Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez FiveO » 19 Gru 2017, 10:55

Witam. Tak konsultowałem się z Panem dr Sarosiek.
TIP to bardzo aktywny program chemioterapii - daje Panu szanse na wyleczenie. Ja też bym rozważał TIP lub VIP - TIP to wprawdzie schemat ratunkowy, ale działa dobrze również w pierwszej linii. Jest bardziej aktywny niż VIP no i ponowne podanie etopozydu zwiększa ryzyko wtrórnej białaczki szpikowej (VIP zawiera etopozyd w swoim składzie) Zakładając, że nie będzie Pan otrzymywał już żadnej innej chemioterapii, bo tym razem uda się Pana trwale wyleczyć, podanie chemioterapii TIP może być dobrą decyzją

Więc chyba zostawili TIPa w razie niepowodzenia.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez troll » 19 Gru 2017, 20:39

Witaj,

Nauczylem sie, za zasiewanie strachu w takich sytuacjach niczemu nie sluzy, bo wszystko ma swoje lepsze lub gorsze uzasadnienie. Natomiast mocno prosilbym Cie o pytanie do lekarza prowadzacego (i oczywiscie naleganie na odpowiedz), dlaczego nie TIP. Uwazam, ze cisplatyna, etopozyd i ifosfamid jest leczeniem suboptymalnym w Twoim wypadku. Rezygnacja z paklitakselu moze obnizyc szanse na calkowita odpowiedz. Oczywiscie program TIP nie jest przelomem na miare wprowadzenia cisplatyny do leczenia nowotworow jadra, ale ma swoje miejsce w historii badan nad tym nowotworem. Znaczaco zwiekszyl liczbe odpowiedzi w drugiej linii, jako leczenie ratunkowe i uwazam, ze w Twoim przypadku powinien byc bez wahania zastosowany!

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez FiveO » 22 Gru 2017, 08:01

Witam.
Dziękuje za zainteresowanie troll dałeś trochę do myślenia...
To, że dolegliwości bólowe w okolicach krzyża i węzłów chłonnych minęły to dobry objaw ?
Jako, że konsultowałem się z Dr Sarosiekiem nie drążyłem bardziej pytaniami lekarza prowadzącego otrzymałem to co chciałem wiedzieć w Warszawie też miałbym podany VIP. Mogę zapytać 2 Stycznia mojego lekarza czemu nie TIP.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez FiveO » 03 Sty 2018, 22:49

Witam.
Jako, że rozpocząłem 2 cykl VIPa lub PEI jak kto woli. Chciałem pochwalić się wynikami które miałem zrobione BetaHCg spadło z 4600 na 4,03 niedowierzałem lekarzowi, aż nie zobaczyłem tego na własne oczy AFP 3,08 . Bóle które mi doskwierały mineły. Poza skutkami ubocznymi chemii nic wiecej nie dolega.
A co do pytania trolla lekarz powiedział mi, że traktują mój przypadek jako drugi nie zależny nowotwór dlatego zdecydowali sie nie podawać samego EP bo mogłoby być za słabe, a TIPa stosują jako schemat ratunkowy dlatego VIPa postanowili wdrożyć. Dr Sarosiek też skłaniał sie ku VIP wiec miałem dwie niezależne opinie widac po markerach, że działa. Po 4 cyklu mam mieć TK.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez tobson85 » 03 Sty 2018, 22:53

Hej :)
to tylko się cieszyć! Widać, że leczenie przynosi efekty i to jakie!
Powodzenia na drugim cyklu!
pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez Lukaszzz » 05 Sty 2018, 14:06

Trzymam kciuki ;)
Lukaszzz
 
Posty: 50
Rejestracja: 27 Kwi 2016, 09:54

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez troll » 05 Sty 2018, 20:24

Znakomite wiadomosci! Niedlugo, jak tylko leczenie sie zakonczy, zostaniesz weteranem naszego Forum!

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez Krolewsky » 06 Sty 2018, 15:47

Po jednym cyklu został już tak zmasakrowany, gratulacje!
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez FiveO » 09 Sty 2018, 14:17

Witam.
Mam cicha nadzieje, że teraz już będzie tylko lepiej :)
Jednak trochę się pomyliłem co do moich wyników, ale strzelałem z pamięci ;)
W Niedziele podano mi Neulaste ogólnie czuje się dobrze, lecz czasami męczą mnie mdłości biorę na to Metoclopramidum.
Pozdrawiam.
Załączniki
badania lab.jpg
badania lab.jpg (65.1 KiB) Obejrzany 9965 razy
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez Watcher » 14 Sty 2018, 03:22

Daj znać jak zniosłeś wszystkie 4 cykle i co pomogło lepiej je przetrwać. Powodzenia!
Watcher
 
Posty: 92
Rejestracja: 09 Lut 2011, 19:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości