Dr Salwa ze szpitala Medicover - przyszłość Polski?

Przeczytaj zanim napiszesz czyli regulamin, zasady, ważne ogłoszenia i ogólnodostępne informacje od redakcji.

Dr Salwa ze szpitala Medicover - przyszłość Polski?

Postprzez troll » 27 Lut 2019, 20:38

Witajcie,

Przeczytałem dzisiaj niezwykle budujący wywiad z drem Pawłem Salwą z warszawskiego szpitala Medicover - urologiem, który dzięki swojej ambicji, uporowi i poświęceniu wielu rzeczy jest najlepszym w Polsce chirurgiem-urologiem, który operuje z wykorzystaniem robota Da Vinci.

Polecam poznać podejście dra Salwy do leczenia, pacjentów, nowoczesnej medycyny. Skąd my to znamy? :)

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1383 ... BoxMMtImg1

Pozwolę sobie zacytować na koniec kilka fragmentów:
Czasy, gdy byliśmy kapłanami wiedzy tajemnej, się skończyły i pora, by lekarze to zrozumieli. Dziś wielu pacjentów jest bardzo świadomych tego, co się z nimi dzieje, a w pewnych wąskich działkach pacjent wie czasem więcej od swojego lekarza. Nie rozumiem mówienia do pacjenta niezrozumiałym językiem, ex katedra. Też tak umiem, ale po co, skoro zależy mi, żeby pacjent jak najlepiej mnie zrozumiał? Może dla kogoś mówienie "robić siku" zamiast "oddawać mocz" jest infantylne. Niech tak będzie, ale mnie to nie przeszkadza.

Warto wtedy sięgnąć do mądrych miejsc w internecie. Bardzo wspieram i polecam polskie forum edukacyjno-informacyjne rak-prostaty.pl, tzw. Gladiatorów. Robią fenomenalną, bardzo merytoryczną robotę, zupełnie za darmo. Tu mam ich koszulkę, założyć? - pyta dr Salwa.

To jest w Niemczech nie do pomyślenia, żeby lekarz tracił swój czas i wklepywał wypis do komputera albo wypisywał recepty. Tym się zajmują asystenci. Lekarz tylko zleca i podpisuje. Bo jego czas jest zbyt cenny.

Cieszy mnie to, co udaje mi się do tej pory osiągnąć, ale mam poczucie, że to dopiero początek. Bo ja naprawdę jestem bardzo pracowity. Ale nie nadymam się, że mam wielką misję, bo umiem pokonać raka. Mnie cieszy, gdy tę część, za którą jestem odpowiedzialny, udaje mi się zrobić dobrze i do końca.


Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Dr Salwa ze szpitala Medicover - przyszłość Polski?

Postprzez Żłabej » 02 Mar 2019, 21:39

Polecam artykuł. Niesamowity człowiek.
Awatar użytkownika
Żłabej
 
Posty: 17
Rejestracja: 27 Lip 2016, 22:30

Re: Dr Salwa ze szpitala Medicover - przyszłość Polski?

Postprzez romi » 03 Mar 2019, 02:26

Ale warto również przytoczyć następujący fragment wywiadu
Prostatektomia SMART, od początku do końca przeprowadzona przez dra Salwę w asyście robota da Vinci, w prywatnym Szpitalu Medicover w Warszawie, jak można się domyślić, również nie należy do najtańszych - zabieg, zawierający wszystko w cenie ("Jeśli pacjent oprócz raka ma też np. przepuklinę, to również ją od razu operuję i o nic nie pytam") kosztuje ok. 46 tys. złotych. Mimo to grafik zapełniony jest na wiele miesięcy w przód.

- Moi pacjenci są zasobni, a moim marzeniem jest, żeby na taką operację stać było każdego Polaka. I żeby wykonywano je w całej Polsce.

Niestety większość chorych w Polsce nie ma szans na takie leczenie i długo nie będzie dostępne dla przeciętnego pacjenta, a rak prostaty zbiera bardzo duże żniwo.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46


Wróć do Ważne informacje forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość