Nasieniak i nienasieniak

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Nasieniak i nienasieniak

Postprzez piotruś 123 » 02 Cze 2017, 20:51

Witam na forum. Postanowiłem się dołączyć do chorych. W 2008 roku miałem usunięte jądro prawe wynik Hist pat. Seminoma pT2Nx. Zakończyło się na radioterapii. W 2017 roku w styczniu na lewym jądrze znów pojawił się nowotwór. Usunięto drugie jądro wynik hist pat.70 procent nasieniak klasyczny a 30 procent potworniak dojrzały. Badanie z 15.01.2017 LDH - 1103.8;HCG - 27.24 , AFP 1,2.W badaniu TK z 31.01.2017 roku wynik wątroba, śledziona niepowiększone, o jednorodnej strukturze, bez zmian ogniskowych. PŻ cienkościenny, bez uwapnionych złogów. Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Trzustka niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Przewód Virsunga nieposzerzony. Obie nerki typowego położenia i wielkości, bez litych zmian ogniskowych w miąższu, UKM-y bez kamicy i zastoju. W nerce prawej torbiel korowa wielk. 12 x 10 mm. Nadnercza bez zmian ogniskowych. W całości znacznie pogrubiała nacieczona ściana żołądka - gr. do 36 mm. Widoczny również okrężny naciek ściany pętli jelita cienkiego w okolicy śródbrzusza po stronie prawej gr. do 19 mm na długości ok. 55 mm . We wnęce wątroby i śledziony oraz w przestrzeni zaotrzewnowej wzdłuż naczyń liczne powiększone węzły chłonne stapiające się ze sobą w pakiety - wielk. do 30 mm. Węzły krezkowe do 25 mm. Zmiany chłoniakowe? w przebiegu choroby podstawowej? W obrębie miednicy małej bez wyraźnych zmian patologicznych, bez adenopatii.Na dzień dzisiejszy lecze sie w klinice w Warszawie. Jestem po czwartym cyklu chemioterapii VIP. Niedawno odebrałem wyniki TK tzn:
węzły szyjne :
-po stronie lewej pod MOS-em do 18x11 mm
- nadobojczykowe L - obecnie 30x22 i 25x19 mm poprzednio 46x24 mm, nadal sięgają do śródpiersia górnego
Węzły chłonne :
- pomiędzy naczyniami po stronie L - 28x25 poprzedni ( 32x28mm/35x36mm- pachwowy L - 16x11mm (20x15mm/36x37mm)
- pod m.piersiowym L - niewielkie zmiany
-podstrogowe w osi krótkiej 11mm ( 9mm/35mm)
Guzki
-seg 2PP 8x6mm (9x7mm)
-seg 3 PL - 6mm (6mm)
Widoczne pojedyncze pogrubiałe fały błony śluzowej żołądka, poza tym ściany bez pogrubień.
-węzły krzywizny mniejszej żołądka,wiązadła wątrobowo-żołądkowe,wnęki śledziony i wątroby,- podobnej wielkości lub mniejsze o około 1mm
-aortalne L poniżej naczyń nerkowych poniżej 10mm(12x10mm/26x20mm)
-krezki jelita cienkiego do 11mm (14mm) w osi krótkiej nadal z cechami rozpadu.
Obecnie Mój lekarz stwierdził że nie nadaję się do zabiegu usunięcia węzłów chłonnych , gdyż miałbym kilka zabiegów nie jeden. Dzisiaj dostaje V cykl chemii VIP. Później mam przyjechać na kontrol z 4 tygodnie. Załamałem się gdyż myślałem że chemia mi pomoże a tu nadal jest źle. Nadal są powiększone węzły.
Czy miał ktoś może podobny przypadek ? Po tym badaniu TK nie wiem czy w ogóle wyzdrowieje. Ile jeszcze tych chemii ? A co będzie jak za 4 tygodnie jeszcze będą powiększone i co dalej ? Znów chemia i przerwa i tak dalej aż co ...... umre ?



















węzły szyjne
piotruś 123
 
Posty: 21
Rejestracja: 02 Cze 2017, 19:59

Re: Nasieniak i nienasieniak

Postprzez mardeb76 » 02 Cze 2017, 21:48

Witaj,
Chemioterapia daje efekty, co widać po regresji zmian w węzłach chłonnych. Jak wyglądają wartości markerów? Czy ich stężenie ulega zmniejszeniu? Czy przed chemioterapią w schemacie VIP byłeś leczony za pomoca schematu BEP (chemioterapia pierwszej linii przy nienasieniakach)? Wydaje się, że zabiegi chirurgiczne mogą być konieczne, być może ze wskazań życiowych. Napisz gdzie sie leczysz, czy to ośrodek referencyjny, polecany na Forum? Sytauacja jest trudna, ale z pewnością jeszcze do opanowania. Ważne, aby leczenie bylo prowadzone właściwie I kompleksowo, a takie moim zdanim może być zapewnione w COI lub Magodencie. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Nasieniak i nienasieniak

Postprzez piotruś 123 » 02 Cze 2017, 22:30

Markery spadły. Nie mam obecnych wyników gdyż obecnie jestem w szpitalu. Lecze sie w Warszawie w Lux-MEd ,pod dobrą opieka dr. Sarosiaka ,ale co dalej ?
piotruś 123
 
Posty: 21
Rejestracja: 02 Cze 2017, 19:59

Re: Nasieniak i nienasieniak

Postprzez piotruś 123 » 02 Cze 2017, 22:35

Leczony byłem czterema cyklami chemii każdy składał się z cisplatyny, ifosfamid, etopozyd. Teraz też taką dostaje V cykl. Ciekawe ile jeszcze ?I co dalej ?
piotruś 123
 
Posty: 21
Rejestracja: 02 Cze 2017, 19:59

Re: Nasieniak i nienasieniak

Postprzez mardeb76 » 02 Cze 2017, 22:45

Dr Sarosiek to jeden z najwiekszych autorytetów w leczeniu nowotoworów jądra. Możesz mieć pewność, że leczenie jest prowadzone najlepiej jak to możliwe, zgodnie ze światowymi standardami. Dr Sarosiek z pewnością nie popełni błędu. Jeśli choroba nie ulegnie remisji, to czeka Cie zapewne dalsze leczenie schematem TIP. Istnieją jeszcze inne możliwości, o których z pewnością Doktor Ci powie jeśli będzie taka konieczność. Opcje na Twoje pełne wyleczenie są, więc teraz tylko musisz walczyć. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Nasieniak i nienasieniak

Postprzez piotruś 123 » 02 Cze 2017, 23:35

jakie to inne możliwości ?
piotruś 123
 
Posty: 21
Rejestracja: 02 Cze 2017, 19:59

Re: Nasieniak i nienasieniak

Postprzez mardeb76 » 03 Cze 2017, 04:57

Witaj,
1. Chemioterapia w schemacie TIP, o której pisałem.
2. Chemioterapia wysokodawkowa POMB/ACE i przeszczep autogeniczny szpiku.
3. Chemioterapia III rzutu - GEMOXTAX [inna nazwa to GOP] w planowym podaniu 6 kursów.
4. Możliwe inne schematy ułożone indywidualnie.
5. Resekcja zmian pozostałych.
Szanse są duże. W chwili obecnej zmiany się zmniejszają. Może nie są to efekty spektakularne, ale cytostatyki będą działać w Twoim organizmie jeszcze kilka tygodni po ostatnim kursie, dopiero wtedy przyjdzie czas na kompleksowa ocenę wyników dotychczasowego leczenia i podjęcia decyzji co dalej. Najważniejsze w chwili obecnej, że nowotwór jest wrażliwy na dotychczasową chemioterapię, co optymistycznie rokuje w perspektywie dalszego leczenia i Twojego powrotu do zdrowia. Być może czeka Cię jeszcze dalsze, trudne leczenie, ale są przesłanki ku temu, że zakończone sukcesem. Co do szczegółów dalszego leczenia to porozmawiaj z Dr Sarosiekiem, z pewnością uzyskasz rzetelne i szczere odpowiedzi. Trzymaj się. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Nasieniak i nienasieniak

Postprzez piotruś 123 » 03 Cze 2017, 10:26

Zobaczymy co będzie dalej. Najgorsza jest ta niepewność co dalej, jaka chemia , czy operacja? Myślałem że po czterech cyklach będzie już ok i pozostaną mi tylko kontrole a tu lipa ?
piotruś 123
 
Posty: 21
Rejestracja: 02 Cze 2017, 19:59

Re: Nasieniak i nienasieniak

Postprzez mardeb76 » 03 Cze 2017, 11:46

Te wielkości węzłów nie są jakieś duże. Trochę martwi ich liczebność. Masz wizytę za 4 tygodnie, w tym czasie zytostatyki będą dalej robiły sowoje. Może zakończy się na obserwacji lub usunięciu węzłów z wybranych lokalizacji. Zaufaj dr Sarosiekowi. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Nasieniak i nienasieniak

Postprzez piotruś 123 » 04 Cze 2017, 11:39

Dzisiaj piąty dzień w szpitalu. Biorę trzeci dzień chemie 5 cyklu. Mam już dosyć . Dobrze że chociaż jakość w miarę ją znoszę . Najgorsze są dwa dni po chemii w domu . Masakra. Ciekawe co będzie za cztery tygodnie ?
piotruś 123
 
Posty: 21
Rejestracja: 02 Cze 2017, 19:59

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 36 gości