Guz jądra - co dalej?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Guz jądra - co dalej?

Postprzez Mateusz95 » 09 Lis 2017, 13:54

Zdiagnozowano u mnie guz jądra lewego, jestem po zabiegu, posiadam wyniki niezbędnych badań. Chciałem prosić o poradę, opinie, co dalej, czego mogę się spodziewać.
Wrzucam wyniki
Markery 10.11.17
BHCG 5,7 mlU/ml (0-2.6)
HBsAg ujemny
Anty HCV ujemny
AFP 9,17 iU/ml (<5,8)

15.11.17 zabieg.

20.11.17 markery
Beta HCG <0.100
AFP 4.23

Wynik chist pat

Opis makroskopowy:
jądro z osłonkami około: 4x3x2,5cm - rozcięte. W miąższu jądra - guz szaro - brunatny: 2,5x2cm,
nie naciekający osłonek. Margines obwodowy miąższu 0,5cm. Guz 2prz.1wyc./817,818/cm. Jadro
poza guzem Iwyc./
1prz.lwyc./823/
819/. Najądrze 1wyc./820/. Powrózek 2prz.1wyc./821,822/. Margines powrózka
Opis mikroskopowy
Carcinoma embryonale necroticans testis cum ha emorrhegia
WHO code 9070/3.
Jadro poza guzem częsciowo z cechami zaniku nab łonka germinalnego
częéciowo o zachowanej budowie z obrazem dojrzałej spermatogenezy
Guz otoczony mi zszem Jadra bez na ciekania oslonek. i zatorów
w swietle naczyn, Preparat nadeslano rozci ty zdefornowanym
przekroju .Najądrze, tkanki powrózka łącznie z marginesem
odcięcia bez utkania nowotworu.
Stadium zaawansowania = pt1

Wynik tk z 3.11.
Data badania: 2017-11-03
TK: badanie dwóch lub więcej okolic anatomicznych bez i ze wzmocnieniem kontrastowym
KT klatki piersiowej przed i po podaniu kontrastu;
dużych naczyń. Serce i duże naczynia w normie. Nadnercza ni
an ogniskowych. Nie uwidoczniono powiekszonych wezłow chlonnych we wnękach phuc, w śródpiersiu i wzdhuz
KT jamy brzusznej i miednicy małej przed i po podaniu środka cieniującego- badanie wielofazowe
Wątroba niepowiększona o jednorodnym cieniowaniu, wydłuzony plat prawy do 17 cm. Drogi 2ólciowe nieposzerzone. Pecherzyk
zólciowy cienkościenny bez uwapnionych złogów. Trzustka niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Przewód Wirsunga
nieposzerzony. Śledziona nieco powiększona, o jednorodnym cieniowaniu, bez zmian ogniskowych, wym; ok. 11x11x7 cm.
C Nadnercza niepowiększone. Nerki prawidłowej wielkości,położenia i kształtu, o prawidłowym cieniowaniu, bez zmian
ogniskowych. Ukm-y nieposzerzone. Nerki prawidłowo wydalają cieniujący mocz. Aorta brzuszna nieposzerzona. Po stronie lewej
aorty pojedyncze niecharakterystyczne węzły chłonne do 9 mm, poza tym nie stwierdzono powiększonych węzłów chłonnych w
przestrzeni zaotrzewnowej i wzdłuż dużych naczyń. Pęcherz moczowy gładkościenny Prostata niepowiększona. Pecherzyki
nasienne prawidlowe. Wolnego plynu nie uwidoczniono.

Najbardziej martwią mnie te niecharakterystyczne węzły chłonne. Co to może być? Dodam że w trakcie tk miałem chore zatoki, przyjmowalem antybiotyk, może mieć to jakieś znaczenie.
Bardzo proszę o opinię.
Pozdrawiam

Posiadam jeszcze badanie krwi robionych wraz z pierwszymi markerami, postaram się wrzucić je jak najszybciej
Mateusz95
 
Posty: 19
Rejestracja: 18 Paź 2017, 18:57

Re: Guz jądra - co dalej?

Postprzez Michal2 » 09 Lis 2017, 16:12

Niskie stadium zaawansowania powinno być wiec rokowanie korzystne :) a co do węzłów to podejrzane onkologicznie są jak mają około 15 mm wiec spokojnie czekaj na konsultacje z onkologiem bo jest nieźle :)
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Guz jądra - co dalej?

Postprzez Michal2 » 09 Lis 2017, 16:17

Na dzisiaj powinno być zaawansowanie pt1 n0 m0 s0 z tego co mi wiadomo bo markery ok te węzły nie przekraczają granicy podejrzeń o przerut tak że nie martw się na zapas :)
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Guz jądra - co dalej?

Postprzez romi » 09 Lis 2017, 16:34

Witam
Jesteś w grupie o najniższym zaawansowaniu choroby, wcześnie wykryty, szybko usunięty guz, badania w normie -
kwalifikujesz się do aktywnej obserwacji.
Te niecharakterystyczne węzły mogą mieć związek z infekcją, a mogły wzbudzić wątpliwości innymi cechami. Aktywna obserwacja jest właśnie po to, żeby w takich przypadkach jak Twój gdyby okazało się że jednak coś w organizmie zostało i zaczęło się rozwijać, wykryć to odpowiednio wcześnie i wdrożyć właściwe leczenie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra - co dalej?

Postprzez Mateusz95 » 09 Lis 2017, 21:58

Dziękuje za Wasze odpowiedzi, w końcu przestaje się tym martwić.
Mam nadzieję ze zostanie tak jak mówicie.
Zapomniałem wspomnieć że miałem także robione RTG klatki, nic nie wykazało.
We wtorek mam wizytę, zobaczymy co mi powiedzą.
Dziś byłem na pierwszej wizycie w instytucie onkologii; przyjmujący mnie lekarz powiedział 50/50 czy obserwacja czy chemia.

Mam jeszcze dwa pytania:
1. Jaki okres czasu to coś mogło się we mnie rozwijać?
2. Nigdy nie przejmowałem się tymi sprawami, nie poszedłbym do lekarza, gdyby nie nagły ból w chorym jajku który nastąpił po wejściu do pociągu po 3 schodkach... Bardzo silny, przez chwile myślałem że zemdleje. Gnębi mnie czym mógł być spowodowany? Być może uratował mnie przed gorszymi konsekwencjami.

Pozdrawiam
Mateusz95
 
Posty: 19
Rejestracja: 18 Paź 2017, 18:57

Re: Guz jądra - co dalej?

Postprzez romi » 09 Lis 2017, 22:14

Witam
Trudno określić czas rozwoju, bo to jest sprawa osobnicza. Przyjmuje się że nowotwór jądra jest agresywny i szybko się rozwija, szczególnie komponenta którą wykryto u Ciebie.
Być może faktycznie masz rację, że ten nagły ból był jeśli tak można powiedzieć zbawienny. A czym był spowodowany, być może przypadek, bo nowotwór nie boli, raczej daje inne odczucia.
Napisz gdzie się leczysz.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra - co dalej?

Postprzez Mateusz95 » 09 Lis 2017, 22:20

Obecnie studiuje i mieszkam w Krakowie, więc tutaj została mi postawiona diagnoza, przeprowadzony zabieg i zrobione badania. Następnie poradzono mi udac sie z wynikami do instytutu onkologii w Krakowie
Mateusz95
 
Posty: 19
Rejestracja: 18 Paź 2017, 18:57

Re: Guz jądra - co dalej?

Postprzez romi » 09 Lis 2017, 22:27

Witam
Jeśli możesz to skonsultuj swój przypadek w jednym z polecanych na forum ośrodku w Warszawie, Krotoszynie czy w Częstochowie. To da Ci pewność w podjęciu decyzji leczyć czy obserwować. Kraków nie jest najlepszym miejscem do leczenia nowotworów jądra.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra - co dalej?

Postprzez Mateusz95 » 09 Lis 2017, 22:36

Myślałem nad tym, przesledzilem trochę wpisów przez ostatni miesiąc, miałem zamiar poczekać jeszcze, zobaczyć co powiedzą mi tutaj i spróbować dodzwonić się lub skonsultować drogą mailową z polecanym tutaj doktorem z Warszawy.
Mateusz95
 
Posty: 19
Rejestracja: 18 Paź 2017, 18:57

Re: Guz jądra - co dalej?

Postprzez romi » 09 Lis 2017, 23:10

Witam
Ja sugeruję jednak żebyś zrobił to wcześniej, miałbyś wtedy wiedzę i argumenty w rozmowie z lekarzami u siebie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości