Prosze o pomoc

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 19 Wrz 2017, 21:47

Witam

Jesteśmy po wizycie u dr Sarosieka :) bratu została zalecona obserwacja. Kontrola w grudniu... zdecydowanie dr odradziĺ chemię.
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 20 Wrz 2017, 05:30

Hej,
To świetnie. Zatem brat jest zdrowy, a w Waszym przypadku wszystko przebiegło błyskawicznie. Wielka w Tym Twoja zasługa. Jaki schemat obserwacji Doktor Wam zaproponował? Mnie w identycznej sytuacji zalecił w pierwszym roku TK jamy brzusznej i miednicy co 3'miesiące, RTG klatki piersiowej w dwóch płaszczyznach co pół roku (opcjonalnie), no i markery co 3'miesiące. W Olsztynie miałem sporą trudność, aby przebiegało to zgodnie z tymi wytycznymi, ale ostatecznie się udało. Czy wizyta u dr Sarosieka była prywatnie czy jednak na NFZ? Trzymajcie się. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 20 Wrz 2017, 09:00

Hej,

Doktor zalecił bratu badania: Tk, markery za 3 miesiace i wizyte kontrolną u niego pod koniec roku.Musi też robić często usg drugiego jądra gdzie są zwapnienia. Mówił, że szkoda, że nie ma TK płuc, ale generalnie rtg wystarczy. Powiedział, że brat jest zdrowy i ma duże szanse, że nowotwór jądra do niego nie wróci:) wierze w to, że bedzie wszystko dobrze :)
Wizyta u dr naprawdę miała być prywatnie, ale doktor zaliczył brata pod NFZ :)

Po za tym brat obecnie jest przeziebiony, czy może przyjmować leki typu apap,ibuprom itd czy proponujecie coś innego ?
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 20 Wrz 2017, 09:34

Brat jest zdrowy może przyjmować wszystkie leki oczywiście zgodnie z zaleceniami lekarzy lub zapisanymi na karcie informacyjnej leku. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 20 Wrz 2017, 17:42

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy w naszej sytuacji wystarczy zdjęcie rtg ? Wyszły zrosty, ale to podobno od przeziebien zle leczonych. Czekać do grudnia i wtedy robić tk pluc itd.

2. Czy możecie polecić świetnego urologa który zna się na usuwaniu żylaków ?
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 21 Wrz 2017, 09:39

Witaj,
gosiapt napisał(a):1. Czy w naszej sytuacji wystarczy zdjęcie rtg ? Wyszły zrosty, ale to podobno od przeziebien zle leczonych. Czekać do grudnia i wtedy robić tk pluc itd.

Wygląda to tak, że obraz RTG we dwóch płaszczyznach jest plus TK jamy brzusznej i miednicy są wystarczającymi badaniami obrazowymi zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Jeśli w obrazie RTG wyjdzie coś zastanawiającego, niepewnego, dyskusyjnego to wykonuje się TK klatki piersiowej w celu pogłębienia diagnostyki i rozwiania wątpliwości. Jeśli radiolog jest pewien, że to co to widział w obrazie RTG klatki piersiowej nie ma nic wspólnego z nowotworem to nie ma potrzeby wykonywania TK. Jeśli tylko przypuszczał, a to Was niepokoi to można wykonać. Biorąc jednak pod uwagę historię choroby Twojego brata oraz stopień zaawansowania choroby na 99,9% w płucach jest czysto. Ja osobiście bym nie robił.
gosiapt napisał(a):2. Czy możecie polecić świetnego urologa który zna się na usuwaniu żylaków ?

Ja mogę polecić dr Zbigniewa Masłowskiego z pewnością bardzo dobry urolog, ale czy świetnie się zna na usuwaniu żylaków tego nie wiem. Nie jest to jakiś skomplikowany zabieg, do którego potrzeba kogoś nadzwyczajnego. Wystarczy ktoś bardzo dobry.
Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Prosze o pomoc

Postprzez PawełP95 » 21 Wrz 2017, 10:02

Cześć, chciałem Wszystkim udzielającym się w tym temacie, podziękować za wszystkie rady i pomoc która przyczyniła się w dużym stopniu do szybkiego podjęcia działania i pozbycia się guza. Cóż jestem zdrowy, patrzę pozytywnie w przyszłość, chyba jeszcze nie dociera do mnie jak wielkie szczęście mnie spotkało że skończyło się to tylko na zabiegu. Panowie, jedno pytanie kiedy mogę podjąć jakąś aktywność fizyczną ? . Rozumiem że jakiekolwiek ćwiczenia na siłowni przez następne kilka miesięcy odpadają, ale np. basen,bieganie ? . Jak to było w Waszych przypadkach. Dzięki raz jeszcze za wszystko!.
PawełP95
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 Wrz 2017, 09:40

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 21 Wrz 2017, 10:52

Cześć,
Organizm sam da Ci znać co możesz robić, a czego nie. Powiedzmy mniej więcej może to wyglądać tak, spacery po 2 tygodniach od zabiegu, nordic walking, basen (z zaznaczeniem, że rana musi być całkowicie wygojona) i rower po 3 tygodniach od zabiegu, bieganie (trucht) 4 - 5 tygodni po zabiegu, lekkie ćwiczenia siłowe, rozciąganie, joga, pilates z ograniczeniem napięć powłok brzusznych 2 - 3 miesiące po zabiegu, sporty zespołowe kontaktowe (siatkówka, koszykówka, piłka nożna) po 4 - 5 miesiącach, siłownia dźwiganie ciężarów po 6 miesiącach od zabiegu. To tylko ogólne wskazówki, dla każdego jest to trochę inaczej. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 06 Paź 2017, 20:07

Hej,

Mój brat od ok. 2 tygodni odczuwa ból pleców( oczywiście nie cał czas), czy to może być związane z przebytą chorobą ? Czy ból pleców występuje po usunięciu jądra ? Może robi coś czego nie powinien robić po zabiegu ?
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 06 Paź 2017, 22:12

Hej,
Nie jest to bezpośredni wynik zabiegu. Może brat jakoś nietypowo śpi ze względu na ranę pooperacyjną i to jest przyczyna. Poza tym bóle pleców różnego pochodzenia to jedne z najczęstrzych dolegliwości. Nie ma to napewno związku z rj. Nie sądzę też, aby brat się jakoś przeforsował na pewno jego stan mu na to nie pozwala. Ból pewno ustąpi, jeśli nie to na pczątku do lekarza POZ. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości