ból w pośladku i dretwienie nogi

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez mardeb76 » 20 Mar 2017, 09:59

Witam,
Torbiel jest malutka i jeśli nie daje objawów bólowych lub innego rodzaju dyskomfortu to należy ją obserwować. Co do komplikacji z erekcją to jest to jeden z objawów klinicznych niedoboru testosteronu. Proponuję zatem wykonać to badanie. Wiem to po swoim przypadku. Spadek libido, rzadkie erekcję. Testosteron bardzo nisko, wizyta u endokrynologa, decyzja HTZ i teraz jest dużo, dużo lepiej. Co do wytrysku to czasem zdarza się, że wraca nawet po dwóch latach od operacji. Więc trzeba mieć nadzieję. Na zakończenie gratuluję wyników i życzę zdrowia. Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 22 Mar 2017, 00:41

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Wlasnie musze wysłać męża na badanie testosteronu. Tylko to ma być jakieś szczególne badanie bo robił je jakoś w styczniu i mial wynik okolo 4 przy zakresie do 8nie pamiętam jednostek bo nie mam tego przed sobą, ale mniej więcej taka byla wartość.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję jeszcze raz za odp
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez mardeb76 » 26 Mar 2017, 08:26

Witam,
Testosteron norma od 2,8 - 8,0 ng/ml, więc wartośc około 4 to jest bardzo dobrze. W moim przypadku to było około 2,0 czyli znacznie poniżej normy. Wydaje mi się, iż nie kwalifikujecie się do HTZ i bardzo dobrze. Tu jest bardzo pouczająca publikacja na ten temat: https://journals.viamedica.pl/seksuolog ... 3565/24608
i tu:
http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1394.
Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 21 Maj 2017, 21:08

Witajcie,
Bylismy u urologa, badanie usg jadra ok poza malym żylakiem, usg brzucha ok. Markery robiliśmy miesiąc temu wszystko ok. W pt Michał zrobił rtg w 2 poz. Kl piersiowej, mam nadzieję, że będą w porządku choć stres i tak się pojawia. Rozmawialiśmy znow z urologiem odnośnie ejakulacji bo mąż jej nie ma, ale kilka razy coś tam się niby lekko pojawilo i mieliśmy nadzieję, że zaczyna wracać i dr powiedział, że raczej nie choć nie można tego wykluczyć. Zobaczymy. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez him » 22 Maj 2017, 11:28

cuda się zdarzają lecz bym na takowy nie liczyła...jesli nie było pełnego wytrysku ani razu a czas upływa to są właściwie małe szanse na jakąś zmianę. Mój partner nie ma wytrysku juz od ok 4 lat i nic sie w tej kwestii nie zmieniło. Co do stresu ...rozumiem Was Kochani bardzo jednakże warto popracować nad życiem nad tym co piekne i ważne aby nie dac sie dominować chorobie. Nam sie to udało i nie zyjemy w jej cieniu w jej oczekiwaniu...Mi czasem kiedys zdarzało się przezywac jakis lęk przed odbiorem wyników ale od dawna juz tak tego nie przezywam.mój partner tak szczerze nigdy się tym jakoś nie przejmował...niewiele pamięta emocji z tamtego czasu walki..to był dla niego czas ogromnej słabości i była w nim nawet gotowość na smierć ...dopiero po mojej interwencji kiedy rycząc wydarłam sie na niego w szpitalu dotarło do niego ,ze trzeba powalczyć. Zyjemy pełną parą realizujemy marzenia, plany dziękując Opatrzności oraz Lekarzom i miłym nam Ludziom za każdy darowany dzień <3
him
 
Posty: 97
Rejestracja: 25 Paź 2013, 23:45

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 25 Cze 2017, 10:23

Witajcie,
W najblizszy czwartek 29.06 mamy kolejne tk i markery w Magodencie. Jak zwykle ogarnia nas ogromny stres i strach... niespelna miesiąc temu robiliśmy usg j. brzusznej i rtg kl.piersiowej- wszystko bylo ok ale to nie uspokaja...potem wrzuce opisy. Pozdrawiam
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez mardeb76 » 25 Cze 2017, 22:45

Mocno ściskamy kciuki. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 27 Cze 2017, 22:30

Zastanawiam się czy kiedyś ten stres przed badaniami, wynikami to mija? Od kilku dni ja i mąż mamy klopoty ze snem, a jeśli spimy to mamy koszmary związane z chorobą. W dzień każdy funkcjonuje normalnie, pracujemy, ale cały czas się o tym myśli. Nie można sobie znaleźć miejsca, odpowiedniego zajęcia. Nie mamy tak stale, ale w okresie zbliżających się badań i wyników jest ciezko.
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez romi » 27 Cze 2017, 23:37

Witam
Mija, z każdym kolejnym badaniem jest mniejszy, chociaż niepewność pozostaje. Każdy miesiąc to coraz mniejsze prawdopodobieństwo wznowy.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 28 Cze 2017, 07:17

Romi, Marcin- dziękuję za odpowiedzi.
Mamy ogromną nadzieję, że będzie w porządku.
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości