Diagnoza, wyniki itd.

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez tobson85 » 21 Sie 2018, 15:03

Hej,
a kiedy wg planu skończysz radioterapię?

Pozdr
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 21 Sie 2018, 15:32

Kończę w najbliższy piątek tj. 24 sierpnia. Ostatnie markery miałem, tak jak wspominałem, 3 sierpnia a TK było 23 lipca.
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 24 Sie 2018, 21:16

Pewna rzecz nie daje mi wciąż spokoju. Kilka dni przed rozpoczęciem radioterapii na prawej ręce (mniej więcej w połowie między dłonią a łokciem) wyczułem mały guz pod skórą (zgrubienie w kształcie kulki, nie jest to żadna narośl na skórze). Początkowo myślałem, że może buduje się tzw. pryszcz ale jednak nie. Zgrubienie jest też widoczne wzrokowo. W tej chwili, z wiadomych względów, mam już rożne myśli :( W poniedziałek idę do rodzinnego żeby mia dał skierowanie... tylko w sumie nie wiem do kogo. Iść z tym na prześwietlenie?

PS. Radioterapię już skończyłem i wróciłem do domu.
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez tobson85 » 24 Sie 2018, 23:35

Hej,
Początek listopada to wg mnie ostatni akceptowalny termin kontroli po zakończeniu leczenia.
Guzek na przedramieniu nie ma żadnego związku z rj.
Ale jesli zmiana Cię niepokoi to dla swojego spokoju skonsultuj z lekarzem.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 27 Sie 2018, 08:54

Dzwoniłem już kilka razy do Warszawy do dr Sarosieka ale póki co nie ma jeszcze grafiku na listopad i grudzień. Obawiam się, że mogą być terminy w połowie albo na koniec listopada. Dlatego cały czas zastanawiam się nad innym miejscem gdzie może będzie szybciej. Niekoniecznie musi być w Szczecinie. Ktoś może polecić jeszcze jakieś miasto gdzie warto się zarejestrować? Czy mimo wszystko czekać do dr Sarosieka nawet ewentualnie do końca listopada?
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez tobson85 » 28 Sie 2018, 07:57

Hej
Udało się coś w międzyczasie załatwić?
Tu masz listę ośrodków polecanych:
viewtopic.php?f=5&t=160

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 28 Sie 2018, 21:53

Niestety nie, cały czas nie ma grafiku na listopad. W tej chwili nie jestem zarejestrowany do żadnej poradni onkologicznej. Mam nadzieję, że w ciągu kilku dni grafik się pojawi.

Mam też pytanie bardziej organizacyjne w kwestii wizyt kontrolnych (głównie w kontekście tego jak miałbym jeździć do Warszawy). Czy jadąc na wizytę mam mieć już np. wyniki markerów, które ocenia doktor czy to on wystawia mi skierowanie na badanie? Tylko, że wtedy zrobienie badań i ich ocena przez doktora to kolejna wizyta? Dobrze rozumiem? Jak to wygląda w przypadku TK, na którego wynik trochę się czeka? Chodzi mi o to czy w przypadku obserwacji w Warszawie czekają mnie wizyty jednodniowe co trzy miesiąc czy jednak będę musiał się tam pojawiać częściej, choćby po skierowania?

Co do radioterapii, którą skończyłem w piątek to tak jak wspominałem, samych naświetlań się nie odczuwa, trwają kilka minut i są zupełnie bezbolesne. Ale jelita jednak to odczuwają. Do to pory miewam nudności i czuję się tak jak podczas grypy żołądkowej. Dziś np. miałem lekką biegunkę :( Mam nadzieję, że za kilka dni to minie. Na szczęście do połowy września mam zwolnienie a potem jeszcze urlop.

Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś pytania odnośnie radioterapii to służę pomocą na tyle ile mogę.
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez keiti78Zg » 29 Sie 2018, 08:10

tez mnie to intryguje, bo również maż zgłosił sie do dr S z Warszawy, po Krotoszynie - to odległość ponad 2x dłuższa i zastanawiamy się jak to będzie wyglądać logistycznie: kto nam będzie dawał skierowania na badania tk , markery kontrolnie , być może one będą wykonywane w Wawie na 1 wizycie a wyniki trafia do dr i będzie konsultacja email/telefon. Chyba trzeba więcej doprecyzowywać z lekarzem , zastanawiam się czy można być pod opieka 2 lekarzy 1 na miejscu jednego w Wawie - trochę się pokomplikowało.
keiti78Zg
 
Posty: 76
Rejestracja: 13 Lip 2018, 17:09

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez romi » 29 Sie 2018, 22:19

Witam
Nie powinno być żadnych komplikacji. Badanie markerów w Warszawie, a wyniki na maila. Tomografia - skierowanie i można wykonać w dowolnym dogodnym miejscu.
Z tą opieką u dwóch lekarzy to trochę trudno, ponieważ trzeba byłoby uzupełniać dokumentację i w sumie nie jest to najlepszy pomysł. Trzeba zdecydować się na jedną opcję i tego się trzymać. Oczywiście w przypadku awaryjnym można skorzystać z pomocy lekarza na miejscu.
Wielu pacjentów jest w takiej sytuacji.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 17 Wrz 2018, 16:42

Udało mi się zarejestrować do dr Sarosieka na 13 listopada. Mam nadzieję, że to nie jest zbyt późno. Zastanawia mnie tylko czy tego samego dnia będę dostanę skierowanie i będę mógł zrobić markery (wizytę mam na 14:15).
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości