Biegnący do bagna

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Biegnący do bagna

Postprzez romi » 28 Gru 2017, 22:00

Witam
Przy takim wyniku jaki podałeś i infekcji decyzja o umieszczeniu w izolatce jest jak najbardziej prawidłowa. To dla Twojego bezpieczeństwa. W takim przypadku opóźnienie podania bleomycyny również nie jest błędem, zresztą dzień czy dwa nie będą miały istotnego wpływu na wynik leczenia. Widać, że jesteś pod dobrą opieką i lekarze wiedzą co mają w tym przypadku robić. Nie rób nic sam, bo możesz tylko sobie zaszkodzić.
Nie stresuj się tą sytuacją, bo to nie jest jednostkowy przypadek, a za dwa trzy dni będzie ok.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 29 Gru 2017, 14:08

Dziekuje za odpowiedzi dostałem czynnik wzrostu co mnie niepokoi to gdy wstane z lozka i chce sie polozyc strasznie boli mnie glowa az bol przechodzi do klatki piersiowej ;/. Edit Lekarz wlasnie mnie poinformowal ,ze wyniki wcale sie nie poprawily a nawet spadły ;/
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez romi » 29 Gru 2017, 15:12

Witam
Czynnik wzrostu ma wiele objawów ubocznych, między innymi takie jakie opisałeś.
Przy pogarszających się wynikach może będzie konieczność podania krwi.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 29 Gru 2017, 15:40

Ehh same problemy , jezeli do tego dojdzie to juz po mnie mam nietypowa krew ...
Czynnik wzrostu dostałem dopiero dzis rano a krew byla pobrana 5:30 wiec nie bylo raczej szans na poprawe wynikow
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez tobson85 » 29 Gru 2017, 20:16

Jeśli dziś dostałeś czynnik wzrostu to jutro wyniki będą już duzo lepsze. Te leki działają niezwykle szybko i skutecznie.
Miałem wyniki jeszcze gorsze niż Ty - neutrofile na poziomie 0.3. Dwa dni po podaniu leku poziom wrócił w granice normy.
Szkoda, że nie podali Ci tego już wczoraj. Ale już nie ma co się nad tym roztrząsać.
Leki już działają, więc szybko dojdziesz do siebie.
Trzymaj się tam!
Pozdr
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Biegnący do bagna

Postprzez aleks » 29 Gru 2017, 20:52

Dasz radę! Trzeba się niestety przemęczyc. Ja mimo zastrzyków, które dostałem zaraz po zakończeniu 1 cyklu, podobnie jak Ty wylądowałem w izolatce (gorączka i kiepska morfologia) i toczono mi płytki krwi. Staraj się podchodzic do wszystkiego ze spokojem. Wszystko jest do przejścia!

Pozdro !
Awatar użytkownika
aleks
 
Posty: 47
Rejestracja: 11 Lut 2017, 15:33
Miejscowość: OPL

Re: Biegnący do bagna

Postprzez tobson85 » 29 Gru 2017, 21:10

W ramach uzupełnienia do tego co napisał Aleks dodam, że czynnik wzrostu granulocytów działa tylko na białe ciałka krwi. Z tego co pisałeś to głównym problemem jest u Ciebie neutropenia. Czynnik wzrostu sobie szybko z nią poradzi i jeśli inne parametry krwi nie są drastycznie niskie to z dużym prawdopodobieństwem obędzie się bez transfuzji.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 30 Gru 2017, 21:17

Wyniki poszły w gore jeszcze daleko do normy ale jest lepiej co mnie cieszy , skutki uboczne czynniku wzrostu sa straszne ale co nie zabija to wzmacnia , dziąsła w lepszej kondycji , wypadaja włosy .Od 3 powinnienem zaczac kolejne 5 dni wlewow , a nie bylo jeszcze 2 dolewki nie wiem jak to bedzie ...
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez romi » 30 Gru 2017, 22:46

Witam
Ważniejsze jest rozpoczęcie kolejnego kursu niż dolewka. Można tą brakującą dolewkę uzupełnić na końcu leczenia, ale to jest do decyzji lekarza.
Skutki uboczne czynnika wzrostu różnie są odczuwane, akurat Ty cierpisz z tego powodu bardziej.
Dobrze, że sytuacja poprawia się, w kolejnym kursie nie powinno się to powtórzyć, bo można prewencyjnie zareagować.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 03 Sty 2018, 12:08

Witam uzytkownikow prosze o pilna pomoc . Dzis mija dzien mojego pobytu w szpitalu wyniki sie unormowaly dzis mialem rozpoczac 2 kurs bep czyli 5 dni wlewow na wizycie dowiedzialem sie ,ze ide do domu i mam wrocic w poniedzialek 08.01 co mam o tym myslec ???
-Lekarz spowodowane to jest swiezymi plytkami krwi trzeba odczekac
Ostatnio edytowany przez slepydrwal, 03 Sty 2018, 12:29, edytowano w sumie 1 raz
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: PiotrekzŁodzi oraz 16 gości