Żylak na jądrze?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Żylak na jądrze?

Postprzez QuitSmile » 10 Paź 2018, 17:44

Panowie mam problem, moją historię opisywałem w innym poście, natomiast mam inny problem z JĄDREM które mi pozostało.

Otóż jestem 6 tyg po orchidektomii prawostronnej i na lewym jądrze czuje tak jakby gruba i miękka żyłę przebiegającą po górnej stronie jądra od góry do dołu, jest ona o "falistym" kształcie,
Teraz pytanie czy to żylaki? Zgłosić się z tym do UROLOGA?

Najgorsze że za niecały tydzień mam chemię w Krakowie..

Pozdrawiam
QuitSmile
 
Posty: 31
Rejestracja: 07 Wrz 2018, 21:40

Re: Żylak na jądrze?

Postprzez devilo » 10 Paź 2018, 21:33

Prawdopodobnie to żylaki ( mam podobnie na pozostałym jądrze). Dla pewności zrób sobie USG. Czy podczas wykrycia guza lekarz podczas USG nie badał Ci obydwoch jąder?
Awatar użytkownika
devilo
 
Posty: 34
Rejestracja: 02 Maj 2013, 09:34

Re: Żylak na jądrze?

Postprzez tobson85 » 10 Paź 2018, 22:25

Hej
Jak będziesz w szpitalu to powiedz przy okazji o tym, niech zleca usg. Z dobrych informacji to opis nie wskazuje na nic groźnego.
Być moze to po prostu zdrowe najądrze?
Trzymaj się i pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Żylak na jądrze?

Postprzez QuitSmile » 11 Paź 2018, 13:43

devilo napisał(a):Prawdopodobnie to żylaki ( mam podobnie na pozostałym jądrze). Dla pewności zrób sobie USG. Czy podczas wykrycia guza lekarz podczas USG nie badał Ci obydwoch jąder?


Od kiedy masz? I nic z nimi nie robisz? Byles z tym u urologa?
USG mialem tylko prawego(tego z guzem) lewe tak tylko dotknal i powiedzial ze jest ok
QuitSmile
 
Posty: 31
Rejestracja: 07 Wrz 2018, 21:40

Re: Żylak na jądrze?

Postprzez QuitSmile » 11 Paź 2018, 13:50

tobson85 napisał(a):Hej
Jak będziesz w szpitalu to powiedz przy okazji o tym, niech zleca usg. Z dobrych informacji to opis nie wskazuje na nic groźnego.
Być moze to po prostu zdrowe najądrze?
Trzymaj się i pozdrawiam
Tobiasz


Chciałbym żeby to było zdrowe najądrze, ogólnie najądrze mam duże nie wiem czemu..
Jeśli do samej chemi tak pozostanie to powiem w szpitalu jaka sytuacja.
QuitSmile
 
Posty: 31
Rejestracja: 07 Wrz 2018, 21:40

Re: Żylak na jądrze?

Postprzez QuitSmile » 11 Paź 2018, 14:01

Ogólnie jestem tym pozostałym jądrem przewrazliwiony, sprawdzam je kilka razy dziennie, wiem ze nie tędy droga i nie powinienem, ale nie jestem też jakąś panikarą, rodzice i dziewczyna martwią się bardziej niż ja tym wszystkim..:)
Trzeba jakoś żyć, poprostu zostało mi jedno i jak to każdy, chciałbym spędzić resztę dni zdrowo i spokojnie, i tego Wam życzę!
QuitSmile
 
Posty: 31
Rejestracja: 07 Wrz 2018, 21:40


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Krolewsky oraz 9 gości