Problem z jądrem

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 11 Wrz 2017, 21:35

Dostałem wyniki BHCG. Mieliście rację, Zgodnie z przypuszczeniami jego poziom jest podniesiony.
BHCG- gonadotropina kosmówkowa: ↑ 18,17 mIU/ml (norma <4)

W środę szpital. Na prawdę różne myśli przychodzą do głowy, łacznie z tymi aby zaniechać leczenia, ale jednak rozsądek bierze górę nad nimi. Jestem ciekaw jakiego wieku można dożyć żyjąc z nieleczonym rakiem. Po prostu ciekaw.
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

Re: Problem z jądrem

Postprzez tobson85 » 11 Wrz 2017, 21:41

Hej
podniesiony bHCG własnie świadczy o tym, że należy jak najszybciej podjąc leczenie.
A marker nie jest bardzo podniesiony więc może to świadczyć o niskim zaawansowaniu choroby.

Bez podjęcia leczenia mógłbyś nie dożyć przyszłej Wielkanocy, a leczenie raka jądra jest obecnie tak skuteczenie, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem, graniczącym z pewnością pozwoli CI ono pozbyć się skutecznie dziada raz na zawsze i przeżyc długie lata!

pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem z jądrem

Postprzez mardeb76 » 11 Wrz 2017, 22:00

Hej,
Lepiej tego nie sprawdzaj. Rak jądra nieleczony to jedna z najbardziej agresywnych chorób. Leczony jest całkowicie do opanowania. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 12 Wrz 2017, 09:52

Hej Panowie,
Oczywiście nie mam zamiaru nie poddawać się leczeniu. Po prostu ózne myśli przychodzą do głowy, ale dzieki za Wasze wsparcie.
Szczerze to im mniej czasu pozostaje do zabiegu tym więcej pytań i wątpliwości.

1. Subtelne, wcześniej niemalże niedostrzegalne objawy, takie jak delikatne bóle brzucha oraz kaszel zaczynają uwidaczniac sie coraz bardziej. Nie wiem czy już na tym etapie świadczyc to może o przerzutach ale zapewne tak.
2. Wciaż nie jestem zdecydowany odnośnie protezy - ale to jest najmniejszy problem.
3. Kolejna kwestia. Od dłuższego czasu odczuwam dyskomfort podczas przełykania śliny. W kontekście mojego raka jest to tym bardziej niepokojące. Rok temu rzuciłem palenie. Czy przed lub po zabiegu operacyjnym lekarze przebadają cały organizm? Łącznie z szyją? Czy tylko RTG klatki i miednicy oraz jamy brzusznej ?
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

Re: Problem z jądrem

Postprzez mardeb76 » 12 Wrz 2017, 10:36

Witaj,
jerry napisał(a):1. Subtelne, wcześniej niemalże niedostrzegalne objawy, takie jak delikatne bóle brzucha oraz kaszel zaczynają uwidaczniac sie coraz bardziej. Nie wiem czy już na tym etapie świadczyc to może o przerzutach ale zapewne tak.

Oczywiście mogą świadczyć, ale przy bardzo zaawansowanych przypadkach z licznymi przerzutami. W Twoim przypadku to raczej psychika płata Ci figle. Ja i wielu z nas miało dokładnie to samo, po usłyszeniu diagnozy odczuwaliśmy dziwne bole w plecach, kościach, płucach itd. Uwierz mi to zapewne autosugestia. Wszystko minie po usłyszeniu pozytywnych wyników.
jerry napisał(a):2. Wciąż nie jestem zdecydowany odnośnie protezy - ale to jest najmniejszy problem.

Tutaj nic Ci nie pomogę. Mnie z jednym jądrem jest ok.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Problem z jądrem

Postprzez tobson85 » 12 Wrz 2017, 12:26

Hej,
Potwierdzam słowa Marcina z tymi objawami. Też miałem podobnie. Nagle zacząłem zwracać uwagę na objawy, które mi wcześniej nie przeszkadzały.
Poczekaj spokojnie na wyniki badan.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 12 Wrz 2017, 18:29

Hej
Czy tez mieliscie wprowadzany dren po operacji ?
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

Re: Problem z jądrem

Postprzez mardeb76 » 12 Wrz 2017, 18:42

Hej,
Ja osobiście nie miałem, ale wszystko zależy od tego co dzieje się z raną pooperacyjną. Jeśli istnieje konieczność odprowadzenia płynów ustrojowych to wprowadza się dren. Zwykle tak jest. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Problem z jądrem

Postprzez Rafal94 » 13 Wrz 2017, 19:10

Również nie miałem ani drenu, ani cewnika.
Aktualnie, 5 dni po operacji, mam nadal założone szwy, po jednej stronie mały krwiaczek.
Rafal94
 
Posty: 25
Rejestracja: 04 Wrz 2017, 20:11

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 16 Wrz 2017, 07:58

Hej. Mały update ode mnie.
W czwartek miałem zabieg. W poniedziałek wychodzę ze szpitala. Szczerze to podziwiam ludzi którzy na drugi dzień po zabiegu wychodzą do domu. Ja bym nie dał rady bo ledwo wstaje z łóżka. Mam nadzieję że dzis i jutro będzie lepiej. :)
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości