Interpretacja usg

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 24 Maj 2017, 22:52

hej , bylem dzisiaj u swojego urologa z wynikiem mri ... spojrzał i powiedzial ze wszystko w porzadku ... przez chwile mnie zatkalo ... i mowie a ten guz zarodkowy to co to , powiedzial ze to nic groznego i mam przyjsc za pół roku na kontrole.
Dodam ze ten lekarz tez mnie kierowal na oddzial i pracuje na urologii.
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez mardeb76 » 24 Maj 2017, 23:17

Witaj,
Kolejny cytat z publikacji, którą zamieściłem kilka postów temu:
"Poglądy na charakter biologiczny guza gruczołowatego (zgodnie z opisem MRI taki jest u Ciebie) nie są ściśle ustalo­ne. Przeważająca liczba badaczy uważa go za sprawę łagodną, niektórzy jednak liczą się z możliwością złośliwienia w późnych okresach wzrostu."
Twój urolog jest w tej przeważającej grupie, ktora uważa tego rodzaju guzy za łagodne. Zatem wydaje się, że jego decyzja jest uzasadniona. Kontrola za pół roku jest dobrym rozwiązaniem, które pozowli na stwierdzenie czy zmiana ulega progresji czy się nie zmienia. Jesli będzie rosła to może uciskać jądro i najadrze powodując zapalenie. Gratuluję zatem diagnozy, życzę zdrowia i mam nadzieję, że będziesz odwiedzał Forum oraz pisał co u Ciebie. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 25 Maj 2017, 22:49

Dziekuje za opiekę :) bede pisal co u mnie , mam podstawy wierzyc doktorowi tym bardziej ze urologia w moim miescie jest 2 czy tam 3 miejscu w kraju pod wzgledem leczenia i czegos tam jescze , wiem ze moje wynik konsultowało 3 lekarzy i 3 radiologow , wiec daje to podstawy do tego ze jest dobrze.
Zdrowia życze i bede zaglądał i pisałco u mnie.
Dziekuje Marcin szczególnie Tobie ttrzymajcie sie.
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 02 Lip 2017, 11:44

hej , jako ze wykryto u mnie prawdopodobnie guza gruczolaka , to czy tej zmiany nie powinno sie i tak i tak usunąć, nawet jeżeli guz jest postacią łagodną.
Zacząłem ostatnio o tym myślieć...
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez mardeb76 » 02 Lip 2017, 12:10

Witaj,
O tym typie nowotworu z pewnością wiele już wiesz. Pisaliśmy też o tym na etapie wykrycia i diagnozowania choroby. Rozumiem, że ostatecznie zdecydowano się nie usuwać jądra (guza). Mam jednak nadzieję, że jednocześnie ustalono plan obserwacji tego guza (choćby kontrolne USG co pół roku). Jeśli obecność tej zmiany Ci nie przeszkadza, nie masz dolegliwości bólowych, dyskomfortu, itd. Guz nie będzie się powiększał, nie będzie powodował stanów zapalnych to chyba nie podstaw do usuwania jądra. Oczywiście nieliczne doniesienia sugerują możliwość różnicowania gruczolaka do bardziej agresywnych form, ale nie są to w pełni potwierdzone dane. Moja opinia jest zatem taka, aby obserwować i jeśli nic się nie będzie działo to jajko zostawić. Dla pewności proponuję wysłanie e-maila do dr Sarosieka. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 04 Lip 2017, 14:42

Dzieki Marcin! generalnie jajko nie sprawia ból , dyskonfortu ... chociaż czasami czuję ze coś tam ''pociągnie'' , ''zapromieniuje''.
Moje pytanie zrodziło się z tąd ze poczytałem , iz każdą zmianę na jajku sie usuwa ... u mnie tego nie wykonano, jak bylem w szpitalu - co mnie niezmiernie ucieszyło , ale gdy ochlonelem po 2 miesiacach i zaczołem o tym myślec , pomyślałem ze moze powinno być inaczej, tym bardziej, ze lekarz z poradni byl malo rozmowny i stwierdzil ze za pol roku na usg , i że ,,przeciez był pan w szpitalu" , nawet odniosłem wrazenie ze on nie wiedzial czy mi jajko ucieli czy nie, ale ja po tej wyzycie u niego w poradni bylem przekonany ze polece na cito do szpitala na wyciecie , lecz stalo sie inaczej.
W każdym razie ''siedzi'' mi to w głowie ze coś tam mam na jądrze i nie wiem do konca co to jest...
Czy do doktora Sarosieka jest jakiś bezpośredni mail?
(opsać mu moj problem ze szczegółami ?) czy ktrotko i na temat?
Dziekuje z góry ale nie z góry (niebo) tylko o tak przyziemnie z góry :))
hehe ale mnie bierze...
Ostatnio edytowany przez Rjjn, 11 Sty 2018, 19:39, edytowano w sumie 1 raz
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez romi » 04 Lip 2017, 15:12

Witam
Magodent Sp. z o.o.
ul. Szamocka 6
01-748 Warszawa
Recepcja Szpitala
(tel.) 224698330
dr n. med. Tomasz Sarosiek - specjalista onkologii klinicznej
Dla pacjentów z nowotworami jądra w celu konsultacji i leczenia preferowany kontakt bezpośrednio z dr n. med. Tomaszem Sarosiek - nowy adres email: tomasz.sarosiek@tomaszsarosiek.pl / tel. kom: 601 310 244
Problem opisać dokładnie i jeśli to możliwe to załączyć skany z wynikami badań.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 06 Lip 2017, 20:00

dziekuje romi , opisze doladnie co i jak i posle do doktora, dam znac jak uzyskam info ,pozdrawiam
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 11 Sty 2018, 19:37

cześć Pany, chciałem się podzielić informacją ze za 2 tygodnie idę na wizytę kontrolną do swojego urologa. Piszę dlatego ze ostatnimi czasy około miesiąc , dokucza mi coraz bardziej moje "chore, zdrowe" jądro , podzielę się po wizycie news ami od lekarza.
Pozdrawiam i zdrówka życzę.
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez romi » 11 Sty 2018, 20:59

Witam
Kontaktowałeś się z dr Sarosiekiem? Czego się dowiedziałeś?
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości