pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez troll » 24 Lip 2017, 19:56

Witaj,

Nie znam metody Maintrac (CTC), ale z tego, co zdążyłem przeczytać sam Twój wynik to mniej więcej jak wróżenie ze szklanej kuli. Lubię nowościm ale potwierdzone realnymi badaniami klinicznymi. Tutaj sformułowania używane do opisu badania (potentially malignant, most probably) sugerują, że nikt nie kontroluje w jednoznaczny sposób wyników. Nie stawiałbym tego badania ponad konwencjonalnymi metodami.

Stosuj się uważnie do obecnego schematu, a wszystko będzie dobrze!

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez radek23 » 25 Lip 2017, 10:04

Badania były zrobione jako dodatek aby jak najlepiej starać się monitorować chorobę. Zgadzam się, że sformułowania prawdopodobnie itp mogą nie przekonywać i bym się nimi nie przejął gdyby był inny rząd wielkości wyniku. Jutro idę na konsultację do dr, który mi je zalecił o interpretację.

Odebrałem wynik markerow z laboratorium o bardziej dokładnym sprzęcie.

bHCG: 0.48 (0-2)
AFP: 2.4 (0-5.8)

bHCG spadło z 0.79 do 0.48. Wciąż w normie ale nie spadło do zera / minimum..
radek23
 
Posty: 27
Rejestracja: 05 Cze 2017, 20:17

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez mardeb76 » 25 Lip 2017, 10:37

Cześć,
Dobrze, że zrobiłeś to BHCG. Poziom tego markera u zdrowego mężczyzny powinien wynosić < 0,1 mlU/ml. U Ciebie jest w normie i to ważne, ale jednak nie zero. Były takie przypadki, gdzie BHCG było podwyższone lecz w normie, a po orchodektomii spadało do zera. Przykład B22: viewtopic.php?f=9&t=1232&hilit=marihuany#p28706. Takie podwyższone BHCG może niestety świadczyć o aktywnym procesie nowotoworym (ten sam przykład). W tej sytuacji bardziej wiarygodne stają się wyniki CTC. Teraz zebranie tego wszystkiego do kupy (CTC, BHCG, opis tego TK z ostatnich dni) da wiedzę na dzień dziesiejszy i pozwoli na podjęcie optymalnej decyzji co do chemioterapii.
Jeszce jedna uwaga, o której zawsze piszę w takim prtzypadku. Ze względu na to, że ten wzrost BHCG jest niewielki to może być spowodowany również czym innym. Na wzrost BHCG może mogą mieć wpływ czynniki takie jak np. nadprodukcja i wysokie stężenie prekursora testosteronu LH (hormon luteinizujący) we krwi , które może być związane z brakiem jądra i zmniejszoną produkcją testosteronu. Wyższe BHCG może być też charakterystyczne dla palaczy marihuany i haszyszu. Aby wykluczyć pomyłkę, zaleca się zebranie dokładnego wywiadu pod kątem używania narkotyków, a także zbadanie poziomu testosteronu i przy jego niskim poziomie diagnostyczne podanie testosteronu celem zablokowania wydzielania LH przez oś podwzgórze – przysadka mózgowa. Dopiero wówczas stwierdzenie podwyższonego poziomu BHCG upoważnia do podejmowania decyzji klinicznych. Czy możesz wykluczyć używki? Czy badałeś poziom testosteronu po orchidektomii?
Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez radek23 » 25 Lip 2017, 10:46

Używki w moim przypadku to jedynie alkohol (po operacji bardzo sporadycznie, aktualnie praktycznie zerowe ilości). Testosteronu nie badałem nigdy gdyż usunięte jądro i tak było podobno wadliwe i niesprawne do końca (miałem uraz w okolicach wieku gimnazjalnego). Dlatego tutaj nie spodziewalem się, że orchidektomia coś zmienia pod tym kątem.

Co do TK to nie będę miał żadnego opisu póki co. TK planowo we wrześniu dopiero miałem mieć robione (poprzednie posty dotyczyły tylko informacji odnośnie potencjalnego czasu oczekiwania na wynik)
radek23
 
Posty: 27
Rejestracja: 05 Cze 2017, 20:17

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez radek23 » 23 Sie 2017, 20:58

Witam ponownie. Zarzucę update mojego przypadku. Po konsultacjach z dr Sarosiekiem w poniedziałek melduje się w Megadoncie i od środy rozpoczynamy BEP (najpierw jeszcze badanie kontrolne TK żeby określić stadium zaawansowania i określić ilość potrzebnych kursów. Akurat i tak zbiega się to w czasie z harmonogramem NCCA). Po zakończonych kursach będę powtarzał liczenie komórek aby monitorować postęp leczenia. Badanie póki co sugeruje zmiane stadium zaawansowania z IA na IB (czyli naciekanie naczyń)

Przy okazji wyszło, że mam do wycięcia najprawdopodobniej łagodną zmianę (mam ją kilka lat, nie rośnie, nie przeszkadzała nigdy w uprawianiu sportu. Opis rezonansu sugeruje, że wygląda to na struktury nowotworu łagodnego) na prawym podudziu. Dr Sarosiek zasugerował abym dostał się na konsultacje do COI aby ustalić tam termin operacji wycięcia. Ważne żeby robili to specjaliści, którzy nie uszkodzą nerwów i żył. Póki co priorytet ma jednak nowotwór jądra. Zapowiada się pracowita końcówka 2017 roku.. Dobrze, że chociaż ślub w terminie się odbył :)
radek23
 
Posty: 27
Rejestracja: 05 Cze 2017, 20:17

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez mardeb76 » 23 Sie 2017, 21:34

Witaj,
Jesteś świadomym pacjentem, który dodatkowo jest pod doskonałą opieką, zatem nie pozostaje nic innego jak życzyć Ci łagodnego i skutecznego leczenia. Czekamy na wieści. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez radek23 » 31 Sie 2017, 10:33

Meldunek ode mnie. Jestem już w Warszawie. Dzisiaj drugi cykl wlewek. Markery ok (bHCG teraz na poziomie 0.189 więc spadło..) + TK miednica, brzuch, klatka i głowa (troche mnie zaskoczyło to badanie ale przynejmniej jest cały obraz pacjenta) bez zmian więc stadium IA utrzymane. Ustaliliśmy plan działania na 1 kurs BEP + poźniej monitorowanie badaniami maintrac CTC postępu leczenia. Doktor zna badania i akurat z dostępnych metod liczenia metoda maintrac jest ok. Metod jest kilka o różnej jakości. Z nowotworem jądra jestem pierwszym przypadkiem, który robi te badania ale z innymi nowotworami byli już pacjenci. Nie są w standardowej terapi bo:
1. jest kilka rodzajów o różnej jakości badań
2. wciąż faza eksperymentalna
3. dostępność w naszym nieszczęśliwym kraju
4. i pewnie kluczowa sprawa nie są tanie (jest metoda nawet za kilkanaście k dostępna ale i tak żadna nie jest refundowana przez NFZ)

Po chwili rozmowy o bleomecynie ustaliliśmy, że o ile zgadzam się na odejście od standardu możemy zaaplikować 2xEP zamiast 1xBEP aby uniknąć efektów bleomecyny na płuca. Armata powinna być trochę mocniejsza od 1xBEP koniec końców.

Wlewają we mnie:
etopozyd: 208 mg
cisplatyna: 41 mg

W niedziele planowo powinienem końćzyć pierwszy kurs.
radek23
 
Posty: 27
Rejestracja: 05 Cze 2017, 20:17

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez mardeb76 » 31 Sie 2017, 10:58

Hej,
Ze względu na to, że monitorujesz postęp leczenia niestandardowym narzędziem diagnostycznym to prosimy o informacje jak ten wskaźnik ilości komórek nowotworowych we krwi będzie się kaztałtował w trakcie i/lub po leczeniu. Będzie to bardzo interesująca informacja dla innych użytkowników Forum. Ciekawe, że wykonano Ci TK mózgowawia bez wskazań klinicznych i przy tak niskim zaawansowaniu choroby. Życzę powodzenia. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez radek23 » 31 Sie 2017, 11:08

Jak najbardziej będę informował po zakońćzonym leczeniu. Pewnie badania zrobię z 4-5 tygodniu po ostatnim kursie + dopisze na końcu krótko o wlewach z witaminy C + kurkuminy, suplementacji i diecie od dietetyka klinicznego dla nowotworowca. Być może komuś się przydadzą później takie informacje

Pozdrawiam
radek23
 
Posty: 27
Rejestracja: 05 Cze 2017, 20:17

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez mardeb76 » 31 Sie 2017, 14:31

Nie ma naukowych, niezbitych dowodów, że te metody o których wspominasz mają wpływ na efektywność leczenia nowotworów lub zminimalizowanie prawdopodobieństwa przerzutów, ale oczywiście są pacjenci stosujący te specyfiki. Efekt placebo? Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości