Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Postprzez m34 » 05 Mar 2019, 00:25

Hej,
W okresie pomiędzy zdiagnozowaniem u mnie nowotworu, przez operację, aż do rozpoczęcia leczenia, nie przypominam sobie większego stresu niż ten, który odczuwam od dwóch tygodni. Mam jednak nadzieję, że historia zmierza w końcu do pozytywnego finału.
Najpierw z kompletem badań udałem się do Wrocławia. Pani dr, pod której opieką się znajduję, analizowała płyty TK z zaufanymi radiologami. Okazało się, że podejrzany węzeł ma kształt niecharakterystyczny dla przerzutów, gdyż jest stosunkowo cienki i bardzo wydłużony. Ktoś inny widział kilka mniejszych węzłów, ale z pewnością nie wielkości podanej w opisie z Poznania. Prawdopodobnie radiolog sporządzający opis, ze względu na chorobę nowotworową, pisał o wszystkim co widział i co wydawało się choć trochę podejrzane i wątpliwe. Zaznaczę, że TK z listopada opisywała inna osoba. W celu ostatecznego wyjaśnienia zostałem skierowany na usg jamy brzusznej do, polecanej wyżej przez Tobiasza i Sabinę, dr Bireckiej. Co prawda, musiałem w zeszłym tygodniu wyjechać o 3 rano i przedzierać się 200 km przez gęstą jak mleko mgłę, aby tylko się zarejestrować na badanie, ale było warto. Badanie trwało prawie 2 godziny! Opis na 1,5 strony A4 bardzo szczegółowy uwzględniający wcześniejsze badania. Zacytuję jedynie fragmenty dotyczące węzłów:

Pomijając morfologię opisywanych poniżej węzłów chłonnych,same parametry po jednak upływie 3 tygodni od badania KT są wyraźnie mniejsze. W KT w dwu parametrach tr i sp większy z nich 25 x12mm, ja oceniłam w trzech parametrach:
I wersja, wyjściowa: głowica convex, na wznak:
-wyżej węzeł nr I (w płaszczyźnie żyły nerkowej lewej, miedzy dużymi naczyniami 16 x 7mm (tr ap) x 21mm cc;
-niżej węzeł nr II (oba w sznurze jeden nad drugim) 20 (19,7) x 10 (tr ap) x 19,3mm cc.


II wersja, głowicą liniową, na wznak:
-pierwszy węzeł wyżej nr I: 20x9mm (tr ap) x 21mm cc;
-niżej węzeł nr II 20 x10,5mm (tr ap) x 20mm (dokładnie 20,4mm).


Tak, czy inaczej są mniejsze niż 25 x 12mm, a minęło 3 tygodnie bez leczenia. torebka, zwłaszcza mniejszego gruba, zaczyna być wysoechowa miejscami. Nie ma naciekania otoczenia, echogenność mierna. Mimo, że to nie są na pewno jeszcze węzły przewlekłe, uważam je za reaktywne.

Nie ma innych węzłów w przebiegu dużych naczyń, w przebiegu nn biodrowych zewnętrznych prawych pasmo włókniste ( w lokalizacji węzłów) na dł. 6,5 cm, a jedyny wymierzalny, pośrodku tego odcinka w osi długiej ma 14,6 x 5,7mm (cc, ap), ale ten jest wyraźnie reaktywny przewlekły. W pachwinie prawej fizjologiczne wręcz w swojej morfologii węzły od spojenia łonowego: 16 x 3,6mm i 15 x 2,8mm.

Bardziej optuję za tłem zapalnym węzłów, niż urazowym, tym bardziej, ze pojawiły się w KT już 3 godziny po usunięciu cewnika DJ

Cóż, opis dla mnie w wielu fragmentach nie do końca jasny, ale Pani dr Birecka powiedziała, że mogę przestać się zamartwiać :) A tak w ogóle to przyłączam się do wielu pozytywnych opinii - nie wyobrażam sobie badania usg przeprowadzonego lepiej niż u dr Bireckiej. Być może jednak ktoś ma jakieś zastrzeżenia bądź uwagi do badania? Nie ukrywam, że wolałbym teraz psychicznie odpocząć i wreszcie wziąć się za naprawę nerki i moczowodu.

Pozdrawiam.
carcinoma embryonale, yolk sac tumor, pt2 / 2xBEP - Krotoszyn / RPLND - Warszawa
m34
 
Posty: 52
Rejestracja: 24 Lip 2018, 15:38

Re: Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Postprzez justyna09000 » 05 Mar 2019, 10:47

Widzisz, moja intuicja mnie nie zawiodła :)
Myślę, że możesz być spokojny skoro dr Birecka nie widzi nic podejrzanego :)
Trzymaj się!
Pozdrawiam
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Postprzez tobson85 » 05 Mar 2019, 11:50

Hej
To bardzo dobre wieści, strasznie się cieszę :)
Twój wpis po raz kolejny potwierdza niesamowita wiedzę i doświadczenie dr Bireckiej. Bardzo dobre też podejście lekarki prowadzącej.
Pozdrawiam i dużo zdrowia.
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Postprzez troll » 05 Mar 2019, 17:43

Nie wiem, czy ktoś na "zachodzie" zrobiłby to badanie lepiej i dokładniej niż dr Birecka :) Opis dr Bireckiej jest bardzo dla Ciebie korzystny.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Postprzez m34 » 06 Mar 2019, 20:32

Można tylko pozazdrościć Wrocławiowi takiego radiologa :)
Ostatecznie mam spokój do połowy kwietnia, czyli do następnego TK ustalonego zgodnie z planem badań kontrolnych. Będzie to już czwarta solidna dawka promieniowania w okresie 8 miesięcy, ale dostałem polecenie aby terminu nie przekładać. Może uda mi się następnym razem załapać na rezonans. W sumie na strachu się skończyło i mogę wreszcie odetchnąć z ulgą :) Niestety nie mam takiego szczęścia jeśli chodzi o sprawy urologiczne - ze szpitala, gdzie przeprowadzono szczegółowe badania dostaję wraz z wypisem skierowanie do urologa w celu podjęcia decyzji o dalszym postępowaniu. Oznacza to, ze muszę zapłacić prywatnie za informacje, które powinienem otrzymać przed opuszczeniem szpitala. Od listopada 3 raz byłem w szpitalu i nie mogę się doczekać terminu operacji. Czy to jest normalne? Słabo mi się robiło na samą myśl o ewentualnej chemioterapii 4xTIP z cewnikiem dj, którego obecność drastycznie zwiększa ryzyko złapania infekcji dróg moczowych.

Pozdrawiam
carcinoma embryonale, yolk sac tumor, pt2 / 2xBEP - Krotoszyn / RPLND - Warszawa
m34
 
Posty: 52
Rejestracja: 24 Lip 2018, 15:38

Re: Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Postprzez tobson85 » 06 Mar 2019, 22:55

Hej
Masz już upatrzoną konkretna placowke na operację? Jeśli nie to może istnieje mozliwosc, żeby się Tobą zajęli całościowo w 4WSK? Przeglądaj ze swoją lekarka prowadzaca, jeśli jest to dla Ciebie opcja.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Postprzez m34 » 19 Kwi 2019, 18:02

Cześć
Tydzień temu miałem kolejny TK klatki piersiowej, brzucha i miednicy. Chyba nie mam powodów do niepokoju, ale byłbym wdzięczny o jakiś komentarz potwierdzający moje przypuszczenia. Klatka piersiowa po podaniu środka kontrastującego bez obecności ognisk patologicznego wzmocnienia Natomiast niżej, pomijając zmiany związane z wodonerczem i obecnością dj w lewej nerce, cały czas mam powiększone węzły.
Aorta brzuszna nieposzerzona.
Pomiędzy aortą brzuszną a żyła główną dolną, poniżej odejścia tętnic nerkowych, tuż nad podziałem aorty, widoczne 2 węzły chłonne wielkości 16x16x20 mm oraz 12x13x18mm, hypodensyjne, bez cech wzmocnienia po podaniu środka kontrastowego, węzły utrwalone jak w badaniu poprzednim.
Poza tym inne węzły chłonne okolicy badanej niepowiększone.

W Tk z lutego miałem w opisie węzłów wymiary większego 25x12 i dwa bardzo drobne bez podania mm. Aktualne wyniki bardziej przypominają wymiary z badania dr Bireckiej.
Markery z 9 kwietnia w normie:
bHCG <0,1 [<2,6]
AFP 6,59 [<7]
LDH175 [135-225]

Liczę na to, że wreszcie ze spokojem będę mógł się zająć naprawą całej reszty. Mam już upatrzoną placówkę w Poznaniu, ale jeśli w dalszym ciągu będzie się wszystko przedłużać, sprawdzę możliwość operacji w 4WSK.

Pozdrawiam
carcinoma embryonale, yolk sac tumor, pt2 / 2xBEP - Krotoszyn / RPLND - Warszawa
m34
 
Posty: 52
Rejestracja: 24 Lip 2018, 15:38

Re: Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Postprzez tobson85 » 19 Kwi 2019, 21:46

Hej
Węzły ani bardzo nie zmalały ani nie urosły.
Radiolog stwierdził, że węzły są utrwalone jak w badaniu poprzednim.
Wygląda to stabilnie.
Kiedy masz wizytę kontrolną?
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Postprzez m34 » 20 Kwi 2019, 12:27

Wizytę kontrolną zarówno u onkologa, jaki i urologa mam w przyszłym tygodniu. Dam znać jeśli coś ciekawego się wydarzy.
carcinoma embryonale, yolk sac tumor, pt2 / 2xBEP - Krotoszyn / RPLND - Warszawa
m34
 
Posty: 52
Rejestracja: 24 Lip 2018, 15:38

Re: Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Postprzez m34 » 09 Maj 2019, 10:51

Cześć.
W 4WSK we Wrocławiu po kontroli zapadła decyzja o dalszej obserwacji węzłów i TK brzucha z miednicą już w czerwcu. Natomiast urolog w Poznaniu twierdzi, że węzły są bardzo podejrzane i nawet trochę większe niż w lutym i lepiej je wyciąć przed jakąkolwiek inną opercją. Sam już nie wiem co robić. Czekać? Konsultacje z nowym urologiem, onkologiem?
carcinoma embryonale, yolk sac tumor, pt2 / 2xBEP - Krotoszyn / RPLND - Warszawa
m34
 
Posty: 52
Rejestracja: 24 Lip 2018, 15:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości