drugi raz rak jadra ?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

drugi raz rak jadra ?

Postprzez Jake11 » 17 Lip 2017, 00:19

Witam,

Mam 20 lat ,w listopadzie 2016 roku miałem orchidektomie prawego jadra , okazało się ze był to nasieniak we wczesnym stopniu zaawansowania wiec postanowiłem nie przyjmować chemii i rozpocząć aktywna obserwacja. Ostatnia tomografie miałem jakieś 2 miesiące temu z której nic nie wyszło , za miesiąc mam mieć usg , lecz dzisiaj przy kąpieli wyczułem na moim jedynym lewym jadrze , pewnego rodzaju guza , ciężko mi to określić guzem bo jest on miękki a wręcz zelowaty , nie przylega tak mocno do jadra jak w przypadku wcześniejszego nowotworu (ma kontakt z jadrem w jednym punkcie i dalej tak jakby szedl jego ogon , ktory nie przylega na jadra) , z tych gorszych rzeczy musze dodac ze jest wiekszy , jest tak jakby o większy (wydaje się jakby był jakimś przewodem połączonym z jadrem) , jeszcze z niepokojących rzeczy to jak złapie za ten tzw "ogonek" odczuwam ból gdzie wcześniejszy guz w dotyku był bez bolesny. Ostatnie USG , ktore nie wykazało nic złego (mozliwe ze jedynie powiększone były węzły chłonne) w lewym jadrze miało miejsce tez w listopadzie 2016r .

Chciałbym sie dowiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo ze jest to nowotwór , jeśli duze jakie są moje rokowania ? Również chciałbym was zapytać czy jak myślicie czy czekac na USG w szpitalu czy isc jak najszybciej prywatnie ? I jeszcze jak sprawy wyglądają w przypadku płodności w wypadku zachorowania drugiego jadra na nowotwór?

Bede wdzięczny za wszystkie odpowiedzi,
Dziękuję

@edit
markery byly wykonywane ok. miesiac temu z czego wszystkie byly w normie
Jake11
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 Lip 2017, 23:37

Re: drugi raz rak jadra ?

Postprzez mardeb76 » 17 Lip 2017, 05:51

Cześć,
Cechy tej zmiany na jądrze praktycznie pozwalają wyeliminować ryzyko, że to nowotwór. Najprawdopodobniej to zmiana łagodna np. wodniak, żylaki. Wizyta u urologa i tak jest konieczna, więc im szybciej do niej dojdzie tym lepiej. Czy USG masz u urologa, czy po prostu w pracowni i z wynikami masz iść do onkologa? Jeśli tak jest to niezależnie od tego zapisz się do urologa, on być może w badaniu palpacyjnym zdiagnozuje tą zmianę, jeśli nie to przyjdziesz do niego raz jeszcze z wynikiem USG za miesiąc. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: drugi raz rak jadra ?

Postprzez Jake11 » 17 Lip 2017, 19:48

dzieki Marcin za refleksje masz racje USG jest na zlecenie onkologa i do niego ida wyniki , umowie sie jeszcze do urologa przed USG , chociaz zaloze sie ze urolog mi bedzie musial zrobic USG zanim mi cos powie. Dzisiaj w wannie jeszcze raz sprawdzilem to i wychodzi na to ze guz ma ksztalt obraczki ,to znaczy ze ma dwa punkty zahaczenia o jadro , miedzy tymi pkt guz nie przylega do jadra mozna go w tym miescu od niego odciagnac lekko ma on srednice ok. 1cm a dlugi jest na jakies 3-4(ciezko okreslic dokladnie) , wiec tez podejrzewam , ze to nie jest rak ale troche zaniepokojony to ja jestem ;/ .
Jake11
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 Lip 2017, 23:37

Re: drugi raz rak jadra ?

Postprzez mardeb76 » 17 Lip 2017, 22:01

Cześć,
Urolog z dużym prawdopodobieństwem stwierdzi co to jest po badaniu palpacyjnym. To co opisujesz jest tak charakterystyczne, że może będzie mógł to zdiagnozować bez USG. Jeśli będzie potrzebował wynik USG to odbierzesz go na wizycie u onkologa i mu dostarczysz. Czy ta zmiana jest nad czy pod jądrem? Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: drugi raz rak jadra ?

Postprzez Jake11 » 17 Lip 2017, 23:20

Czesc , niedokońca rozumiem co masz na myśli nad czy pod , w górnej części czyli chyba nad ale nie jestem pewien czy o to właśnie ci chodziło ,wiec w razie niejasności prosiłbym o wyjaśnienie
pozdrawiam Jakub
Jake11
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 Lip 2017, 23:37

Re: drugi raz rak jadra ?

Postprzez mardeb76 » 18 Lip 2017, 05:23

Cześć,
Chodziło mi właśnie o to czy ta zmiana znajduje się w górnej czy w dolnej części jądra. Jeśli w górnej to z bardzo dużym prawdopodobieństwem obstawiam żylaki jąder (inaczej żylaki powrózka nasiennego). Jest to dolegliwość pojawiająca się zwykle właśnie w lewym jądrze ze względu na budowę anatomiczną. Żylaki powrózka wyczuwa się tak jak u Ciebie w formie miękkich guzowatych tworów rozmaitejwielkości i kaztałtu. Początkowo nie dają dolegliwości bólowych. Urolog powinien to jednoznacznie zweryfikować nawet bez USG. Daj znać po wizycie. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: drugi raz rak jadra ?

Postprzez Jake11 » 18 Lip 2017, 18:17

DZieki za pomoc Marcin odezwę sie JesZcze po wizycie u urologa
Jake11
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 Lip 2017, 23:37


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

cron