Diagnoza, wyniki itd.

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez romi » 12 Sie 2018, 21:19

Nie ma dedykowanych leków na czas obserwacji. Wszystko tak jak u zdrowego człowieka.
Tak jak napisałeś dieta normalna zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania.
Co do wyboru lekarza na czas obserwacji to możesz skontaktować się z dr Sarosiekiem.
Suplementy diety - jeśli nie ma wyraźnych wskazań to nie ma sensu wydawać pieniędzy.
Ostatnio czytałem, że Polska jest jednym z największych konsumentów suplementów diety w Europie. Reklama producentów jest w mediach bardzo agresywna i widać są tego efekty.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 13 Sie 2018, 11:06

Jestem po pierwszych naświetlaniach. Trwa to może 10-15 minut, leży się i nic nie czuć. Mam 'dziwnie' w żołądku ale nie wiem czy to po naświetlaniach czy po prostu efekt tego, że jestem głodny i zmęczony. Naświetlaną część ciała mam nie wystawiać na słońce, unikać gorących kąpieli (szybki letni prysznic). I na razie to tyle :)
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 13 Sie 2018, 19:31

Niestety jednak źle zniosłem pierwszą radioterapię. Trzy razy wymiotowałem. Wiedziałem, że taka może być jedna z reakcji ale nie myślałem, że tak od razu i aż tak :( Porozmawiam jutro z lekarzem czy to 'normalne'.
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez tobson85 » 13 Sie 2018, 19:46

Hej
życzę wytrwałości i żeby skutki uboczne szybko przeszły.
Dawaj znać co u Ciebie.

pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez troll » 15 Sie 2018, 02:18

Witaj,

Czy otrzymałeś ondansetron lub jego zamiennik jako zabezpieczenie przed nudnościami? Jeśli tak, należy go przyjąć! Jeśli nudności nie ustaną, skontaktuj się pilnie z lekarzem. Pamiętaj o dużej ilości płynów, nawet wbrew chęciom. Wymioty to prosta droga do odwodnienia a to już sprawa poważna.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 15 Sie 2018, 12:35

Zgłosiłem się następnego dnia i dostałem receptę. Ogólnie już kolejnego dnia było lepiej. Szkoda, że pierwszego dnia o tym nie widziałem i sumie nikt mnie o tym nie uprzedził. Mam nadzieję, że teraz już będzie bez przebojów.

A poza tym wszystko w miarę ok. Minus, że trochę od domu, samemu i w sumie nie ma co robić. Na szczęście tylko do przyszłego piątku :)
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez troll » 15 Sie 2018, 20:39

Bardzo dobrze, że szybko zadziałałeś :) Już niedługo będziesz w domu!

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 16 Sie 2018, 12:49

W sumie, jadę na weekend do domu :)

Nasunęło mi się kilka pytań:
1. Czy po skończonej radioterapii powinienem od razu mieć wizytę u onkologa czy po jakimś czasie? Czy od razu po leczeniu wykonuje się jakieś badania? Rozważam obserwację u dr Sarosieka a z uwagi na odległość i pracę muszę to wszystko sobie jakoś zaplanować (dojazdy, urlopy itd). Napisałam również do dr ale póki co jest na urlopie.

2. Czasami przy schylaniu odczuwam delikatny ból pleców. Nie jest jakiś uciążliwy ale jednak odczuwalny. Z tego co kojarzę ból jest w miejscu gdzie miałem wbijaną igłę w celu podania znieczulenia przed zabiegiem. Czy możliwe, że bóle ma związek z tym? Od zabiegu już trochę minęło ale domyślam się, że to dość delikatne miejsce.

3. Czy w takich przypadkach jak mój wykonuje się w ogóle TK głowy? Zawsze doskwierały mi bóle głowy, które być nie były męczące i bardzo częste ale jednak w mojej ocenie zbyt częste (np. 3 dni pod rząd a potem przerwa na jakiś czas). Zawsze wystarczał Ibuprom. Myślałem o TK prywatnie i pewnie kiedyś zrobię ale interesuje mnie czy jest szansa na przeprowadzenie takiego badania w ramach badań kontrolnych podczas obserwacji?
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 21 Sie 2018, 08:59

Doktor Sarosiek odpisał żeby się zarejestrować na pierwszy wolny termin. Gdy dzwoniłem okazało się pierwsze wolne terminy będą na listopad (jeszcze nie ma grafiku). Czy taki termin pierwszej wizyty po radioterapii może być czy lepiej szukać kogoś gdzieś indziej gdzie będę miał szybciej wizytę?
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 21 Sie 2018, 14:15

Markery na dzień 3 sierpnia:

LDH 176 U/l (norma 120 - 246)
AFP <1,3 ng/ml (norma 0 - 8)
bHCG <2 mlU/ml (norma <2)

bHCG jak widać trochę ogólny ten wynik ale najważniejsze że wszystko w normie :)
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron