Paweł 26l, Nasieniak pT2N0M0S1

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez LEONIDAS77 » 04 Paź 2018, 14:02

Na to pytanie odpowiedziałeś sobie sam , moim zdaniem lepiej ten cykl piecio dniowy przejść w szpitalu pod okiem lekarzy. U Ciebie jest pięciu chłopa którzy mogą czymś Cię potraktować ja bym nie ryzykował .
Pozdrawiam Leo
LEONIDAS77
 
Posty: 73
Rejestracja: 08 Maj 2018, 17:06

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez olaa » 04 Paź 2018, 16:07

Cześć,

Jeśli mieszkasz z osobami, które mogą Cię czymś zarazić, to pewnie lepiej nie ryzykować, ale w razie czego warunki na Goszczyńskiego są jak najbardziej są dobre - mój chłopak niedawno skończył tam chemioterapię w trybie dziennym i na nic się nie skarżył - jest kameralnie - mało osób, miły i profesjonalny personel, nowoczesny budynek, dobre towarzystwo :) Lekarze i pielęgniarki na bieżąco monitorują stan zdrowia, pytają i sprawdzają czy coś dolega czy nie, są dostępni - w każdej chwili można pytać, zadzwonić. Minus jest taki, że nie działają całodobowo, więc informują, że w razie pogorszenia stanu zdrowia należy się zgłosić na SOR do najbliższego szpitala. Ale z tego co wiem to u żadnego z chłopaków, którzy razem z moim Pawłem przechodzili to leczenie nie było takiej potrzeby

Wybierzesz oczywiście to, co Tobie najbardziej pasuje, najważniejsze żebyś był leczony zgodnie ze standardami i czuł się na tyle, na ile to możliwe, komfortowo

Pozdrawiam
Ola
olaa
 
Posty: 32
Rejestracja: 06 Lip 2018, 11:09

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez Herbik » 04 Paź 2018, 17:09

Dziękuję za odpowiedzi, dziś o wszystkim poinformowałem dowódcę i okazało się, że jest jeszcze jeden kolega który już przez to przeszedł. Miał zdiagnozowanego nasieniaka w stopniu IA i jest co prawda po 1xBEP, ale też powiedział, że lepiej leczenie spędzić w innym miejscu niż akademik, opowiedział jak on znosił leczenie itd. W większości mówił to co można znaleźć na forum mimo że sam z tego forum nie korzystał, a sama rozmowa bardzo mi pomogła tak samo jak i informacje na tym forum :)
Herbik
 
Posty: 19
Rejestracja: 28 Sie 2018, 18:34

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez tobson85 » 04 Paź 2018, 19:41

Hej
no i super, ze porozmawiałeś z dowódcą. Akademik nie jest dobrym miejscem na przebywanie podczas chemioterapii. Lepiej unikać dużych skupisk ludzi, zeby ograniczyć ryzyko infekcji.
Prawdopodobnie bedziesz potrzebował też dużo spokoju na odpoczynek.

PS. 1xBEP u kolegi przy nasieniaku IA nie jest zgodne z wytycznymi. Moze jednak chodziło o nienasieniaka?

Łagodnego przejscia przez leczenie Ci życzę

pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez Herbik » 04 Paź 2018, 20:07

Faktycznie, może ja lub on coś pomieszaliśmy
Herbik
 
Posty: 19
Rejestracja: 28 Sie 2018, 18:34

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez Herbik » 07 Paź 2018, 21:25

W czwartek postanowiłem wykonać tak dla siebie samego badanie poziomu bHCG, które dalej spada i w czwartek było na poziomie 5,72 mIU/ml.

W czwartek postanowiłem skonsultować się z Panem dr Sarosiek i ok godziny 19 napisałem wiadomość, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu odpisał w ciągu 10 minut !! Co więcej zaprosił mnie na wizytę już następnego dnia, oczywiście skorzystałem i przyszedłem. W trakcie konsultacji przedstawiłem dotychczasowe wyniki badań, Pan doktor po zapoznaniu się stwierdził, że przy tym rozmiarze guza i obecności komórek syncytiotrofoblastu możliwa jest tak wysoka produkcja bHCG (tak jak to powiedziałeś Troll ;) ). W dodatku tendencja spadkowa poziomu markerów pozwala na zastosowanie innego leczenia, mianowicie wykorzystanie karboplatyny (wiadomość ta bardzo mnie ucieszyła). Mam skierowanie do szpitala na czwartek i jeśli poziom bHCG spadnie do normy rozpoczynam leczenie ;)
Herbik
 
Posty: 19
Rejestracja: 28 Sie 2018, 18:34

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez troll » 08 Paź 2018, 20:18

Cieszę się, że znalazłeś potwierdzenie moich słów u niekwestionowanego autorytetu :)

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez Herbik » 08 Paź 2018, 21:47

Dzisiaj znów wykonałem badania bHCG i spadło do poziomu 3,93 mIU/ml, dalej daleko od normy i nie zgodnie z czasem połowicznego rozpadu, skierowanie do kliniki Magodent mam na czwartek i trochę się martwię co z dalszym leczeniem :(
Herbik
 
Posty: 19
Rejestracja: 28 Sie 2018, 18:34

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2

Postprzez Herbik » 11 Paź 2018, 20:50

Dziś przyszedłem na oddział i poziom bHCG się nie unormował 3,260 mIU/ml, dalej spada ale w niepokojąco wolnym tempie. Po rozmowie z doktorem podjąłem decyzję o leczeniu 3xBEP (prawdopodobnie wynik ten nie spada bo już gdzieś coś się dzieje i produkuje to bHCG). Czy dalsze oczekiwanie by coś zmieniło, nie mam pojęcia, teraz będę miał spokojniejsza głowę, tak więc rozpoznanie choroby to chyba pT2N0M0S1
Herbik
 
Posty: 19
Rejestracja: 28 Sie 2018, 18:34

Re: Paweł 26l, Nasieniak pT2N0M0S1

Postprzez FiveO » 12 Paź 2018, 02:16

Witam.
Jesteś pod opieką jednego z najlepszych specjalistów od raka jądra, tym nie musisz się martwić. Teraz najważniejsze to słuchać się lekarza, walczyć, wygrać i cieszyć się pełnią życia.
Pamiętaj, że forum to skarbnica wiedzy, a chłopaki swoje przertwali więc nie bój się i śmiało pytaj lub korzystaj z "szukaj" bo odpowiedz czasami była już udzielana.
Pozdrawiam i 3mam kciuki.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości