Rak zarodkowy

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak zarodkowy

Postprzez tobson85 » 15 Sie 2017, 16:05

No i super, że skonsultowałeś to z doktorem. Myślę, że to było najlepsze rozwiązanie.

Teraz już wiesz, że możesz zrezygnować jak będą Ci dalej te objawy dokuczać. Wtedy pamiętaj o wykonaniu w przyszłym tygodniu morfologii, bo ona najbardziej zaczyna lecieć właśnie w drugim tygodniu po pierwszym wlewie.
Ja też musiałem odstawić na początku zastrzyki z powodu zbyt wywindowanych leukocytów - po prostu reagowałem na te zastrzyki zbyt mocno.
Efekt był taki, że na drugiej dolewce - w 15 dniu (a miałem taki przywilej, że przy BEPach zawsze przed każdą dolewką wykonuje się morfologię) okazało się, że mam ciężką neutropenię, więc do zastrzyków musiałem wrócić.

Metoklopramid też mnie zcinał z nóg, ale bardziej pod kątem senności. Zasypiałem na siedząco po kilku minutach od podania :)

Trzymaj się tam i mam nadzieję, że objawy szybko ustąpią!
pozdr
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 15 Sie 2017, 16:16

Dzięki Tobiasz za wsparcie.
Dzisiaj jest fatalnie. Nawet siedzieć nie mam siły.
Pzdr
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez romi » 15 Sie 2017, 16:23

Witam
Ja raczej nie odstawiałbym leku jeśli tylko jesteś w stanie wytrzymać. Weź leki przeciwbólowe powinny pomóc.
Odstawienie leku może dać więcej strat niż korzyści.
Niestety C-GSF jest lekiem bardzo obciążającym i łącznie z chemioterapią mogą dawać bardzo uciążliwe skutki uboczne.
Trzymaj się.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 30 Sie 2017, 15:53

Cześć.
Pozdrawiam z drugiego dnia drugiego cyklu EP z Magodentu.
Powiedzcie mi jak to jest z tymi kroplówkami?
Np. taka cisplatyna wg charakterystyki produktu powinna być podawana dożylnie w ciągu 6-8h. Wg ulotek również.
A ja mam worki przewidziane na 2h. W praktyce lecą 3h.
I tak sobie myślę o toksyczności ale może nie powinienem za dużo myśleć?
Bart
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez radek23 » 30 Sie 2017, 23:30

Mi dzisiaj zleciała poniżej 2h, etopozyd zamiast 30 min leciał za to 1h. Też w szpitalu elblaska
radek23
 
Posty: 27
Rejestracja: 05 Cze 2017, 20:17

Re: Rak zarodkowy

Postprzez mardeb76 » 31 Sie 2017, 05:13

Hej,
Wszystko jest w porządku. Biorąc pod uwagę fakt, że cytostatyki działają w organizmie człowieka nawet do kilku tygodni to w perspektywie tego długiego czasu fakt wprowadzenia leku do ustroju w ciągu dwóch czy pięciu godzin nie ma najmniejszego znaczenia zarówno pod względem efektywności leczenia, jak i ewentualnej toksyczności czy skutków ubocznych. A tak poza tym to szybciej zleci, szybciej można leczyć kolejnego pacjenta. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 31 Sie 2017, 05:50

[quote="mardeb76"]Hej,
Wszystko jest w porządku. Biorąc pod uwagę fakt, że cytostatyki działają w organizmie człowieka nawet do kilku tygodni to w perspektywie tego długiego czasu fakt wprowadzenia leku do ustroju w ciągu dwóch czy pięciu godzin nie ma najmniejszego znaczenia zarówno pod względem efektywności leczenia, jak i ewentualnej toksyczności czy skutków ubocznych. A tak poza tym to szybciej zleci, szybciej można leczyć kolejnego pacjenta. Pozdrawiam, Marcin.[/quote]

Marcin, dzięki za jak zawsze wyczerpującą odpowiedź!
Pozdrawiam
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 31 Sie 2017, 06:04

[quote="radek23"]Mi dzisiaj zleciała poniżej 2h, etopozyd zamiast 30 min leciał za to 1h. Też w szpitalu elblaska[/quote]

No proszę. Myślałem, że tu teraz tylko dwóch jądrowców leży, ale jest conajmniej trio jak na Magodent przystało. :) Ja nie rozwijam takich prędkości przy wlewkach, bo chyba mam delikatniejsze żyły i mnie wtedy pieką tam gdzie wenflon. Ot cały powód. Do zobaczenia przy wymianie worków.
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 13 Wrz 2017, 10:52

Cześć.
Za tydzień trzeci cykl EP. Poprzedzić ma go TK kontrolne w celu sprawdzenia odpowiedzi na leczenie. I znowu mam dylemat. Tak wyszło, że w lipcu TK, w siepniu TK i teraz we wrześniu znowu TK??? Nie dość, że krótkie odstępy czasowe to jeszcze etopozyd zwiększa toksyczność kontrastu co odczuły moje nerki przy pierwszym cyklu.
Robić ten TK? Zna ktoś w ogóle przypadki braku odpowiedzi na leczenie EP przy raku jądra??
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez romi » 13 Wrz 2017, 11:20

Witam
Myślę, że lekarze wiedzą co robią, szczególnie, że leczysz się w Magodencie. Jeśli masz wątpliwości co do Badania TK najlepiej porozmawiaj z dr Sarosiekiem.
Schemat BEP i EP to sprawdzone schematy leczenia i chyba nie było jeszcze przypadku w którym nie byłoby odpowiedzi na leczenie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

cron