutami do węzłów będzie odczuwać bóle. Ale 80% chorych bez przerzutów będzie odczuwać je z innej przyczyny. Dokładna diagnostyka obrazowa może dać odpowiedź.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Troche się obawiam

Postprzez pawel222 » 23 Kwi 2017, 11:19

Witam.

Dzisiaj wstałem rano i dyskomfortu w lewej części miedncy już prawie nie odczuwam. Tak samo dyskomfort na lewym jądrze zniknął.

Zastanawiam się czy to nie nerwica. Do urologa oczywiście pojadę bo jednak dyskomfort jądra skądś się wziął, lecz odczuwałem ucisk w gardle, wielką panikę, i dosłownie dreszcze.
pawel222
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 Kwi 2017, 23:48

Re: Troche się obawiam

Postprzez mardeb76 » 25 Kwi 2017, 05:32

W Twoim stanie psychicznym wskazana jak najszybsza wizyta u lekarza. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Troche się obawiam

Postprzez protson » 19 Sie 2018, 11:19

Jak się skończyła ta historia? Czytałem, że coraz więcej mężczyzn ma problemy na tym punkcie, ale na tle nerwowym.
protson
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 Sie 2018, 11:16

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości