Witam i prosze o porady.

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Witam i prosze o porady.

Postprzez pajeczarz » 24 Mar 2018, 17:20

Witam.Jestem nowy na forum.W srode zdiagnozowano mi guza jadra. Dzis jestem juz po operacji i wrocilem do domu.Bardzo sie martwie, czy nie mam tego badziewia jeszcze gdzies indziej w organizmie. Wedlug lekarzy zostal wykryty wczesnie, BetaHCG mialem 18,5. Tomograf oraz rtg nie wykazaly zadnych zmian oraz obecnosci jeszcze czegos w ciele. Mimo to jestem pelen obaw. Czekam na wyniki biopsji oraz dalsze leczenie. Jak oceniacie moj przypadek? Jesli umiescilem post w zlym miejscu to przepraszam.
pajeczarz
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 Mar 2018, 17:13

Re: Witam i prosze o porady.

Postprzez romi » 24 Mar 2018, 18:34

Witam
No cóż, Twoje informacje są dość skąpe, także trudno cokolwiek powiedzieć. Jeśli rzeczywiście w badaniach obrazowych nic nie stwierdzono i dalsze wyniki będą korzystne to masz szanse na uniknięcie chemioterapii.
Teraz pamiętaj o badaniach markerów wszystkich trzech AFP, LDH i bHCG, co tydzień od zabiegu.
Jak wyglądają wyniki AFP i LDH?
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Witam i prosze o porady.

Postprzez pajeczarz » 24 Mar 2018, 23:43

Na dalsze wyniki markerów czekam. Narazie wiem tyle, ile napisałem. Dziękuje za odpowiedz
pajeczarz
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 Mar 2018, 17:13

Re: Witam i prosze o porady.

Postprzez Krolewsky » 29 Mar 2018, 22:46

Jakiś duży nieporządek jest w Twojej relacji. Mam nadzieje że to nieporządek w opisie Twoim a nie w Twoim leczeniu. Gdzie są markery sprzed operacji? Nie masz wyniku histopatologicznego a już miałeś zrobiony tomograf brzucha i miednicy mniejszej?
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Witam i prosze o porady.

Postprzez romi » 29 Mar 2018, 23:08

Witam
Zostało podane bHCG sprzed operacji, brakuje AFP i LDH, może nie zostało zrobione.
Co do badań obrazowych, to nierzadko bywa również tak, że są robione przed zabiegiem i dobrze, bo czekanie na wynik badania histopatologicznego dwa czy trzy tygodnie, a później kolejne tygodnie na TK to strata czasu, a tak w tej chwili brakuje tylko histopatologii (nie wspominam o markerach, bo to w sumie nie problem) i już można decydować co dalej.
Pamiętaj żeby zaraz po świętach zrobić badania markerów, nawet prywatnie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości