bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 09 Lis 2018, 17:37

we wtorek jade do dr.Sarosieka chcialbym sie dowiedziec co dalej robic w pierwszej kolejnosci szyje klatke czy rplnd? Mam straszny metlik w glowie co ze soba zrobic i depresje. Martwie sie bo chyba juz jestem jedna noga w ...
Pisalem z Piotrkiem jak polecil Tobiasz i wziolem namiary na trakochirurga dr.Zielinskiego z zakopca na szczescie przyjmuje prv gorzej z dr.Rogowskim bo tylko w mswia wiec terminy beda pewnie dlugie...
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 10 Lis 2018, 17:24

https://drive.google.com/file/d/1IpXUWH ... p=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1p_6jis ... p=drivesdk

mam pytanie o te tomografie czy wg was jest to operowalne? Chyba najbardziej boje sie naciekow bo z tego co wiem raczej nie da sie ich operowac przynajmniej z tego co wyczytalem na forum...
I ponawiam prosbe o namiary do dr.Rogowskiego najlepiej na prv wizyt bo w google znalazlem kilku
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez romi » 10 Lis 2018, 20:19

romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 10 Lis 2018, 20:28

ok. dzieki bardzo bo dr.Rogowskich onkologow w warszawie jest kilku.
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez romi » 10 Lis 2018, 20:38

Dr Rogowski zmienia przychodnie w których przyjmuje i trzeba szukać gdzie aktualnie jest dostępny.
Nie dam gwarancji że akurat tam gdzie podałem będzie przyjmował, ale sprawdzić trzeba, może też powiedzą gdzie jeszcze szukać.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez troll » 10 Lis 2018, 20:59

Witaj,

Doktor Rogowski jest chirurgiem i urologiem, nie onkologiem, warto na to patrzeć pod kątem szukania możliwości konsultacji w ramach prywatnej praktyki.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 11 Lis 2018, 11:25

moj blad... dzieki trollu za poprawienie.
mam pytanie o te potworniaki bo mi namieszaly w glowie.
-skoro na potworniaki nie dziala chemia to dlaczego guzy sie zmniejszyly? bo w guzie byl potworniak i cos jeszcze na co chemia zadzialala?
-czy potworniak niezlosliwy moze rozsiac sie po calym organizmie z jadra ? tzn zajmuje zaotrzewne kl.piersiowa itd w kilku lokalizacjach tam sie gniezdzi nie dajac przerzutow dalej?
-czy zlosliwy zawsze daje przerzuty czy moze byc jakby uspiony przez jakis czas?
-czy naciek to nowotwor czy trzeba go operowac?
- na ktoryms z wypisow doczytalem sie ze w jadrze byl mature teratoma to chyba potworniak dojrzaly czy istnieje wiec szansa ze moje przerzuty to potworniak dojrzaly (niezlosliwy)
-ktora opcja jest lepsza zlosliwy czy nie? Lekarz mi mowil ze te gorsze czyli pewnie zlosliwe latwiej leczyc albo cos znowu pomieszalem...
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez troll » 11 Lis 2018, 17:48

Witaj,

Dobrze, że pytasz, bo wiedza jest bardzo ważna w zrozumieniu co się dzieje i po co to wszystko :)

1. Na potworniaki działa chemia ale słabo i bardzo często nie może doprowadzić do wyleczenia, jak w przypadku innych nowotworów zarodkowych. Często potworniaki to tylko część mixów z innymi nowotworami.
2. Nie ma potworniaków niezłośliwych i złośliwych. Wszystkie należy traktować jak złośliwe, tj. dające przerzuty. Zarówno potworniaki dojrzałe jak i niedojrzałe mają potencjał tworzenia przerzutów, wzrostu i zajmowania kolejnych okolic anatomicznych w miarę upływu czasu bez leczenia.
3. Naciek może być skutkiem działania nowotworu ale może mieć także inne pochodzenie. W przypadku choroby nowotworowej należy zawsze brać to pod uwagę.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 12 Lis 2018, 14:52

czesc wszystkim dzis udalo mi sie dostac do dr. Sarosieka z racji iz nie jestem mobilny i sasiedzi lub rodzina sa zmuszeni mnie podwozic wszedzi. Tak po krutce moje guzy sa na chwile obecna nie operowalne doktor zaproponowal 2 kursy Tip po nich tomografia zeby sprawdzic czy cos sie ruszy jezeli
.tak" kontynuacja kolejne 2 kursy. Jezeli ,,nie" no to chyba juz pozamiatane...
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez tobson85 » 12 Lis 2018, 15:01

W takim razie życzę Ci i bardzo trzymam kciuki, żeby TIP zmniejszył to świństwo i żeby wszystko zostało usunięte!
Trzymaj się i dawaj znac.
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron