Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez mardeb76 » 03 Sie 2017, 11:51

Trafna uwaga. Rzeczywiście przynajmniej pierwszy raz niech to zrobi pielegniarka. Nie wiadomo jak mąż zareaguje. Pewnie bedzie wszystko ok, ale lepiej dmuchac na zimne. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez oczekujaca » 04 Sie 2017, 23:12

Juz po krzyku. Ja zrobilam po instruktazu :) Nic nie bolalo, tzn M a nie mnie :)
oczekujaca
 
Posty: 89
Rejestracja: 09 Kwi 2017, 22:46

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez mardeb76 » 05 Sie 2017, 05:43

Po pierwszym zdaniu torchę się zaniepokoiłem, ale rozumiem że żadnego krzyku nie było :D. Czy zastrzyk wykonałaś po naszych wskazówkach i youtubowej wizualizacji? Czy po dodatkowym instruktarzu ze strony wykwalifikowanego personelu medycznego? Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez oczekujaca » 12 Sie 2017, 09:27

Hmmm... po instruktazu twoim I "internetowym". M nawet nie wiedzial "kiedy sie wkulam" taka profesjonalna jestem :) Ps zastrzyk w posladek.
Jeeszcze nie rozmawialam z M osobisice od tygodnia ale wiem z sms, ze sie duzooo bardziej lepiej czuje :) Sama ocenie to za kilka tyg. po powrocie z podrozy sluzbowej .... :)
oczekujaca
 
Posty: 89
Rejestracja: 09 Kwi 2017, 22:46

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez mardeb76 » 20 Sie 2017, 05:37

Hej,
To wyjechałaś w bardzo długą podróż służbową. Mam pytanie czy po iniekcji mąż wykonał badanie testosteronu, aby zweryfikować do jakiego poziomu wzrosła jego wartość we krwi. Czy planujecie jakieś okresowe (powiedzmy co 4 tygodnie) badania kontrolne, aby mieć wiedzę w jakim tempie następuje spadek? No i jak samopoczucie męża? Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez oczekujaca » 29 Sie 2017, 20:50

Hej Marcin
Uff juz wrocilam ;)
Maz sie czuje bardzo dobrze jak to okresla, widze to sama, rano wstaje sam i uwaga, bedziecie w szoku, bo ja bylam i to ciezkim.... wstal rano i SAM zrobi nam sniadanie. Do tej pory to ja moglam byc szczesliwa jak sie chociaz zwlekl jak za 5 razem wolalam... No moze to dlatego ze wie, ze mam jet lag... no ale chyba jest mu latwiej wstawac rano.
No i nie wiem jak to napisac... ale "tesknil" za mna bardziej... Czyli tez poprawa.
Badania kontrolne planuje za po ok 5-6 tyg. czyli za 18 dni. Jesli wyniki beda w normie czyli np ok 20 to zaordynuje do dostrzyk, taki jednorazowy. I potem kolejny za ok 8 tyg.
Potem kolejny planowy za 12-14 tyg. Jednakze kolejne badanie po ok 10 tyg. od tego ostatniego zastrzyku.

Ps Jak ktos mi poleci dobrego, znajacego sie lekarza, ktory nie twierdzi, ze testosteron to prosta sprawa, ze trzeba poprostu brac... to pojde i nie bede sama wyczytywala i zlecala badan M.
Po ok 6 miesiacach kuracji planuje zrobis wiecej badan, to zalecaja kontrolnie na stronie producenta, potwierdzialam w innych źródłach, badania bardzo maja sens. ;)
oczekujaca
 
Posty: 89
Rejestracja: 09 Kwi 2017, 22:46

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez mardeb76 » 31 Sie 2017, 05:43

Witaj,
Bardzo Cię proszę o kontynuację wąrtku i wrzucanie wyników męża związanych z kuracją tym luksusowym testosteronem. Na Forum nie ma informacji na ten temat, a preparat choć bardzo drogi to godny rozważenia do stosowania. Sam się nad tym zastanawiam, ale chciałbym poznać Wasze doświadczenia i zdanie w tym temacie po nieco dłuższym stosowaniu. Tak więc z niecierpliwością czekam na wszelki dane i spostrzeżenia. Chyba rozumiem o co chodzi z tą tęskontą :mrgreen: . Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez oczekujaca » 16 Paź 2017, 23:08

Hej

M zrobil badanie po 7 dniach od 2 zastrzyku, czyli na moment max piku i wynik...
TESTOSTERON
TST 45.34 ­ nmol/l norma 8.64-29.0

To jest sporoooo za duzo, zakladalam, iz nie przekroczy przy piku 25-30 jednostek, tak jak wyczytalam na stronie producenta.
Wiecie jakie sa maksymalne stezenia przy innych zastrzykach?
Jak wiemy wysokie poziomy powoduja zwiekszone ryzko raka prostaty... z deszczu pod rynne :)

Ps Dodam jeszcze ze przed 2 zastrzykiem M stosowal zele, moze to zaburzylo... Wiec przy kolejnym 3 i 4 zastrzyku bedziemy robic monitoring poziomow, w odstepach rownych.
oczekujaca
 
Posty: 89
Rejestracja: 09 Kwi 2017, 22:46

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez oczekujaca » 20 Paź 2017, 22:13

U mojego M czysto w pluch i ponizej po 1 kontrolnym TK. Kolejne za 4 miesiace
Markery, zreszta jak zawsze, w normie.
Za tydzien badanie USG.

I jest super! :)

Mam takie nie wiem jak ujac, to moze poprostu zapytam :)
Czy jest w Polsce jakis osrodek referencyjny, ktory wstawia protezy jader? M przymierzas sie juz na powaznie, chociaz ja go lekko odciagam od decyzji po tym co czytalam na forum.
oczekujaca
 
Posty: 89
Rejestracja: 09 Kwi 2017, 22:46

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez mardeb76 » 20 Paź 2017, 22:55

Hej,
Cieszymy się z wyników i trzymamy kciuki za przyszłość. Co do ośrodka referencyjnego to wiedzy nie mam, ale w przypadku tego zabiegu taki chyba nie jest konieczny. Wystarczy dobry, doświadczony chirurg urolog. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron