Dziwne USG jądra ?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Dziwne USG jądra ?

Postprzez kinuk » 07 Wrz 2017, 09:57

Witam,
Czy ktoś spotkał się z kiedykolwiek z takim obrazem USG?
Chciałem się tym podzielić na forum, ponieważ byłem u kliku urologów i nikt nie jest w stanie konkretnie powiedzieć co to może być.

Zaczęło się 5.08 bólem jądra, miałem wykonane USG i markery, które były w normie.
Byłem leczony przeciwzapalnie antybiotykiem i lekami przeciwzapalnymi. Minęło 5 tyg obraz USG jest taki sam, markery w normie.
Zmiany widoczne na USG maja wymiary 21x10 14x10 17x7mm.
Dodam że nie doszło do żadnego urazu jądra.

Pozdrawiam.
Załączniki
DSC_1794c.jpg
DSC_1794c.jpg (141.47 KiB) Obejrzany 8951 razy
DSC_1796a.jpg
DSC_1796a.jpg (196.72 KiB) Obejrzany 8951 razy
kinuk
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 Wrz 2017, 09:30

Re: Dziwne USG jądra ?

Postprzez mardeb76 » 07 Wrz 2017, 12:10

Witaj,
Czy to jest twarde?
Czy to jest na trwałe związane z jądrem?
Czy jest "przesówne"?
Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Dziwne USG jądra ?

Postprzez kinuk » 07 Wrz 2017, 12:26

Nie jest to twarde.
Od 4 dni mam wrażenie że jądro z jednej strony jest trochę twardsze i nierówne, na środku jądro jest wklęsłe.
Wczorajsze badanie palpacyjne urologa nie wykazuje twardości charakterystycznej dla guza.

Tak jest to na trwałe związane z jądrem, przynajmniej tak to odczuwam.
Widoczna zmiana jest w strukturze jądra. Z badań wynika że nie jest "naroślą" na jądrze.

Nie jest to "przesuwne". Jest to częścią jądra.

Dodam że ból minął po 5 dniach od pojawienia. Pobolewało mnie również podbrzusze.

Dziękuje za zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam
kinuk
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 Wrz 2017, 09:30

Re: Dziwne USG jądra ?

Postprzez mardeb76 » 07 Wrz 2017, 13:44

Witaj,
Nie sa to objawy tpowe dla nowotworu jądra. Najprawdopodobniej przeszedłeś zapalenia jądra lub/i najądrza na co wskazuje ból oraz pozytywna reakcja organizmu na antybiotykoterapię. Czy żadne z urologów nie sugerował, że mogą to być zmiany ropne pozapalne. Obserwuj to jesli zmiana bdzie sie powiększać, a ból będzie powracał to nalzy rozważyc leczenie chirurgiczne,a to już decyzja urologa. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Dziwne USG jądra ?

Postprzez tobson85 » 07 Wrz 2017, 14:49

Cześć
A z której części Polski jesteś? Może ktoś na forum będzie znał jakiegoś dobrego urologa z okolic, który spotkał się z podobnym przypadkiem.
Tak sobie też myślę czy skoro obraz USG nie jest jednoznaczny to może warto by było przeprowadzić badanie rezonansem?
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Dziwne USG jądra ?

Postprzez kinuk » 07 Wrz 2017, 15:03

Mardeb76, jestem pełen podziwu dla Ciebie za postawioną diagnozę, ponieważ pokrywa się ogólnie z tym co usłyszałem do tej pory.
Czyli objawy nie typowe dla nowotworu, obserwacja, była mowa o zmianach po zapalnych ale nikt o ropnych nie wspominał.
Jedynie inną diagnozę usłyszałem od lekarzy gdy trafiłem na początku z bólem na izbę przyjęć w szpitalu.
Wtedy 2 urologów było zdecydowanych od razu wyciąć mi to jądro (mimo że zmiana w jądrze nie była wyczuwalna palpacyjnie, tylko widoczna na USG).

Inny urolog wspomniał coś o nowotworze potworniaku, ze względu na nieregularny kształt.
Czy podejrzenia potworniaka są zasadne?
Czym charakteryzują się tego typu nowotwory, co może potwierdzać, a co wykluczać taki nowotwór w moim przypadku?

Od ustania bólu minęło 3,5 tyg, zmiana w jądrze ma cały czas tę samą wielkość (nie maleje i nie rośnie).
Po jakim czasie może być widoczne nawet stopniowe wchłanianie się tej zmiany?
Ponieważ tak do końca nie wiadomo co to jest chciałbym wiedzieć ile czasu warto poczekać na poprawę?

Pozdrawiam
Marcin
kinuk
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 Wrz 2017, 09:30

Re: Dziwne USG jądra ?

Postprzez kinuk » 07 Wrz 2017, 15:18

Jestem z północno-wschodniej Polski więc do dobrych lekarzy pewnie najbliżej ma do Warszawy?

Tobson85, widzę ze walczyłeś z teratoma immaturum, u mnie też jeden z lekarzy wspomniał coś potworniaku.
Jak wyglądały Twoje USG w porównaniu z moim?

Pozdrawiam
Marcin
kinuk
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 Wrz 2017, 09:30

Re: Dziwne USG jądra ?

Postprzez tobson85 » 07 Wrz 2017, 15:28

Hej,
Obraz Twojego USG zdecydowanie różni się od mojego.
Moja zmiana była dobrze widoczna i odgraniczona od reszty jądra, jednak była wyraźnie widoczna tkanka, o innej nieco ciemniejszej strukturze.
Obraz Twojego USG przedstawia coś całkiem innego.

Marcin (mardeb76) może znasz kogoś dobrego z tamtych rejonów?
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron