Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez romi » 05 Lip 2018, 14:09

Witam
Jeśli TK brzucha i miednicy nic nie wykaże to wystarczy RTG w dwóch projekcjach, natomiast jeśli będzie coś niepokojącego to wtedy potrzebne będzie TK klatki piersiowej.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez czarny11 » 09 Lip 2018, 16:32

Hist pat 16 lipca będzie. 19go mam wizyte u onkologa w Warszawie. Czy czekając na hist pat mogę zrobić już tomograf? Pytam bo długo czeka się na wynik i moge się inaczej nie wyrobić a lekarz poz powiedział że tk może nie byc potrzebne bo zagraża życiu a może to być potworniak. Zrobiłbym bdania gdy odbiore hist pat zeby od razu do onkologa. Co myślicie?Czy w ogóle tydzień po zabiegu nie zaszkodzi mi na ranę tomograf?
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez romi » 09 Lip 2018, 19:04

Oczywiście możesz. Bez TK nie będzie można określić stopnia zaawansowania a co za tym idzie dalszego postępowania. Jeśli do Warszawy pojedziesz bez kompletu badań niewiele załatwisz.
A lekarz POZ chyba nie ma pojęcia o czym mówi.
TK nie zaszkodzi na ranę, możesz robić jeśli jesteś zdecydowany prywatnie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez troll » 09 Lip 2018, 21:14

Witaj,

Lekarz POZ niestety nie jest osobą biegłą w diagnostyce nowotworów jądra. Coraz częściej niestety świeżo upieczeni lekarze lub lekarze POZ przypominają mi moje koleżanki/kolegów z Liceum, którzy zostali lekarzami - i nie mają pojęcia o nowotworach w ogóle a tym bardziej o tak charakterystycznej grupie, jaką są nowotwory jądra.

Do kompletu badań, który pozwoli Twojemu, polskiemu onkologowi podjąć decyzję należy:
- badanie lekarskie, wywiad i rozmowa,
- oznaczenie poziomu BMN przed operacją, po operacji i przynajmniej 2-4 tygodnie po operacji a najlepiej do unormowania się poziomu BMN,
- badanie TK jamy brzusnej i miednicy małej,
- badanie RTG klatki piersiowej (projekcja tylno-przednia i boczna - minimum!) lub TK klatki piersiowej,
- badanie histopatologiczne usuniętego jądra.

Tyle słusznej teorii. To w Polsce Ty jesteś panem swojego losu, poza zaszczytnym gronem kilkunastu onkologów, którzy służą swoim pacjentom, swoją wiedzą.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez czarny11 » 09 Lip 2018, 21:36

Rozmawiałem z onkologiem z Warszawy i zlecił tk jamy brzusznej plus miednicy plus klatka z kontrastem. Będe miał hist pat już markery przed i po operacji. Z takim kompletem pojadę. No lekarz poz stwierdził że od tomografi trzech miejsc moge dostać nowotworu a to wszystko za jednym razem zrobią. Chyba lekarz poz nie do końca wie z czym ma do czynienia
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez czarny11 » 09 Lip 2018, 21:36

Dodam że kilka lat nie miałem tk więc raczej nie powinno nic się stać
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez mardeb76 » 09 Lip 2018, 21:40

Możesz spać spokojnie . Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez troll » 09 Lip 2018, 21:53

Jak najbardziej, jest to badanie ratujące życie a nie je odbierające! Zrób je jak najszybciej, żeby na wizycie być z kompletem wyników.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez czarny11 » 09 Lip 2018, 22:02

W środę mam. Dziękuję wszystkim za szybką pomoc
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez czarny11 » 12 Lip 2018, 22:18

Tk żadnych zmian nieprawidłowych nie wykazało. Markery po operacji lekko wzrosły ale dalej w normie. Czeekam na hist pat. Czy faktycznie nowotwór może okazać się łagodny? Słyszałem że nasieniaki nie wykazują markerów
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron