Guz mieszany (S,CE,TM) pT1N0M0S0 Wrocław

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: D40.01 Guz lewego jądra cT1NxMx S0 Wrocław

Postprzez daro » 15 Sie 2017, 22:36

Hej. Na Kamińskiego zrobisz wszystkie 3 markery bez problemu. Może postaraj się o skierowanie, będzie na NFZ tego samego dnia, lub odpłatnie, jak Ci wygodnie.

Pozdrawiam
daro
 
Posty: 91
Rejestracja: 01 Wrz 2012, 23:00

Re: D40.01 Guz lewego jądra cT1NxMx S0 Wrocław

Postprzez Krolewsky » 18 Sie 2017, 15:15

W oczekiwaniu na wynik histopatologiczny chciałbym już wybrać onkologa prowadzącego w poradni onkologicznej.
Czy we Wrocławiu poleci ktoś onkologa na NFZ, który na pewno przestrzega zaleceń organizacji NCCN i "specjalizowałby się" w nowotworach jądra? Czy warto szukać osobę pracującą na etacie w szpitalu? Gdzieś na forum polecano Pana Grzegorza Świątoniowskiego, ale niestety już nie pracuje w poradni 4WSK, tak mi powiedziano w rejestracji.
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: D40.01 Guz lewego jądra cT1NxMx S0 Wrocław

Postprzez romi » 18 Sie 2017, 15:57

Witam
Dr Grzegorz Świątoniowski przyjmuje w szpitalu w Krotoszynie
viewtopic.php?f=5&t=759
Jak najbardziej polecamy kontakt.
Możesz jeszcze zadzwonić do dr Świątoniowskiego i zapytać się kogo polecałby we Wrocławiu.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: D40.01 Guz lewego jądra cT1NxMx S0 Wrocław

Postprzez Krolewsky » 25 Sie 2017, 10:19

Dostałem wynik badania histopatologicznego.

Przywnękowo obecny szary guzek 13mm.

Makroskopowo:
Nowotwór mieszany greminalny złożony z utkania:
Nasieniak (seminoma) 50%
Rak zarodkowy (embryonal carcinoma) 40%
Potworniak dojrzały (Teratoma mature) 10%
Obecne pojedyńcze komórki syncytiotrofoblastu.

pT1

Nowotwór w sposób pagetoidalny nacieka sieć jądra.
Wolne od nacieku najądrze, tkanka tłuszczowa wnęki jądra, powózek nasienny, osłonka pachwowa.
Angioinwazji nie stwierdza się.
Linia cięcia powózka bez nacieku.

panCK(+) CD30(+) Vim (+) PLAP(+) Bhcg(+) CD117(+) Inhibina(+)

W kądrze poza guzem pola szkliwiejących kanalików nasiennych z neoplazją w pojedyńczych kanalikach GCNIS.
Ponadto obecny przeros komórek Leydiga oraz skupisko kanalików z proliferacją komórek Sortoliego - możliwy związek z zespołem peutza-Jeghersa.

Przypominam, że przed orchidektomią markery były w normie.

Najbliższe terminu w poradniach onkologicznych w szpitalach do których się dodzwoniłem to minimum 2-3 tygodnie bo sezon urlopowy. Robić TK prywatnie? 2tyg czekania na onkologa nfz + tydzien czekania na TK nfz to łącznie optymistycznie minimum 3 tygodnie, żeby określić zaawansowanie Nx. No chyba, że konsultacja pooperacyjna z urologiem 30 sierpnia może dać mi skierowanie na TK?
Troll co robić?
Ostatnio edytowany przez Krolewsky 25 Sie 2017, 16:20, edytowano w sumie 2 razy
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: D40.01 Guz lewego jądra pT1NxMxS0 Wrocław

Postprzez mardeb76 » 25 Sie 2017, 11:56

Hej,
Biorąc pod uwagę niewielki rozmiar guza, markery w normie oraz bardzo niski stopień zaawansowania miejscowego choroby prawdopodobieństwo rozprzestrzenialenia się nowotworu poza jądro jest bardzo niewielkie. Jesteś dwa tygodnie po orchidektomii, a okres od operacji do ustalenia stopnia zaawansowania choroby i ewentualnego rozpoczęcia leczenia nie powinien przekroczyć 8 tygodni. Sądzę, że zdążysz TK załatwić do tego czasu w państwowej służbie zdrowia. Dostaniesz od onkologa skierowanie w trybie pilnym. Ewentualnie możesz umówić się do urologa, on też może dać skierowanie na TK, może będzie szybciej. Biorąc pod uwagę wyniki, które posiadasz dotychczas możesz być dobrej myśli. Pamiętaj o "świerzych" markerach przed wizytą u onkologa. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: D40.01 Guz lewego jądra pT1NxMxS0 Wrocław

Postprzez radek23 » 25 Sie 2017, 12:23

W DCO robią b. szybko TK (przynajmniej mi zrobili). Polecam tam spróbować.

Problemem jak to na NFZ może być niechęć do uznawania skierowań z innego szpitala (mi na Kamieńskiego nie chcieli zrobić TK na podstawie skierowania z DCO. Panie tłumaczyły to zbędną fakturologią dla nich i miałem ogarnąć ich wlasne skierowanie)
radek23
 
Posty: 27
Rejestracja: 05 Cze 2017, 20:17

Re: Guz mieszany (S,CE,TM) pT1NxMxS0 Wrocław

Postprzez tobson85 » 25 Sie 2017, 13:38

Hej, wysłałem Ci wiadomość na priv.
Pozdr
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz mieszany (S,CE,TM) pT1NxMxS0 Wrocław

Postprzez Krolewsky » 28 Sie 2017, 15:00

Dzisiaj mam wizytę u onkologa. Dodzwoniłem się do laboratorium i ustaliłem ostatecznie, że wcześniejsze badanie TOTAL BETA-HCG to jest hcg całe L-47 czyli nie to co trzeba. Co dziwne i denerwujące, owe laboratorium szpitalne ma w swojej ofercie wolną podjednostkę beta hcg. Czemu jej nie zrobili, nie wiem, może dlatego że wyniki miałem mieć jak najszybciej, bez wysyłania do innego laboratorium... nie ważne bo i tak to już przeszłość. Ale jest jeszcze jeden problem, Pani w ambulatorium powiedziała że może zrobić wolną podjednostkę bhcg za 55zł albo to samo tylko w wersji kryptor. Czy ktoś wie o co może chodzić z tym "kryptor"?
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz mieszany (S,CE,TM) pT1NxMxS0 Wrocław

Postprzez romi » 28 Sie 2017, 16:28

Witam
Markery można oznaczać na różne sposoby. Brahms-Kryptor to nazwa urządzenia biochemicznego które wykonuje badanie automatycznie w oparciu o technologię TRACE (Time Resolved Amplified Cryptate Emission), za którą w 1987 roku przyznano nagrodę Nobla w dziedzinie chemii.
Dla Ciebie nie ma różnicy jak jest wykonane badanie, byle była odpowiednia dokładność (najlepiej do 0,1 mIU/ml) i tak jak wcześniej napisano kod badania L46.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz mieszany (S,CE,TM) pT1NxMxS0 Wrocław

Postprzez troll » 28 Sie 2017, 17:13

I ocieramy się o Nobla! Ciekawe i bardzo ciekawa informacja, romi!

Pozdrawiam :)
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron