pT2N0M0 - Yolk sac tumor, 2xBEP

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

pT2N0M0 - Yolk sac tumor, 2xBEP

Postprzez adek » 28 Kwi 2017, 11:35

Przyszło i mnie założyć konto na forum. Zakładam temat, bo dobrze będzie mieć zebrane wszystko w jednym miejscu, a może ktoś posłuży dobrą radą.

Miejsce: Warszawa

Wczoraj: 27.04.2017r. - Wizyta u urologa prywatnie, USG wyniki:

Prawidłowa ilość płynu mędzy osłonkami jąder.
Jądra położone typowo.
Prawe jądro: 5,1 x 2,4 x 3,5 cm
Lewe jądro: 4,7 x 1,8 x 2,8 cm

Jądro prawe: Echogeniczność miąższu prawidłowa, bez zmian ogniskowych litych, torbieli.
Jądro lewe: W górnym biegunie jądra obszar o niejednorodnej echogeniczności i wzmożonym unaczynieniu o średnicy 1,7 cm słabo odgraniczony od pozostałem części jądra. Pozostała cześć jądra o mieszanej echogeniczności.

Najądrza symetryczne prawidłowej echogeniczności, bez zmian ogniskowych.

Od lekarza skierowanie do szpitala na zabieg orchidektomii.

Dziś: 28.04.2017r. - Najpierw udałem się do szpitala na Ursynowie. Tam powiedziano mi, że terminy konsultacji na czerwiec, a skierowanie dobrze by było, gdyby było na cito. Kolejny w drodze szpital św. Elżbiety, tam takich zabiegów nie przeprowadzają i pani przekierowała mnie do szpitala im. Orłowskiego na Czerniakowską. Tam trochę się poodbijałem, ale lekarz dyżurny na oddziale powiedział, żeby pojawić się w niedzielę - będą wykonane badania, m. in. markery, a w poniedziałek zostanie przeprowadzony zabieg.

Nie wiem co dalej.
Ostatnio edytowany przez adek 12 Cze 2017, 16:50, edytowano w sumie 2 razy
adek
 
Posty: 22
Rejestracja: 28 Kwi 2017, 11:11

Re: Orchidektomia jądra lewego - co dalej

Postprzez romi » 28 Kwi 2017, 12:47

Witam
Zrób tak jak podpowiedział Ci lekarz dyżurny, to będzie najlepsze i najszybsze rozwiązanie.
Czy pisząc na Ursynowie masz na myśli Centrum Onkologii, bo w tym szpitalu podejrzenie nowotworu jądra uruchamia szybką ścieżkę diagnostyki i ewentualnego zabiegu orchidektomii?
W zasadzie możesz z tym skierowaniem szukać dowolnego szpitala z oddziałem urologii w którym wykonają szybko zabieg bez żadnych kombinacji.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Orchidektomia jądra lewego - co dalej

Postprzez adek » 28 Kwi 2017, 13:17

Witam,
dziękuję za odpowiedź.

Tak też planuję zrobić. Urolog u którego byłem wczoraj mówił o terminach ok. dwóch tygodni, więc jeśli udało się umówić termin na poniedziałek, to tego się trzymam. Szukam informacji co dalej po zabiegu, bo zapewne nie pozostanę przy Czerniakowskiej. Aktualnie napisałem maila do polecanego tutaj dr Sarosieka i zbieram informacje. Wszak diagnoza spadła na mnie dopiero wczoraj wieczorem.

Na Ursynowie byłem przy ulicy Kajakowej 12. Być może popełniłem błąd, że zapukałem do nieodpowiednich drzwi. Sytuacja miała miejsce na recepcji, a może powinienem się udać na oddział.

Pozdrawiam.
adek
 
Posty: 22
Rejestracja: 28 Kwi 2017, 11:11

Re: Orchidektomia jądra lewego - co dalej

Postprzez romi » 28 Kwi 2017, 14:18

Witam
Myślałem, że na Ursynowie w Centrum Onkologii na Roentgena.
Na tą chwilę skup się na zabiegu, na pozostałe sprawy będzie czas później. I tak z onkologiem będziesz mógł spotkać się dopiero po zabiegu, ale tylko po to, żeby otrzymać skierowania na niezbędne badania.
Dopiero jak zgromadzisz wyniki badań i opis histopatologiczny co może trochę potrwać, będzie można określić dalsze postępowanie.
Oczywiście spotkanie z dr Sarosiekiem jest dobrym pomysłem, ale w tej chwili nie za bardzo ma sens, po zabiegu oczywiście tak.
Jak będziesz miał więcej informacji, czy wyniki badań to pisz.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Orchidektomia jądra lewego - co dalej

Postprzez adek » 29 Kwi 2017, 20:27

Dr Sarosiek polecił poddać się zabiegowi i zgłosić się z wynikami do niego na ulicę Szamocką do Luxmed Onkologia. Mam pytanie: taka wizyta jest płatna czy na NFZ i z jakimi kosztami powinienem się liczyć?
adek
 
Posty: 22
Rejestracja: 28 Kwi 2017, 11:11

Re: Orchidektomia jądra lewego - co dalej

Postprzez romi » 29 Kwi 2017, 20:38

Witam
To jest wizyta na NFZ i ewentualne leczenie chemioterapia i zabiegi operacyjne związane z nowotworem jądra również.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Orchidektomia jądra lewego - co dalej

Postprzez adek » 01 Maj 2017, 13:28

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Będę się umawiał w takim razie z dr Samosiekiem kiedy dostanę wyniki histop. Zabieg udało się wykonać dzień wcześniej niż planowano i już dzisiaj jestem w mieszkaniu.

Markery przed zabiegiem:
LDH - 129 U/l (85-227)
B-HCG <0,1 mlU/ml (<2,6)

Na AFP muszę poczekać do czwartku. W przyszłym tygodniu w poniedzialek ściąganie szwów i pobranie krwi do badania markerów po zabiegu.

Czekam na wyniki histop., które będą 2-3 tygodni.

Czy warto się przed wynikami histopatologii umawiać się do doktora?
adek
 
Posty: 22
Rejestracja: 28 Kwi 2017, 11:11

Re: Orchidektomia jądra lewego - co dalej

Postprzez romi » 01 Maj 2017, 13:58

Witam
Teraz musisz wykonać tomografię, a na to badanie potrzebne jest skierowanie które możesz dostać właśnie od onkologa, chyba, że wystawi Ci takie skierowanie lekarz urolog który wykonywał Ci zabieg 9mało prawdodopobne, ale spróbuj). Ponieważ na TK czas oczekiwania może być długi, to skierowanie trzeba załatwić jak najszybciej, także wizyta u dr Sarosieka może być dobrym posunięciem.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Orchidektomia jądra lewego - co dalej

Postprzez mardeb76 » 01 Maj 2017, 17:09

Standardowo to wygląda w ten sposób, że dopiero wynik badania histopatologicznego przesądza o tym czy zmiany na jądrze to nowotwór. Zwykle lekarze wcześniej nie wydają skierowania na TK, ponieważ jak twierdzą nie ma pewności czy to rak. Zatem oczekiwanie na wynik badania histopatologicznego to około 3 tygodnie, czasem trzeba opis uzupełnić bo jest niekompletny to kolejne dni, potem wizyta u onkologa i oczekiwanie na TK, potem oczekiwanie na opis TK, potem na kolejną wizytę u onkologa. To wszystko może spowodować, iż czas od operacji do ustalenia poziomu zaawansowania choroby może się wydłużyć powyżej rekomendowanych w wytycznych 8 tygodni. Ze względu na to, sugestia romiego, dotycząca uzyskania skierowania na TK podczas wizyty u dr Sarosieka jest w pełni zasadna i warta rozważenia. Wtedy kolejną wizytę odbył byś już z kompletem potrzebnych wyników. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Orchidektomia jądra lewego - co dalej

Postprzez adek » 01 Maj 2017, 18:22

Marcin, Romi, dziękuję bardzo za odpowiedzi, są bardzo pomocne, bo wiem co robić i na czym stoję.

Jak dostanę wyniki trzeciego markera pobranego przed zabiegiem, to udam się ze wszystkim co mam do dr Sarosieka na 8.05, kiedy ma dyżur.
adek
 
Posty: 22
Rejestracja: 28 Kwi 2017, 11:11

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości