Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 25 Maj 2017, 14:59

Moi Drodzy,

powiedzcie mi, czy termin, który dostałem na operację usunięcia jądra tj. 6 czerwiec to nie za długi czas ?

Czy lepiej zabieg zrobić prywatnie?

Doradzcie mi proszę bo sam nie wiem jaką decyzję podjąć?
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez romi » 25 Maj 2017, 15:44

Witam
6 czerwiec to termin może nieco za długi, ale nie jest to tragedia - możesz poczekać. Poczekaj z wydawaniem pieniędzy, mogą się przydać później.
Powodzenia i pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez mardeb76 » 25 Maj 2017, 15:50

Cześć,
Możesz jeszcze zorientować się w innych szpitalach w Krakowie. Może gdzieś będą możliwe szybsze terminy. Jest to dość prosty zabieg chirurgiczny, który może być wykonany praktycznie wszędzie. Ważne aby usunięcie jądra nastapiło przez pachwinę. Zgadzam sie z romim, pieniędzy nie wydawaj. Średni czas oczekiwania na ten zabieg to między 7 a 10 dni, więc u Ciebie też nie jest źle. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 29 Maj 2017, 13:53

Cześć Drodzy Forumowicze!

31.05 mam zabieg usunięcia jądra. Powiedzcie mi bo 30.05 mam skierowanie na TK jamy brzusznej i miednicy. Czy powinienem te badania robić przed operacja czy po?
Zrobiłem również RTG Klatki piersiowej.
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez mardeb76 » 29 Maj 2017, 14:09

Cześć,
Tak jeśli masz taką możliwość to koniecznie zrób badania TK przed operacją. Po otrzymaniu opisu histopatologicznego TK (2-3 tygodnie) będziesz już w posiadaniu kompletu wyników, na podstawie których określone zostanie dalsze postepowanie/leczenie. Tyle tylko czy skoro masz zabieg 31.05 to do szpitala na oddzial chirurgiczny nie powinieneś sie udać dzień wsześniej tzn. 30.05? Czy to nie będzie kolidowało z badaniem TK? Pamietaj rownież o zrobieniu markerów przed operacją np. 30.05, bowiem w szpitalu czesto ich nie wykonują lub ewentualnie dowiedz sie czy zostana wykonane. Czy RTG zrobiłes w 2 plaszczyznach? Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 29 Maj 2017, 14:24

Markery robiłem w dn. 24.05. Zalecane jest 7 dni przed operacja.
Czyli znowu powtórzyć markery?
Rtg KLATKI PIERSIOWEJ ROBIŁEM W JEDNEJ POZYCJI. Nie kojarzę żeby robili w dwóch pozycjach. Jutro idę po wynik RTG to dopytam.
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez mardeb76 » 29 Maj 2017, 14:35

Juz wyjaśniam. Jeśli robileś tylko raz to nalezy je wykonać raz jeszcze, aby zweryfikowac przede wszystkim wartość AFP. Ten marker był u Ciebie kilkukrotnie podwyższony. Ważną informacją diagniostyczna jest to czy jego stężenie we krwi rośnie, czy jest stabilne. Istona jest rownież wiedza jaka była jego wartość bezpośrednio przed operacją, aby mionitorować jej zmiany po zabiegu i ocenić czy spada zgodnie z tzw. okresem półrozpadu, co ma znaczenie w kontekście wyboru dalszego, wlaściwego popstępowania. Reasumując dowiedz się czy przed operacją w szpitalu pobiorą Ci krew na markery, jeśli nie to wykonaj je na własny koszt. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez mardeb76 » 29 Maj 2017, 14:48

A RTG klatki piersiowej powinno być w dwóch projekcjach: przednio-tylnej oraz bocznej. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez romi » 29 Maj 2017, 16:01

Witam
W szpitalu przed zabiegiem będziesz miał zrobione badanie markerów także sam ich nie rób.
To samo dotyczy RTG.
Sam zrobisz kilka dni po zabiegu.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez mardeb76 » 29 Maj 2017, 20:11

Odnosząc się do postu romiego. Badanie markerów oraz RTG w szpitalu to nie jest standard postępowania w całym kraju. W Olsztynie w Warmińsko - Mazurskim Centrum Onkologii nikt nawet nie wspomina o wykonaniu markerów nowotworowych czy RTG. Wiem to z nie tak odległego własnego doświadczenia oraz z wątku Mateusza93, który niedawno do nas dołączył, a zabieg miał dziś (nie wykonano mu markerów, RTG i dodatkowo zapomniano wstawić implant). Mnie wykonano RTG bo właściwie to wymusiłem. Stąd moja sugestia abyś dopytał się o to czy markery będą wykonane czy nie. Być może w Krakowie jest zupełnie inaczej niż w Olsztynie i standardy postępowania są przestrzegane. Życzę Ci tego, aby romi miał rację. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości