Co mi jest???

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Co mi jest???

Postprzez Miloslaw » 26 Maj 2017, 21:53

Jeśli (odpukać) były jeszcze jakieś objawy będę pisał. Dzięki za odpowiedź, chyba jednak wybiorę się do urologa. Dziwi mnie to , że mam to dość długo a dopiero teraz się zacząłem denerwować :) Pozdrawiam!
Miloslaw
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 Maj 2017, 21:00

Re: Co mi jest???

Postprzez mardeb76 » 26 Maj 2017, 22:08

Nie chyba, masz iść koniecznie i to w trybie pilnym. Choć to trochę makabryczne to mam nadzieję, że myśl o raku nie da Ci spokoju i zdopinguje do działania. Napisz po wizycie. Trzymam kciuki, aby to było nic groźnego. Trzymaj się. Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Co mi jest???

Postprzez Miloslaw » 06 Cze 2017, 15:59

Jestem po wizycie u urologa. Po badaniu palpacyjnym, urolog mówił że był pewny, że to torbiel na ścianie najądrza. Na USG, nie mógł do końca tego znaleźć, jądra mam czyste obydwa. Na najądrzu na USG jest guzek mały, który w ogóle nie jest charakterystyczny dla żadnej z chorób. Nie ma tam nic w środku. Wygląda jakby było tam zapalenie najądrza kiedyś, którego nie miałem. Mówi , że może być to od jakiegoś uderzenia, ścisku, i wytworzyło się takie coś. Za pół roku kontrola, jeśli będzie się coś powiększać, boleć przyjść natychmiast. Bardzo dokładnie wykonane badanie USG i niepokojąca cisza :)
Miloslaw
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 Maj 2017, 21:00

Re: Co mi jest???

Postprzez mardeb76 » 06 Cze 2017, 16:44

Zrobiłeś co trzeba i teraz możesz spać spokojnie. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Co mi jest???

Postprzez troll » 06 Cze 2017, 17:24

Doskonała robota! Gratuluję rzeczowego i profesjonalnego podejścia do problemu. Oczywiście samokontrola comiesięczna dalej obowiązuje. Wszelkie wątpliwości już wiesz, jak możesz szybko wyjaśnić :)

Pozdrawiam - dużo zdrowia!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Co mi jest???

Postprzez Miloslaw » 06 Cze 2017, 20:37

Dzięki za pomoc!
Idźcie do lekarza ludzie, warto! Nawet jak ma być to coś złego!
Miloslaw
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 Maj 2017, 21:00

Re: Co mi jest???

Postprzez Miloslaw » 08 Lis 2017, 18:34

Witajcie ponownie! Niedługo trzeba będzie się wybrać na wizyte kontrolną. Chyba dobrze, ponieważ zauważyłem gdy ostatnio zrobiło się zimno i podczas pracy na nockach, że podczas ocieranie , dotykania o ten guzek co mam zaczęło mnie troszkę boleć przy dotyku. Z tego co zauważyłem to dzieję się to tylko wtedy gdy jądra są skurczone a mi jest zimno... Gdy je chwilę jakoś ogrzeję czy mi się zrobi cieplej guzek w ogóle nie boli. Dziwne. Boli też tylko wtedy gdy troszkę usiąde akurat na ten guzek. Ktos wie czy to w miarę normalne czy nie... Czytałem że jądra mogą boleć gdy je się zasiedzi czy coś , ale mnie jądro nie boli tylko ten guzek. Pozdrawiam!
Miloslaw
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 Maj 2017, 21:00

Re: Co mi jest???

Postprzez Miloslaw » 25 Gru 2017, 23:06

Już po kontroli u urologa. Ogólnie guzek na prawym najądrze się nie powiększył, wszystko ok, pobolewa mnie jak go zasiedzę, ale lekarz powiedział że na to nic mi nie przepisze bo jądro i najądrze są zdrowe. Zauważył że jądro jest tkliwe. Zbadał drugie, wszystko ok, jednak to nowość- torbiel najądrza 14 mm. Powiedział na kontrole za 6 msc. Torbiel dość duża, ale zobaczymy co dalej. Torbiel widać na usg, ale nie czuć palpacyjnie i jadro mówi jest teoretycznie zdrowsze od drugiego, torbieli sam nie mogę znaleźć. Pytał mi się czy zamierzam mieć dzieciaki , ale w tym wieku nie umiem mu odpowiedzieć :D
Jest możliwe , że z tą torbielą to błąd usg?
Co zrobić aby ten guzek mnie nie bolał jak go zasiedzę na drugim jądrze?
Pozdro!
Miloslaw
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 Maj 2017, 21:00

Re: Co mi jest???

Postprzez tobson85 » 26 Gru 2017, 00:19

Hej
generalnie obraz USG jest badaniem dokladniejszym i pokazuje rzeczy, które nawet nie są wyczuwalne palpacyjnie.
Torbiele najądrza dają czasem dolegliwości bólowe i raczej nie ma na to złotego środka. Jeśli ból nie jest duży to nic sie z tym nie robi. Dopiero przy dużych dolegliwościach lekarze rozważają interwencję chirurgiczna.
pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Co mi jest???

Postprzez Miloslaw » 26 Gru 2017, 11:12

Zobaczymy , na razie tej dużej torbieli nie czuje, denerwuje mnie tylko guzek w tym drugim jądrze który jest mniejszy a jak go zasiedzę to boli później przestaje. Mówi , że nie będzie mi nic przepisywał bo i tak na to nic nie pomoże, a przeciwbólowymi sobie rozwalę wątrobę. Bólu ogólnie tak samo w sobie nie odczuwam, a więc faktycznie bezsens antybiotyk.
Miloslaw
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 Maj 2017, 21:00

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości