Rak jądra w UK

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 24 Paź 2018, 13:17

Witam wszystkich serdecznie i jestem tu nowy więc nie wszystko wiem o pisaniu postów ale troche czytałem i wiem ze podobny temat był lecz nie do konca znalazlem odpowiedz do swojej sytuacji więc pytam. Mam na imię Krzysztof jakieś 2 miesiace temu mialem zapalenie jadra ,antybiotyki itd po 2 miesiacach wrocilo i juz wtedy zbadalem jajka ze jedno jest twarde i poszedlem tutaj w Szkocji dokladnie do lekarza. Po wizycie dostalem skierowanie na USG po tygodniu szybkie badanie krwi (wtorek)podczas wizyt u specjalisty (pewnie robili markery) i w piatek 19.10.2018 juz bylem na stole opracyjnym. Dzis 24.10 dostałem list na spotkanie z specjalistą urologiem na 1.11( 12 dni po operacji) i na 5.11 tomograf. Czy ktoś się orientuje czy beda mi robic kolejne markery czy jechac sam prywatnie zrobic badanie krwi po 7 dniach od zabiegu bo tak czytałem że trzeba? Jeszcze pytanko mowili ze do 2-3 tyg beda wiedziec co to był za rak ,czy jest mozliwosc ze juz teraz na wizycie dowiem sie wszystkiego?o co pytać kochani ? na czym sie skupić? Kolega mial 5 lat temu robiony zabieg i on czekał do 2 miesiecu u mnie wszystko jest fajnie szybko moze sie procedury zmienily lub taki ciekawy przypadek. Pozdrawiam wszystkich i modlę sie za Was.
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Re: Rak jądra w UK

Postprzez romi » 24 Paź 2018, 21:05

Witam
W Anglii jest nieco inaczej niż u nas, świadomość i wiedza lekarzy o nowotworach jądra jest powszechniejsza niż w Polsce. Myślę, że w Twoim przypadku wszystko idzie zgodnie z zaleceniami, co potwierdzają wyznaczone terminy badań, także nie musisz się stresować.
Oczywiście jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to napisz tutaj, ale rozmawiaj o tym z lekarzem.
O tym co to za rak będzie wiadomo jak będą wyniki badania histopatologicznego, wcześniej to tylko gdybanie. Poza tym nie wiedząc jakie są choćby wyniki badań markerów (spróbuj dowiedzieć się jakie były wyniki) trudno cokolwiek powiedzieć. Być może te wyniki zna lekarz i jeśli były w normie to nie zleca kolejnych badań.
Przede wszystkim pytaj lekarza. W Anglii lekarz inaczej traktuje pacjenta jak w Polsce i odpowie Ci na wszystkie nurtujące Ciebie pytania.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 24 Paź 2018, 21:36

Wielkie dzięki za odpowiedz . Dużo już czytałem i trochę się dowiedziałem o raku i jego leczeniu itd . Był wcześniej post o leczeniu w UK i faktycznie oni nie mówią o niczym tutaj jeśli nie ma potrzeby chyba . Wszyscy piszą o markerach 7 dni po operacji i już zaczelem umawiać się na badanie prywatnie ale jeśli zrobią mi po 12 dniach i będzie dobrze to nie będę kąbinowal sam . Najgorsze to to czekanie choć i tak działają szybko w ciągu 2-3 tyg i po zabiegu i czekam na konsultacje . Nie wiem jak to tu działa ale kolega mówił mi ze on czekał około 1-2 miesięcy i miał spotkanie tylko z jednym lekarzem który omawiał wszystko dalsze leczenie itd , mam nadzieje ze u mnie tez ta wizyta 1.11 będzie już z opisem po wycięciu i dalsza diagnoza będzie po skanie TK. Zadzwonię i poproszę o jakieś informacje dotyczące badań itd i będę informował na bieżąco . Pozdrawiam wszystkich i dziękuje Wam wszystkim za każda pomoc bo to forum jest cudem i kopalnia wiedzy . Miłej nocy
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Re: Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 25 Paź 2018, 14:30

Witam dzwoniłem do pielęgniarki i prosiłem o wynik krwi przed operacja . Podała mi przez telefon i nie wiem czy dokładnie te nazwy lecz LDH 219. Bhcg 311 APF 40.2 proszę o pomoc w interpretacji wyników . Jutro idę zrobić badanie po 7 dniach lub jeśli nie będą mieli miejsca to po 9 idę prywatnie . Pozdrawiam
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Re: Rak jądra w UK

Postprzez tobson85 » 27 Paź 2018, 15:47

Hej
Wyniki wskazują na nienasieniaka. Najlepiej gdyby markery były powtórzone w 7 dobie po operacji. Jeśli nie jest to możliwe to 9 dni po w dalszym ciągu będzie dla onkologa przydatna informacja.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 27 Paź 2018, 20:52

Dzieki za info . Próbowałem zarejestrować się po pobór krwi do zwykłego lekarza lecz poinformowali mnie ze to może zlecić tylko mój lekarz urolog ( który był gdzieś w szpitalu bez szans na znalezienie ) wiec jutro jadę prywatnie na badanie .9 dzień lecz nie mam innej możliwości i tutaj w Szkocji -UK dziwnie się pytali dlaczego ja chce powtarzać te badania skoro miałem je 10 dni wcześniej . Poziom LHD w normie może świadczyć o początkowym stadium rozwoju raka . Zobaczymy jak wyjdą te i w czwartek będę coś wiedział po wizycie Urologa to dam znać . Niech Wam wszystkim Forumowiczom Pan Bóg błogosławi
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Re: Rak jądra w UK

Postprzez romi » 28 Paź 2018, 22:42

Witam
Wszystko jest ok, 9 dzień jest w porządku. Nie stresuj się za bardzo, bo tu chodzi o wykonanie badania, a nie dzień 7 czy 9. W Polsce od zwykłego lekarza również nie dostaniesz skierowania na badanie markerów, tylko od specjalisty. Oczywiście prywatnie za pieniądze możesz zrobić badania markerów bez skierowania.
LDH nie jest markerem specyficznym dla nowotworów jądra, pełni pomocniczą rolę przy ustalaniu stopnia zaawansowania, dobrze że nie jest podwyższony, ale nie świadczy to o zaawansowaniu choroby.
Czekamy na dalsze informacje.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 01 Lis 2018, 00:38

Witam wszystkich gorąco . Dziś dostałem wyniki markerów po 9 dniu od operacji .LDH 178 (135-220)
BetaHCG 2.72 (<2.6) [L07]APF 4.55(0-5.8) . Poprzednie były dużo wyższe jedyne LHD było okooo normy lecz teraz jest dużo mniej . Jutro mam wizytę u Urologa po 13 dniach od operacji może będzie już opis Histo a w poniedziałek mam TK . Na co zwrócić jutro uwagę i o co pytać konkretnie bo raczej lekarze tutaj nie są za gadatliwi. Pozdrawiam i miłej nocy .
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Re: Rak jądra w UK

Postprzez romi » 01 Lis 2018, 01:07

Witam
Spadek markerów zgodnie z okresem półrozpadu, także teraz powinno już być wszystko w normie. Dobrze gdybyś ponownie zrobił badanie markerów żeby to potwierdzić.
Gdyby to się potwierdziło byłaby to bardzo dobra wiadomość.
Trzeba czekać na opis histopatologiczny i TK, bez tego nie można jednoznacznie określić stanu zaawansowania.
Lekarz Ci pewnie też niewiele powie, bo nie ma kompletu badań. Na razie wygląda nieźle.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 01 Lis 2018, 19:58

Witam kochani dziś miałem wizytę u urologa i poinformował mnie o moim stanie T2 N0 M0 i mówił ze jest dobrze i nie mam się co martwić oraz ze w poniedziałek po TK mam mieć wizytę u Onkologa i wtedy będą podejmować jakie decyzje choć przed operacja RTG klatki nic nie wskazało wiec mówił ze raczej przerzutów być nie powinno. Proszę pomóżcie mi trochę z tym opisem bo nie do końca łapie. Lekarz mówił ze jest nasieniak i widzę ze 60% i inny mieszany caricoma ...40%. To głupio zabrzmi bo czytałem u Was ze nie ma raków niezlosliwych . Czy to jest rak złośliwy ? Pozdrawiam i dzięki za wsparcie .
Załączniki
opis histo2.jpg
opis histo2.jpg (125.49 KiB) Obejrzany 10609 razy
opis histo1.jpg
opis histo1.jpg (151.67 KiB) Obejrzany 10609 razy
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości