Wzrost beta-HCG

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Wzrost beta-HCG

Postprzez AdeX » 08 Wrz 2018, 12:10

Drodzy,

Dosyć długi okres czasu mnie nie było. Swój przypadek opisałem w temacie, do którego linkuję poniżej:
http://www.rjforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=1651
Wróciłem do pracy (fizyczna, zmiany także nocne), nadal odczuwam drętwienia neuropatyczne w stopach i dłoniach.
Ostatnie TK wykonane miałem 3 sierpnia, jego opis poniżej:
Rozp.: rak jądra prawego - stan po orchidektomii
Badanie TK jamy brzusznej i miednicy wykonano po podaniu środka kontrastowego i.v./w porównaniu z badaniem z dnia 09.05.2018/ uwidacznia:
- węzeł pod prawą odnogą przeponą na poziomie rozworu aortalnego przepony po stronie prawej -4x5mm /jak poprzednio/
- pakiet węzłów międzyaortalno-czczych w przestrzeni zaotrzewnowej o wymiarach -12x8mm i 52mm CC /poprzednio 15x10mm, cc 58mm/
- pojedyncze węzły biodrowe wspólne obustronnie w osi krótkiej do 6-7mm /jak poprzednio/


Narządy miąższowe ok poza:

-ognisko hypodensyjne 5mm w nerce lewej /jak poprzednio/


Badania markerów
09.05.2018
beta-HCG: 1,010 (0 - 2)
LDH: 218 (135 - 225)
AFP: 1,86 (0 - 7)

03.08.2018
beta-HCG: 1,380 (0 - 2)
LDH: 205 (135 - 225)
AFP: 2,18 (0 - 7)

07.09.2018
beta-HCG: 1,790 (0 - 2)
LDH: 241 (135 - 225)

Mam nasieniaka a chemioterapię w układzie 4xEP zakończyłem 1 stycznia 2018. Czekałem z wycięciem tych resztkowych węzłów do TK z sierpnia, w nadziei że jeszcze się zmniejszą i uda mi się uniknąć cięcia. Teraz po wczorajszej wizycie otrzymałem skierowanie na PET/CT. Węzły niby się zmniejszają a poziom beta-HCG wykazuje tendencję wzrostową. Czy według Was to te węzły się uaktywniły czy raczej jakieś ognisko przerzutu? RTG klatki piersiowej miałem w maju i było ok. Co do wzrostu LDH, lekarz wyjaśnił, że może być to wzrost od wysiłku, bo poprzedniego dnia zrobiłem 60 km na rowerze.

Jeszcze kwestia PET/CT. Mam na skierowaniu adnotację "Pilne", wstępnie umówiłem termin w Warszawie na 22.10.2018. Czy macie wiedzę, gdzie można to badanie wykonać szybciej? Oczywiście będę od poniedziałku szukał, ale może macie jakieś wskazówki?
AdeX
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 Wrz 2017, 08:07
Miejscowość: Lewin Brzeski

Re: Wzrost beta-HCG

Postprzez tobson85 » 08 Wrz 2018, 14:08

Hej
AdeX napisał(a):Czy według Was to te węzły się uaktywniły czy raczej jakieś ognisko przerzutu?

Trudno powiedzieć. Póki co nie ma jednoznacznych oznak, żeby coś działo się nie tak.
bHCG ma tendencję wzrostową, ale cały czas są to normy. Wynik PET wszystko rozjaśni.

LDH nie ma się co przejmować. Przekroczenie niewielkie, a w dodatku po wysiłku.

AdeX napisał(a):Jeszcze kwestia PET/CT. Mam na skierowaniu adnotację "Pilne", wstępnie umówiłem termin w Warszawie na 22.10.2018. Czy macie wiedzę, gdzie można to badanie wykonać szybciej?

Niestety się nie wypowiem, bo nie mam takiej wiedzy. Może ktos z forumowiczów ma takie info?

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Wzrost beta-HCG

Postprzez Paweł_C » 08 Wrz 2018, 14:56

Ja na PET-CT czekałem 2 tygodnie. Szpital HCP w Poznaniu. Pytanie tylko czy masz możliwość podjechać na to badanie do Poznania.
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Wzrost beta-HCG

Postprzez AdeX » 09 Wrz 2018, 19:13

Tobiaszu i Pawle, dziękuję za wasze wypowiedzi. Wysłałem maile z skanem skierowania także do Wrocławia i Opola. Mam nadzieję że odezwą się w najbliższym czasie. Ewentualnie sam jutro zadzwonię.

Pozdrawiam
AdeX
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 Wrz 2017, 08:07
Miejscowość: Lewin Brzeski


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości