Piotrek, Nienasieniak, IIb- opinia o leczeniu

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Piotrek, Nienasieniak, IIb- opinia o leczeniu

Postprzez mardeb76 » 11 Paź 2017, 15:34

Witaj,
W przypadku potworniaków jedynym właściwym postępowaniem jest zabieg chirurgiczny. Niestety chemioterapia i radioterapia w przypadku tego typu guzów jest zwykle nieskuteczna. Czy w Twoim przypadku operacja jest niemożliwa ze względów technicznych, tzn. guzy naciekają jakieś istotne elementy anatomiczne? Co mówi Profesor? Być może w takim przypadku istnieje możliwość zastosowania chemioterapii w celu zmniejszeni ich wielkości. To już do konsultacji z onkologiem. Oczywiście polecany kontakt z lekarzami polecanymi na Forum. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Piotrek, Nienasieniak, IIb- opinia o leczeniu

Postprzez hansik177 » 11 Paź 2017, 15:38

Tak, powiedział że nie ma możliwości operowania, ponieważ guz się rozrosł i nacieka na naczynia. Jako że teraz każdy dzień się dla mnie liczy, powiedzcie mi proszę 2-3 onkologow do których mógłbym się udać i jak się z nimi skontaktować?
hansik177
 
Posty: 41
Rejestracja: 11 Sty 2017, 15:07

Re: Piotrek, Nienasieniak, IIb- opinia o leczeniu

Postprzez mania69 » 11 Paź 2017, 15:47

A terapia protonowa wchodzi w grę w takim przypadku?. Z góry przepraszam za ewentualne herezje.
http://www.rptc.pl/rptc-zakres-p.html
mania69
 
Posty: 69
Rejestracja: 23 Lip 2016, 22:16

Re: Piotrek, Nienasieniak, IIb- opinia o leczeniu

Postprzez mardeb76 » 11 Paź 2017, 16:12

Pisz lub dzwoń jak najszybciej:
dr n. med. Tomasz Sarosiek
adres email: tomasz.sarosiek@tomaszsarosiek.pl
tel. kom: 601 310 244
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Piotrek, Nienasieniak, IIb- opinia o leczeniu

Postprzez hansik177 » 11 Paź 2017, 16:30

Rozmawiałem już z doktorem Sarosiekiem i zapisał mnie na oddział na poniedziałek, będzie chciał podać chemię, bo może to niedojrzaly potworniak. Ale czy taki potworniak nie zaswiecilby się na PET?
hansik177
 
Posty: 41
Rejestracja: 11 Sty 2017, 15:07

Re: Piotrek, Nienasieniak, IIb- opinia o leczeniu

Postprzez mardeb76 » 11 Paź 2017, 20:33

Witaj,
W guzie pierwotnym u Ciebie stwierdzono właśnie potworniaka niedojrzałego. Z tego co pisałeś to w opisie histopatologicznym po pierwszej operacji właściwie nic konkretnie nie stwierdzono. Zatem jest spore prawdopodobieństwo, że to potworniak niedojrzały. Jesli chodzi o obraz tego guza w badaniu PET-CT to: "Obraz z PET/CT może mieć dodatkowy wpływ na anatomiczne sposoby obrazowania u pacjentów z potworniakiem niedojrzałym, gdy tkanka nowotworowa zawiera więcej prymitywnych niedojrzałych elementów" cytat: Assessment of immature teratoma by 18F-FDG PET/CT, European Journal of Radiology Extra, Volume 78, Issue 3, June 2011, Pages e143-e146. Zatem potworniak niedojrzały może świecić lub może nie świecić w PET-CT wszystko zależy od jego budowy. Czy już wiesz jaki schemat chemioterapii jest planowany? Trzymaj się. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Piotrek, Nienasieniak, IIb- opinia o leczeniu

Postprzez hansik177 » 12 Paź 2017, 08:31

Marcin, niestety ja w jądrze i brzuchu miałem dojrzałego.
To co mnie trochę martwi to fakt, że doktor Sarosiek od razu zapisal mnie na oddział, nawet jeszcze nie wiedząc jaki jest histopat tego guza wyciętego 2 dni temu. No bo co jeśli to dalej potworniak dojrzały, wtedy chemia nie ma sensu chyba?
Z drugiej strony, jeden z histopatologow różnica między dojrzałym a niedojrzalym jest ciężka do wylapanja u mężczyzn. Ale czy możliwe jest, żeby mój dojrzały zmienił się w niedojrzalego? Czy wtedy też nie dawałby markerów?
Słyszałem też kiedyś od jednego pacjenta, że bodajże w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy mogą zbadać danego guza po wycięciu na jego wrażliwość na poszczególne chemię. Wiecie coś o tym? Albo czy znacie jakieś inne placówki które robią takie rzeczy?
Co byście robili na moim miejscu, szli trochę tak w ciemno na chemie do doktora Sarosieka, czy jeszcze właśnie próbowali porobić badania. Nie wiem na ile ta chemia drugiego rzutu różni się od pierwszej, ale przy pierwszej moje guzy rosły mocno...
hansik177
 
Posty: 41
Rejestracja: 11 Sty 2017, 15:07

Re: Piotrek, Nienasieniak, IIb- opinia o leczeniu

Postprzez mardeb76 » 12 Paź 2017, 12:08

Rzeczywiście. Przepraszam, nie wiem jak przeczytałem, ze to był niedojrzały. Na Twoje pytania nie jestem w stanie odpowiedzieć. Jednego jestem pewien, będziesz pod opieką jednego z najbardziej, jeśli nie najbardziej, doświadczonych onkologów klinicznych zajmujących się leczeniem raka jądra. Osoby, której rozprawa doktorska dotyczyła właśnie tej tematyki. Osoby pracującej w placówce, w której Twoje leczenie będzie pełne i kompleksowe. Osoby o ogromnej wiedzy, doświadczeniu i ludzkim podejściu do pacjenta, która jeśli będzie taka konieczność może zaproponować indywidualny schemat chemioterapii, który da duża szanse na zmniejszenie rozmiarów tych zmian. Nie czekaj, jedź w ciemno, szkoda czasu na czekanie na wynik histopatologiczny. W zasadzie to i tak wiadomo, że to będzie potworniak i to z większym prawdopodobieństwem że dojrzały. Wszystkie konieczne badania zapewni Ci ośrodek, w którym będziesz się leczył. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Piotrek, Nienasieniak, IIb- opinia o leczeniu

Postprzez hansik177 » 12 Paź 2017, 13:46

Histopatolog z Zakopanego sprawdził też, czy gdzieś w Europie odbywają się badania kliniczne nad teratoma i carcinoma embrionale. Badania takie mają miejsce w Niemczech i Francji, więc w Polsce mógłby je poprowadzić jakiś onkolog kliniczny w dobrej placówce. Zapytam o to doktora Sarosieka. Histopatolog powiedział mi natomiast o doktor Iwonie Skoneczna z Warszawy, która również specjalizuje się w tym nowotworze. Czy ktoś z was miał kontakt z tą panią doktor? Ja po prostu odrobinkę mam wątpliwości czy sam magodent jest na tyle rozwinięta placówka, żeby prowadzić mój przypadek.
Przepraszam że po raz kolejny dopytuje, ale sami rozumiecie że jestem trochę pod ścianą...
hansik177
 
Posty: 41
Rejestracja: 11 Sty 2017, 15:07

Re: Piotrek, Nienasieniak, IIb- opinia o leczeniu

Postprzez 21tehace21 » 12 Paź 2017, 14:03

Ja jezdziłem właśnie do dr. Skonecznej tylko że już nie mam kontaktu bo to było juz 6 lat temu, jak najbardziej polecam, z tego co pamiętam to mnie rejestrowała siostra normalnie przez rejestracje, nie miała do niej nr. Tel. Przyjmuje ona niedaleko Warszawy w Otwocku w ECZ.
21tehace21
 
Posty: 110
Rejestracja: 12 Lis 2012, 16:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości