nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez romi » 02 Kwi 2018, 22:52

Witam
Byłoby bardzo dobrze, gdyby markery zostały zrobione przed zabiegiem. Wiadomo byłoby jaki jest wyjściowy poziom. U Ciebie poziom markerów jest w normie i pewnie taki jest w dalszym ciągu, więc jeśli nie zrobią badania markerów przed zabiegiem to też nic się nie stanie. Natomiast 7 dni po zabiegu markery należy koniecznie oznaczyć i jeśli będą w normie to kolejne badanie dopiero przed wizytą u onkologa.
Marker LDH nie jest charakterystycznym markerem dla nowotworów jądra i jeśli nie przekracza 1,5 wartości normy nie ma powodu do niepokoju..
Za dwa dni będziesz z powrotem w domu.
Powodzenia i odezwij się po zabiegu.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez zxspectrum » 04 Kwi 2018, 08:18

Cześć,
Już po zabiegu. Byłem uśpiony, nie miałem chyba dodatkowego znieczulenia.
Przed zabiegiem miałem jeszcze raz usg jądra, guz niestety nie zniknął. Zrobiono mi także USG brzucha, nic nie znaleźli, mimo, że czasami coś mnie tam pobolewa (od tego wszystko się zaczęło). Przed zabiegiem pobrano mi krew jeszcze nie widziałem wyników, ale markerów mi chyba nie zrobili. Zobaczymy czy dostanę skierowanie na za tydzień. Jak nie, to sobie sam je zrobię.
Edit: nie dostałem. Za tydzień zadęcie szwów i wynik histopatologii - wtedy też zrobię markery. Warto robić wcześniej tomografię na własną rękę czy lepiej z wynikiem histopatologii wybrać się po skierowanie do lekarza?

Pozdrowienia
zxspectrum
 
Posty: 42
Rejestracja: 27 Mar 2018, 13:32

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez romi » 04 Kwi 2018, 19:56

Witam
Na pewno dostaniesz skierowanie na TK. Bez tego nie zrobisz badania nawet prywatnie. Poza tym takie badanie niemało kosztuje, a mając kartę DILO powinieneś mieć w miarę szybko badanie. Na razie odpoczywaj i pamiętaj o markerach.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez zxspectrum » 05 Kwi 2018, 12:56

Cześć,
kto mi powinien dać skierowanie na TK - szpital, urolog, internista czy onkolog? Przy wypisywaniu ze szpitala nie dostałem. Może mi dadzą razem z wynikiem histopatologii?

Pozdrowienia
zxspectrum
 
Posty: 42
Rejestracja: 27 Mar 2018, 13:32

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez romi » 05 Kwi 2018, 20:38

Witam
Skierowanie wyda Ci onkolog.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez zxspectrum » 10 Kwi 2018, 18:36

Cześć,
Nadal bez wyniku histopatologii.
Byłem dziś u onkologa. Dostałem skierowanie na tomografię, ale jedynie brzucha i miednicy. Uzasadnił to brakiem histopatologii, a ponoć nie wszystkie rodzaje nowotworów przerzucają się do płuc i nie warto robić na zapas. Prawda to? Tomografię mam za 8 dni, potem do 4 czekania na opis.
Zrobiłem dziś markery, wszystkie 3 w normie. LDH się unormowało, to chyba dobry znak?
Czy jest jeszcze coś, co powinienem zrobić czekając na histopatolgię i badanie TK?

Pozdrowienia
zxspectrum
 
Posty: 42
Rejestracja: 27 Mar 2018, 13:32

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez romi » 10 Kwi 2018, 22:56

Witam
Na razie jest wszystko ok, nic więcej nie musisz robić. Dokończ diagnostykę i ze wszystkimi badaniami umów się na wizytę do onkologa. Pamiętaj, że przed wizytą jeszcze raz należy zrobić badanie markerów (mimo tego że się w tej chwili unormowały).
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez zxspectrum » 11 Kwi 2018, 19:07

Dzięki. Czyli póki co, pozostaje czekać.

Pozdrowienia
zxspectrum
 
Posty: 42
Rejestracja: 27 Mar 2018, 13:32

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez zxspectrum » 12 Kwi 2018, 15:01

Witajcie ponownie.
Byłem dzisiaj zdjąć szwy, przy okazji dopytując się o wynik histopatologii. Jeszcze nie ma - ale ciekawa sprawa - po otrzymaniu histopatologii, automatycznie odbywa się konsylium. O tyle mnie to zastanawia, że przecież w szpitalu nie zlecili mi badań TK (dobrze, że sobie sam od onkologa załatwiłem skierowanie). Zaoferowałem, że mogę donieść wyniki TK jak już będę miał - a tu odpowiedź, że do konsylium wystarczy histopatologia :| . Trochę jestem zmieszany, gdyż z informacji zawartych tutaj na forum wynika, że TK jest niezbędne do określenia sytuacji. Niepokoi mnie to, zastanawiam się, co dalej zrobić, aby być optymalnie leczonym.

Btw, w Salve do programu onkofertitlity zamiast histopatologii może być wypis ze szpitala po orchidektomii. We wtorek idę zdeponować nasienie.

Pozdrowienia
zxspectrum
 
Posty: 42
Rejestracja: 27 Mar 2018, 13:32

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez romi » 12 Kwi 2018, 20:37

Witam
No tak właśnie jest w Koperniku, mają własne standardy niekoniecznie zgodne ze światowymi.
Dlatego spokojnie poczekaj co Ci powiedzą, porównamy to z zaleceniami, a jeśli będzie potrzebne leczenie to proponuję Warszawę - COI lub Magodent.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości