Nasienieniak czy nienasieniak ?? - prosze o pomoc

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Nasienieniak czy nienasieniak ?? - prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 21 Wrz 2017, 13:31

Hej,
Rozumiem. Zatem miałeś nasieniaka. Z grubsza nie zmienia to schematu obserwacji w pierwszych 2 latach po zabiegu. W latach 3 -5 prócz markerów co 6 miesięcy, raz do roku TK jamy brzusznej i miednicy. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Nasienieniak czy nienasieniak ?? - prosze o pomoc

Postprzez Kuros » 21 Wrz 2017, 13:55

Cześć Grrr34
Zainteresował mnie Twój przypadek nowotworu (seminoma), bo miałem podobną sytuację, tyle, że bez przerzutów. Miałem nasieniaka z dużym bHCG, też leczyłem się u dr Sarosieka. Mam pytanie: czy mógłbyś mi przepisać trochę dodatkowych informacji z hist-pat jądra po orchidektomii ? Chodzi mi o ewentualną domieszkę komórek syncytiotrofoblastu (które mogły produkować bHCG. Bardzo dziękuję.
Pozdrawiam Ciebie i Wszystkich Użytkowników tego forum.
Kuros
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 Cze 2017, 17:32

Re: Nasienieniak czy nienasieniak ?? - prosze o pomoc

Postprzez Kuros » 21 Wrz 2017, 19:12

ok, dzięki za odp na prv.

Kuros
Kuros
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 Cze 2017, 17:32

Re: Nasienieniak czy nienasieniak ?? - prosze o pomoc

Postprzez Grrr34 » 27 Wrz 2017, 20:57

Jeszcze takie pytanie, 2miesiace temu robilem sobie poziom testosteronu i wyszlo 5,06 ng/ml.... Norma niby od 2,8 - 8....., nie wiem jak bylo przed usunieciem jadra i chemia.... Czy to nie jest oby za malo? Bo czasami lapie mnie zmeczenie, a moze to jescze po chemioterapii moge byc takie odczucia zmeczenia??
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Nasienieniak czy nienasieniak ?? - prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 27 Wrz 2017, 21:13

Hej,
No bez przesady, wynik bardzo wysoki nawet jak na dwujajowca. Nikt, nigdy przy takim stężeniu testosteronu nawet nie będzie z Tobą rozmawiał o HTZ. Zmęczenie na pewno nie jest z tym związane. Czy to efekt chemioterapii tego nie wiem, ale jest to możliwe. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Nasienieniak czy nienasieniak ?? - prosze o pomoc

Postprzez Grrr34 » 27 Wrz 2017, 22:58

Ok, dzieki za odp Marcin.....
Gdzies sie naczytalem o spadkach testosteronu po orchidektomii.... 5, 06 to wychodzi mi srednio skoro norma jest od 2.8 do 8.... Ale nie znam sie na tym...


Konsultowalem z Dr Sarosiekiem, czestotliwosc tk i on sugeruje aby robic raz na 4 miesiace.
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Nasienieniak czy nienasieniak ?? - prosze o pomoc

Postprzez Grrr34 » 27 Cze 2018, 22:34

Witam po dluzszym czasie, ogolnie do tej pory wyniki byly wporzadku, ale przed kazdym badaniem jest stres :|, ostatnio wykapalem sie w Bałtyku i woda byla k... wsko zima , jako jedyny sie kapalem.... A teraz od 2 tygidni po tej kapieli bola mnie jakby nerki, taki tepy bol.... Oczywiscie odrazu mam mysli ze to wznowa

Ale chciałem zapytac o co innego?

Robilem badanie nasienie 15 miesiecy po ostatniej chemii i niestety nie dalo sie ocenic jakosci bo wykryto tylko 6 plemnikow, czyli wychodzi, ze jestem bezplodny, czy to jeszcze moze wrocic, czy mala jest na to szansa.?
Czy ktos kto ma podobnie, jest w stanie cos napisac, jak bylo u was?
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Nasienieniak czy nienasieniak ?? - prosze o pomoc

Postprzez tobson85 » 08 Lip 2018, 14:19

Hej,
jak najbardziej płodność może powrócić.
Płodność powraca w okresie 2-4 lat po zakonczeniu 3-4 cykli chemioterapii BEP u około połowy pacjentów.
Poczekaj jeszcze i jesli chcesz powtorzyc badanie to najlepiej nie wczesniej niz 24 miesiace po zakonczeniu leczenia.
pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Nasienieniak czy nienasieniak ?? - prosze o pomoc

Postprzez Grrr34 » 08 Lis 2019, 01:28

Witam Ponownie

Spertmatogeneza ruszyła z buta, w ciągu 7 miesięcy z wyniku poniżej miliona w całym ejakulacie skończyło teraz do 51 mln.... Czyli 17ml na ml... Idzie w dobrym kierunku, ruch jeszcze slaby ale reszta w normie

Mam jednak inne Pytanie, jak się czuliscie po leczeniu i czy robiliście stężenie testosteronu???

Bo ja jestem trochę ospaly, brak porannych wzwodow i ogólnie brak troche energii i nie wiem czy to mój hipohondryzm, czy może jednak za niskie stężenie testosteronu bo Dr Sarosiek często o tym mowil

Ja w 2016r czyli 10miesiecy przed diagnoza miałem poziom testosteronu 6,67 ng/ml

Natomiast teraz oscyluje w granicach 3,6
I zastanawiam się czy nie jest to powodem mojego braku energii, niby normy są od 2,7-8,8 ng/ml jednak to dosyć duża różnica sprzed orchidektomii i po, może ja potrzebuje ciut większego stężenia??

A jak było u was z Testosteronem? Jakieś Sugestie czy potrzebna jest suplementacja?
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Nasienieniak czy nienasieniak ?? - prosze o pomoc

Postprzez Grrr34 » 08 Lis 2019, 04:25

Z różnego rodzaju źródeł wyczytałem że stężenie testosteronu poniżej

< 2.5 Ng/ml jest bezwzględnym wskazaniem do uzupełnienia testosteronu

Od 2.5 - 3.46 - rozważenie wprowadzenia leczenia przy występujacych objawach klinicznych

A czasami nawet w przedziale 3.5-5 przy wskaźniku niedoboru testosteronu oraz objawach klinicznych też można rozważać próbne wdrożenie leczenia testosteronem

Czy jest ktoś kto sie tym tematem interesował???

Spadek z 6,6 na 3, 5 wydaje mi się znaczący w moim przypadku
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron