ból w pośladku i dretwienie nogi

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 29 Cze 2017, 20:11

Witajcie,
Bylismy dzis na badaniach. Wyniki markerów sa niby w normie:
Beta-Hcg-ujemny, Afp3.22 (0.89-8.78) Ldh 166.
Zastanawiam sie nad Afp bo tak: w styczniu 2017 było 2.64 (0.89-8.78) w kwietniu w innym laboratorium afp 2.9 - zakres do 5.8. W roku ubiegłym bylo tak przeważnie 2.5- 2.99. Może martwię się niepotrzebnie, ale no cóż...tak juz mam przez te wszystkie doświadczenia z chorobą. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie. Czekamy na wynik tk.
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez mardeb76 » 29 Cze 2017, 21:10

Witajcie,
Biorąc pod uwagę Waszą trudną drogę do zdrowia jestem pewien, że macie już bardzo dużą,ugruntowana wiedzę związaną z chorobą i pewno wiecie, że nie ma powodu do niepokoju. Ja również potwierdzam Twoje przypuszczenia, nie ma się czym martwić. Natomiast doskonale wiem, jak wzrosty markerów nawet w granicach normy mogą działać na psychikę. Analogiczną sytuację przeżyłem w przypadku monitorowania LDH, którego wartość rosła stale i systematycznie w kolejnych, chyba 6 badaniach kontrolnych. Całe szczęście, że był to fałszywy alarm i u Was tak jest zapewne. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 05 Lip 2017, 22:49

Witam,
Dziś otrzymalismy wiadomość od dr Sarosieka, że wyniki tk sa w porządku; ););D
Kamień z serca. Wizyte mamy 25 lipca, ale jak juz wiemy co jest to pojedziemy ze spokojem zeby zaplanować dalszą obserwacje. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i dziękuję za wsparcie
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez Luki737 » 20 Lip 2017, 10:46

Cześć
Marker LDH głównie odpowiada za wątrobę także jeżeli skaczą jego wyniki to może być to spowodowane tym że coś się zjadło tłustego lub piło alkohol a nawet może być wyższy od wysiłku fizycznego(jeżeli takowy był dzień przed badaniem).
Tak wiec póki jest w granicach normy to raczej nie ma się czym martwić :D
No i super że z waszymi wynikami jest wszytko w porządku :D :D
Oby tak dalej powodzonka :)

Pozdrawiam
Łukasz
Luki737
 
Posty: 52
Rejestracja: 27 Lis 2015, 09:45

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 06 Sty 2018, 22:33

Witajcie,
Bylismy wczoraj u dr Sarosieka na wizycie kontrolnej. Wszystko w porządku tk, markery, rtg kl piersiowej 2poz. Kolejne badania do wykonania za pol roku- tk, rtg i usg jądra. Markery za 3mies. Dr jak zwykle poświęcił czas pomimo ogromnej ilości pacjentów i dodal optymizmu ponieważ strach niestety towarzyszy za każdym razem, gdy są badania. Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie; *
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez Krolewsky » 07 Sty 2018, 11:00

Jeśli dobrze liczę to minęły już prawie 3 lata od początku choroby, zatem ryzyko wznowy już dramatycznie spadło i pozostaje do końca życia na bardzo niskim poziomie. Zawsze pozostaje jakieś drobne ryzyko i dyskomfort przy badaniach kontrolnych, ale to już musicie wpisać sobie w koszty swoich przeżyć. A na dzień dzisiejszy - WYGRALIŚCIE Z NOWOTWOREM. Jak to mawiają - co nie zabije to wzmocni, jesteście bogatsi o życiowe doświadczenie. Powodzenia!
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez Luki737 » 09 Sty 2018, 11:57

No i bardzo ładnie :D tak trzymać. Teraz to już na bank choroba nie wróci. Jednakże kontrola najważniejsza ;)
Ja też zrobiłem jeszcze raz BetaHCG i wyszło wszystko ok mniej niż 0,1.
Wiec udało się jesteśmy zdrowi ;)
Pozdrawiam.
Luki737
 
Posty: 52
Rejestracja: 27 Lis 2015, 09:45

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 29 Paź 2018, 20:46

Witajcie,
Dawno nie pisałam. U nas wszystko w porządku markery we wrześniu tk w lipcu, usg jadra 2 tygodnie temu- też ok. Kolejne badania w grudniu. Mam pytanie odnośnie ryzyka zachorowania na zarodkowego raka jądra u syna ,jeżeli ojciec chorował? Ejakulacja u męża nie powrocila- od operacji usunięcia węzłów minęły 2 lata w maju.
Pozdrawiamy wszystkich z Forum.
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez romi » 29 Paź 2018, 22:26

Witam
Jest taka opinia, że prawdopodobieństwo zachorowania u potomstwa jest wyższe w przypadku choroby u rodzica niż jeśli tej choroby nie było. Po prostu trzeba być nieco bardziej czujnym, a u młodego człowieka wykształcić odruch samobadania.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez JurekO » 31 Paź 2018, 22:35

Hej,

nie wiem ile ma wasz syn lat, ale nam doktor polecil, ze by za pare lat, jak zacznie dojrzewac, zrobic usg, ze by w razie czego miec punkt odniesienia. innaczej nie ma co wariowac, bo szanse sa znikome i raczej beda inne wyzwania zwiazane z wychowaniem :lol:

wszystkiego dobrego, pozdrawiamy
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości