AKCJA - wizytówka dla Twojego specjalisty onkologa

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: AKCJA - wizytówka dla Twojego specjalisty onkologa

Postprzez Janek_123 » 03 Gru 2018, 22:19

a jakby stworzyć na forum jakiś dział "dla lekarzy" i sprzedać wiedzę o istnieniu forum lekarzom zainteresowanym (urolog/onkolog) zachęcając ich do zapisania sie i dyskusji z innymi lekarzami? Przy okazji można zachęcić lekarzy do informowania pacjentów o istnieniu forum wskazując, że jest ono zarówno dla lekarzy jak i dla pacjentów. Wtedy jest inny przekaz - forum nie poucza lekarza o wytycznych itp. ale zaprasza go do współpracy... Tylko administracja musiałaby się zastanowić, czy to ma sens - ja tu świeży jestem jako szary pacjent-użytkownik i nie wiem jakie tu są koncepcje działania. pozdrawiam J.
Awatar użytkownika
Janek_123
 
Posty: 61
Rejestracja: 23 Lip 2018, 19:44

Re: AKCJA - wizytówka dla Twojego specjalisty onkologa

Postprzez troll » 04 Gru 2018, 21:23

Jak najbardziej ma sens, jest to świetny pomysł!

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: AKCJA - wizytówka dla Twojego specjalisty onkologa

Postprzez Przem31 » 02 Sty 2019, 10:37

BESKIDZKIE CENTRUM ONKOLOGII – SZPITAL MIEJSKI
im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej
SZPITAL przy ul. Wyzwolenia 18
Poradnia Onkologiczna
dr Anna Szwajkosz
Przem31
 
Posty: 12
Rejestracja: 11 Paź 2017, 14:43

Re: AKCJA - wizytówka dla Twojego specjalisty onkologa

Postprzez Laili » 02 Sty 2019, 17:59

Nie podzielam entuzjazmu trolla. Jak będziecie lansować, że to dla lekarzy, to idea spali na panewce. Lekarze jak będą chcieli to zajrzą... i sami poprą jak Ci których tu już mamy...
Forum nie może szkolić lekarzy... to chyba rozumiecie ....

Byłam u swojej rodzinnej i powiedziałam jej o forum, jak bardzo nam pomogło, że miałam dostęp do informacji nie ograniczonej rejestracją i czasem przyjmowania.
Była bardzo zaciekawiona, ale też przedstawiałam to, jako wsparcie dla rodziny i chorych, że jest rzetelne, że nie ma głupot, że informacje na zapytanie od ręki, gdy człowiek jest w panice...
Takimi małymi krokami do przodu..., nie może się forum kreować na wyrocznię w sprawach leczenia, unikajcie tego. Pokazujcie raczej, że są na forum też lekarze doradzający...
Ostatnio edytowany przez Laili, 10 Sty 2019, 06:59, edytowano w sumie 1 raz
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

Re: AKCJA - wizytówka dla Twojego specjalisty onkologa

Postprzez romi » 02 Sty 2019, 19:36

Witam
Laili występuje tutaj jako "advocatus diaboli", ale przyznaję, że jej spostrzeżenia mają sens.
Przedstawiajmy forum jako wsparcie dla chorych i rodzin, a nie jako miejsce dla lekarzy. Oni mają swoje, często zamknięte fora, gdzie dzielą się swoimi doświadczeniami.
Znając nasze realia my musimy prowadzić "pracę organiczną", która może trwać bardzo długo, zanim osiągniemy zadowalające rezultaty. I na pewno nie pomoże to, że mamy wsparcie niekwestionowanych gwiazd polskiej onkologii. To może przyciągnąć pacjentów, ale wątpię czy również lekarzy.
Myślę, że rzetelnie opracowany dział forum (np. NCCN, ESMO, PTOK, opracowania, wytyczne, artykuły) zawierający zawsze aktualne zalecenia i nowe artykuły na temat nowotworów jądra, siłą rzeczy przyciągnie tutaj lekarzy szukających informacji (bo choćby w wyszukiwarkach będą linki do tych materiałów) i wtedy zainteresowani sami będą poznawać forum.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: AKCJA - wizytówka dla Twojego specjalisty onkologa

Postprzez Laili » 08 Sty 2019, 05:12

Dzięki romi za "advocatus diaboli"... :) ale masz rację... w tym jestem pesymistką....jak się chce za dużo naraz, to nic z tego nie wychodzi...
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

Re: AKCJA - wizytówka dla Twojego specjalisty onkologa

Postprzez Laili » 10 Sty 2019, 07:04

Dodam tylko, że ilość opisywanych przypadków jest dla forum "świadectwem z czerwonym paskiem"... :)

Jak wychodzi ze statystyk, w każdym zawodzie więc i lekarzy, zawsze jest jakieś dziewięćdziesiąt procent na średnim poziomie, kilka procent nieuków i kilka procent geniuszy...
Ostatnio edytowany przez Laili, 12 Lut 2019, 03:36, edytowano w sumie 1 raz
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

Re: AKCJA - wizytówka dla Twojego specjalisty onkologa

Postprzez JurekO » 07 Lut 2019, 00:04

Troll,

a moze zamest wizytowki, tak jak rozmawialismy juz dobre 4 lata temu :P , przydal by sie ktos, kto napisze ksiazeczke na temat raka jadra, ktora by byla "najlepjej" wolnie dostepna w necie we formacie pdf, kdzie by byly podstawowe informacje o RJ i ktora by bardzo wyraznie odsylala na nasze forum. Mogla by tez wykorzystac pare budujacych historii z forum :idea: Mamy tu studentow zurnalistiky, studentow medycyny, nie znisczalnych i zawsze chetnych do pomocy forumowiczow. Przepraszam ze zmieniam kierunek diskusji. w razie czego to poprostu skasuj i nie bylo pytania :D

jak napewno widac po literowkach, jak by ktos mial taki pomysl, ja sie nie nadaje :lol:

dodam tylko, ze w Czechach sa juz 2 rozne publikacje na temat RJ (dla publicznosci, nie dla lekarzy) kazda ma ponad 300 stron. Kdzie w Polsce nadal trudno znalezt coz wartosciowego co ma powyzej 2 stron. Tutaj widze olbrzymia dziure :(

Pozdrawiam serdecznie

wieczny optymista

J.
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: AKCJA - wizytówka dla Twojego specjalisty onkologa

Postprzez Michal2 » 16 Kwi 2019, 17:35

Tak się zastanawiam jeżeli wczesne wykrycie daje niemal 100% pewności wyleczenia a wiadomo jakie podejście do tego mają ludzie w wieku np 18-24, że jest to no dosc wsydliwe dla nich może by tak chętni forumowicze zagadali z dyrektorami szkół średnich czy uczelni wyrzszych i po prostu jak by była taka możliwość zrobić jakiś plakat broszurę czy co kolwiek i powiesić to w takich istytucjach bo lepiej zawsze próbować ostrzegać niż później leczyć bardziej zawansowane stadia.
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: AKCJA - wizytówka dla Twojego specjalisty onkologa

Postprzez troll » 16 Kwi 2019, 18:48

Michał, jest to bardzo dobry pomysł. Mieliśmy plakaty i nie jest to problem, aby je wznowić. Natomiast z rozwieszaniem, plakatowaniem i rozmową z dyrekcją szkół jest już niezły młyn. Niestety wszyscy mamy swoje prywatne i zawodowe obowiązki, może na to braknąć czasu. Jeśli są chętni forumowicze do rozwieszania plakatów, wznowimy akcję :)

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości