Paweł 26l, Nasieniak pT2N0M0S1

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Paweł 26l. Warszawa

Postprzez Herbik » 09 Wrz 2018, 17:13

Post główny zaktualizowany o opis tomografii.
Herbik
 
Posty: 19
Rejestracja: 28 Sie 2018, 18:34

Re: Paweł 26l. Warszawa

Postprzez tobson85 » 09 Wrz 2018, 17:46

Hej,
to bardzo dobre wieści. W TK czysto. Jeśli markery po zabiegu spadną do norm i przy sprzyjajacym wyniku hispat to jest szansa, że zakończy się na obserwacji. Daj znać jak będziesz miał wyniki.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez Herbik » 01 Paź 2018, 12:39

Po długim oczekiwaniu w końcu są wyniki badania histopatologicznego, jutro się dowiem co dalej ale prawdopodobnie będzie chemia ...

Mam pytanie, czym smarujecie swoje blizny pooperacyjne, co pomaga w ukryciu blizny oprócz zapuszczenia włosów w tej okolicy ;) ?
Herbik
 
Posty: 19
Rejestracja: 28 Sie 2018, 18:34

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez romi » 01 Paź 2018, 14:02

Są specjalne kremy, żele np. Cepan, Contractubex i inne.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez Herbik » 02 Paź 2018, 10:25

Po dzisiejszym spotkaniu z onkologiem pani doktor stwierdziła, że konieczne jest wykonanie kolejnych markerów i sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje. Przy stwierdzeniu nasieniaka wynik bHCG na poziomie 6 360 jest bardzo rzadkie.
Badanie histopatologiczne mogło być wykonane na wycinkach które nie ujawniły obecności innych komórek. Decyzja o dalszym leczeniu została wstrzymana do czwartku.

Czy ktoś ze starszych użytkowników przypomina sobie przypadek nasieniaka z tak wysokim poziomem bHCG ?
Herbik
 
Posty: 19
Rejestracja: 28 Sie 2018, 18:34

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez romi » 02 Paź 2018, 11:05

Witam
A czy pani doktor wzięła pod uwagę tę sugestię?
troll napisał(a):Delikatna sugestia - wynik bHCG wskazuje na choriocarcinomę a więc nienasieniaka. To już bardzo duża wartość jak na nasieniaka i bardzo mało prawdopodobna.

Poza tym po zabiegu poziom bCHG bardzo się zmniejszył i to jest istotne.
Kilka dni opóźnienia w podjęciu decyzji nie zrobi różnicy, byle nie więcej.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez Herbik » 02 Paź 2018, 12:00

Tak właśnie dokładnie to samo powiedziała, że to jest bardzo rzadkie i w guzie mogą być komórki nienasieniaka, który nie został wykryty w czasie badania histopatologicznego, dla nasieniaka bHCG powinno być na poziomie 300-400.
Herbik
 
Posty: 19
Rejestracja: 28 Sie 2018, 18:34

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez troll » 02 Paź 2018, 19:04

Witajcie,

Jak pojawiły się komórki syncytiotrofoblastu to one są odpowiedzialne za wydzielanie dużych ilości bHCG i jest to charakterystyczne dla utkania nasieniaka ale... wciąż podejrzenie diagnozy NIENASIENIAKA należy uznać za możliwe. Ja bym powtórzył badanie hist-pat.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez Herbik » 02 Paź 2018, 20:10

Skąd Wy to wszystko wiecie :D, jesteście lekarzami ?.

Jest jakaś możliwość wpłynięcia na lekarza w celu ponownego zlecenia wykonania badania histopatologicznego ? ewentualnie czy mogę sam odpłatnie zlecić takie badanie, czy nie wpłynie to drastycznie na czas potrzebny do dalszego leczenia ?
Herbik
 
Posty: 19
Rejestracja: 28 Sie 2018, 18:34

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez Herbik » 04 Paź 2018, 11:17

Dzisiejsze wyniki bHCG nie napawają optymizmem, marker nie spadł do normy i jest na poziomie 26,61 mIU/ml co jest wskazaniem do dalszego leczenia, Pani dr Skoneczna podjęła decyzję o schemacie 3xBEP, zaproponowała leczenie w szpitalu św. Elżbiety w Warszawie w trybie, przyjazd rano --> chemia --> wyjście do domu. Na samym początku pasował mi taki układ ale teraz się zastanawiam czy w moim przypadku jest to dobre rozwiązanie bo mieszkam w akademiku wojskowym, w samym pokoju jest nas 5 i wydaje mi się, że ryzyko przeziębienia w trakcie leczenia może być zbyt wysokie. Chłopaki co chwilę latają z katarem bo coś złapali na zajęciach itd.

Będę próbował dostać się do jednego z "zielonych ośrodków" chociaż z tyłu głowy mam chęć wrócić do mojej Ostrołęki, gdzie znajduje się dzienny oddział onkologii :|
Herbik
 
Posty: 19
Rejestracja: 28 Sie 2018, 18:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości