Czy to może być Wznowa

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez aleks » 16 Lip 2017, 20:11

Michal napisał(a):Ten urolog może przyjmuje również w Kluczborku ?? chodzi o doktora Marek Czerski który w moim przypadku stwierdził że guz jest mały to można czekać
.

Nie, Szwedowski Maciej.
Awatar użytkownika
aleks
 
Posty: 47
Rejestracja: 11 Lut 2017, 15:33
Miejscowość: OPL

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal » 16 Lip 2017, 20:35

Kojarzę przygotowywał mnie do zabiegu
Michal
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Lip 2017, 15:06

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez mardeb76 » 16 Lip 2017, 20:53

Hej,
Szkoda, że to tak się potoczyło w Waszych przypadkach, ale najważniejsze, że jesteście zdrowi. Michał w zasadzie to dlaczego to tak długo trwało i dlaczego nie szukałeś innego miejsca, gdzie zabieg wykonano by szybciej? Lekarz z CO mógł mieć rację, rak zarodkowy jest dość agresywny i może szybko dawać przerzuty. Mam jeszcze takie pytanie jak duży był guz w opisie histopatologicznym i czy stwierdzono jakieś naciekania lub angioinwazję oraz czy ten podwyższony marker to było AFP i czy to niewielkie podwyższenie weryfikowałeś w kolejnych badaniach, czy decyzja o chemioterapii zapadła po jednym wyniku ponad normę. Rzeczywiście ta wielkość powiększonych węzłów chłonnych 18 mm to taka graniczna przy której uważa się je za patologiczne, więc rozumiem wątpliwości lekarzy. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal » 16 Lip 2017, 21:05

trwało to tak długo Poniewaz lekarz stwierdził że guz jest mały i można czekać próbowałem się kosultować jeszcze w co opolu i szpitalu w nasmysłowie ale terminy były podobne gdy zadzwoniłem do istytutu w gliwicach 2 tygodnie przed operacja powiedziano mi że terminu nie ma szybszego ale gdybym od razu się zgłosił po rozpoznaniu miał bym zabieg w przeciągu 2 tygodni afp bthcg i lgh było w normie w momęcie rozpoznania przed zabiegiem niestety nie m iałem robionych markerów wiadomo opole mimo że o to prosiłem około 2 tygodni po zabiegu ldh w normie bthcg w normie afb podwyszone wynik 10,8 norma do 7,8 guz na usg wyszedł 0,9 cm w opisie hist pat miał 1,7 cm była inwazja naczyń krwionośnych ale nie naciekał osłonek sklasyfikowany jako pt2 kolejne markery miałem robione w ostatnim dniu pierwszego 5 dniowego wlewu to już wtedy wszystkie markery były ok
Michal
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Lip 2017, 15:06

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal » 16 Lip 2017, 21:06

co do węzłów chłonnych to jeden był wielkości do 1,8 cm drugi do 1,6 cm około półtora tygodnia później w 1 dniu chemi miałem dodatkowo usg przestrzeni zaotrzewnowej i jamy brzusznej które nie wykazało żadnych patologicznych zmian
Michal
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Lip 2017, 15:06

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal » 16 Lip 2017, 21:10

a co do chemi to zniosłem ją nieźle :) jedynie na 3 dzień wlewów trochę załamanie było ostłabienie nudności itp ale szybko mijały no i 3 wlewki belo była tragedia gorączka 38 i jak naćpany :) w ostatni dzień 3 cyklu pojawiły się wymioty pamiętam jak dzisiaj jak mi się chawtneło przez okno w aucie na rowerzystę hehe :) i wymioty utrzymywały się tydzień około tylko najgorsze było to że nie potrafiłem nic jest przy chemi 6 dni bite na samej wodzie i soczkach po prostu nie szło jedzienie smakowało za przeproszeniem jak wymiociny a po zjedzeniu czego kolwiek miałem straszne problemy gastryczne przy chemi 3 miesiące jechałem na tabletkach osłonowych na żołądek ponieważ nie wyrabiałem
Michal
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Lip 2017, 15:06

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal » 16 Lip 2017, 21:14

jeść *
Michal
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Lip 2017, 15:06

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez mardeb76 » 16 Lip 2017, 21:18

No to guz istotnie sie powiększył. Michał ze względu na obecnośc komórek nowotoworowych w naczyniach to według obowiązujących wtedy wytycznych to leczenie opierać sie musiało na 2 kursach BEP. Ze względu na to niewielkie podyższenie AFP oraz dyskusyjne węzły chłonne lekarz prowadzący zdecydował o 3 kursach BEP. Ja osobiście przed podjęciem ostatecznej decyzji raz jeszcze powtórzyłbym badanie AFP, bowiem pomyłki laboratoriów zdarzaja się dość często. Węzły tak jak pisałem na granicy podejrzenia o meta. Nie ma co gdybać lekarz musial podjąć jakąś decyzję, bazując na posiadanych wynikach, swoim doświadczeniu i dbając o Twoje zdrowie zdecydował o 3 kursach, były ku temu przesłanki, więc moim zdaniem błędu nie popełnił. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal » 16 Lip 2017, 21:35

Własnie zdania były podzielone lekarze chcieli 2 kursów ale z tego co wiem ale pewny nie j estem pani profesor odynator kliniki onkologi klinicznej i doświadczalnej i mój lekarz prowadzący postawili na tym że 3 kursy bep i lepsze to niż jak bym dostał 2 i miał być nie doleczony a skutków ubocznych nie mam w chwili obecnej żadnych może jeszcze kontydja nie tak samo dobra i po belo płuca czasem delikatnie szwakują ale miałem robioną spirometrie zaraz po chemi żeby ocenic stan puc po belo i wyszło w normie
Michal
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Lip 2017, 15:06

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal » 16 Lip 2017, 21:46

teraz tak sobie czytam na stronie instytutu z gliwic i mnie zaskoczyli dodatli informacje na temat nowotworu jądra a do niedawna jeszcze takiej informacji na ich stronie nie było mianowicie cytuję :Rak jądra i inne nowotwory gonadalne
pooperacyjna chemioterapia i leczenie zaawansowanych stadiów choroby,Jako pełno profilowy ośrodek referencyjny obejmujemy również opieką chorych z innymi rzadkimi nowotworami, w przypadku których istnieją wskazania do leczenia systemowego.
Michal
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Lip 2017, 15:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości