Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez romi » 10 Wrz 2018, 21:11

Witam
Guzki w płucach prawdopodobnie nie mają charakteru nowotworowego, mogą mieć charakter pozapalny.
Gorzej przedstawia się sprawa powiększonego węzła - tutaj nie ominie Cię leczenie.
W zależności od tego jak uzna lekarz guzki w płucach, stan zaawansowania klinicznego może być:
IIA jeśli guzki w płucach nie zostaną uznane jako nowotworowe
IIIA jeśli guzki w płucach zostaną uznane jako nowotworowe.
W przypadku nasieniaka nie ma złego rokowania, także bez obaw - zarówno IIA jak i IIIA to rokowanie dobre.
Leczenie, niezależnie od tego jaki zostanie ustalony stan zaawansowania to chemioterapia 3 kursy BEP lub 4 EP.
W związku z infekcją zrób jeśli możesz badanie krwi.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Paweł_C » 10 Wrz 2018, 21:15

tobson85 napisał(a):
Paweł_C napisał(a):Od niedzieli mam katar i lekki ból gardła, więc na logikę z rozpoczęciem leczenia muszę się wstrzymać do czasu, aż w pełni nie wyzdrowieję...

Napisz o tym doktorowi. Jesli to nie jest duża infekcja, to prawdopodobnie będziesz mógł zacząć leczenie - dostaniesz na oddziale odpowiednie leki.


Napisałem o tym doktorowi w drugim mailu z dzisiaj, czekam na jego odpowiedź, czy rzeczywiście w takim stanie mogę zacząć leczenie. Jutro jeszcze zgodnie z jego sugestią pójdę zrobić świeże markery.
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez tobson85 » 10 Wrz 2018, 21:23

romi napisał(a):IIA jeśli guzki w płucach nie zostaną uznane jako nowotworowe

Drobna sugestia - węzeł ma 21 mm wiec juz raczej łapie się pod IIB. Ale tak jak wspomniales, nie ma to wpływu na ilość planowanych cykli.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez romi » 10 Wrz 2018, 21:28

No tak, faktycznie to może być granica błędu pomiaru. Lepiej jednak uznać to dla bezpieczeństwa za IIB niż IIA choć rzeczywiście nie zmienia to planu leczenia.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Paweł_C » 10 Wrz 2018, 21:42

Dzięki chłopaki za odpowiedzi.

Doktor stwierdził, że dla pewności jednak mam poczekać z wyjazdem do Warszawy do poniedziałku. Tak więc chemię oficjalnie zaczynam 17.09. Hura.
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez tobson85 » 10 Wrz 2018, 21:49

To teraz masz trochę czasu dla siebie. Wypocznij i zregeneruj się. Dobrze się też pozytywnie nastawić. Leczenie może nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest do przejścia ;)
W razie jakichkolwiek pytań pisz śmiało
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Paweł_C » 10 Wrz 2018, 21:56

Tobiasz, czytałem twojego bloga. Już samo to podtrzymywało mnie na duchu w pierwszych dniach od usłyszenia diagnozy! Na razie traktuję swoją chorobę jako zło konieczne. Trzeba wziąć chemię na klatę (ekhm, to znaczy w żyłę :P), zwalczyć raka i żyć dalej.

Także masz rację, teraz relaks i zwalczanie przeziębienia, a od poniedziałku kilka rundek z kroplówką.
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez tobson85 » 10 Wrz 2018, 22:05

No z takim podejściem, to nawet nie będziesz wiedział kiedy i już będzie po wszystkim :)
I dzięki za miłe słowa dotyczące bloga - cieszę sie, że chociaż tak mogłem pomóc i po takich wlasnie slowach wiem, że było warto ;)
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Paweł_C » 12 Wrz 2018, 09:56

Cześć wszystkim.

Mam kilka pytań natury praktycznej a propo pobytu w szpitalu. Po pierwsze co i w jakiej ilości zabrać? Przede wszystkim jeśli chodzi o ubrania, przybory toaletowe i tego typu rzeczy. Czytałem FAQ dla pacjentów na stronie Magodentu, ale jest nieco lakoniczny, a że z Poznania do Warszawy jest niestety spory kawałek drogi to raczej wolę się dobrze przygotować do pobytu.

Po drugie, mam pytanie natury technicznej. Mam założony na zębach retainer (dla niewtajemniczonych, taki mały metalowy drucik na zębach, od wewnetrznej strony, po aparacie ortodontycznym). Jestem zdania, ze przed chemią raczej muszę go zdjąć, bo nie daj Boże trzeba będzie mi zrobić rezonans magnetyczny w szpitalu i będzie dupa. Czy mam się nie przejmować?

Będę musiał poszukać na gwałt jakiegoś ortodonty który mi to zrobi. Zostaly mi na to 3 dni w sumie :/
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez tobson85 » 12 Wrz 2018, 12:51

Hej
ubrania i kosmetyki na ok 8 dni - zostaniesz zapewne tam do pierwszej dolewki bleomycyny.
Jedzenia nie musisz brac - nie wiem jak ze smakiem, ale po zdjeciach, ktore przysylali mi inni forumowicze to jedzenie wyglada bardzo apetycznie ;)

Odnosnie retainer'a - rezonansu raczej robic nie beda, nie wiem jednak czy lepiej nie zdjac - po chemii w buzi czesto robi sie nieprzyjemnie i taki retainer moze powodowac dodatkowy bol i skaleczenia wrazliwych po chemii blon sluzowych. Moze zapytaj o to lekarza.

pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości