Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 29 Sty 2019, 17:17

Witam, broda jednak też poleciała :| poza tym na dłoniach pojawiły sie brązowe plamy, ale z tego co czytałam w innym wątku, są to skutki bleo i nie ma sie co nimi martwić. Mąż czuje sie dobrze i pomału wraca do pracy ( wykończeniówka- więc stopniowo, na ile wystarcza sił, bez szaleństw oczywiście ;) bo to taki typ, że chory jest bardziej z siedzenia w domu i "nic nie robienia"
Mnie jednak nurtuje pytanie, czy po takim czasie, od ostatniej dolewki bleo- 16 stycznia mineły ok 2 tygodnie, jest możliwe wystąpienie jeszcze gorączki neuropenicznej? Bo nadal się boję, że wystąpi ( często tu sie o niej czyta, jako najgroźniejsze powikłanie) a nigdzie nie mogę znaleźć w jakim okresie może wystąpić, poza tym, że pisze w trakcie lub po chemioterapii. Mamy co prawda receptę na antybiotyk ( w razie "w") ale aktualnie mąż jest na wyjeździe i wróci dopiero w piątek ( recepta w domu) A może potrzeba wykonać badanie krwi?
Kaśka
Ostatnio edytowany przez Sitka30, 29 Sty 2019, 20:52, edytowano w sumie 1 raz
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez troll » 29 Sty 2019, 19:19

Witaj,

2 tygodnie po zakończeniu chemioterapii to może być o wiele za krótko, nawet jak na jeden BEP. Kontrola morfologii przede wszystkim. Poza tym zalecenie oszczędzającego trybu życia nie jest bez znaczenia po chemioterapii. Zakończenie leczenia powinno być poprzedzone badaniami kontrolnymi (w tym oznaczeniem markerów, morfologii, badaniem lekarskim) i decyzją lekarza o możliwości powrotu do pracy. Świetne samopoczucie zawsze jest świetne, jednak objawy uboczne leczenia nie kończą się wraz z podaniem ostatniej dawki leku, mogą ujawnić się nawet do kilkunastu dni po leczeniu. Zalecam tutaj ostrożność.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 30 Sty 2019, 17:22

Dzięki Troll za odpowiedź. Też mu mówiłam, że to trochę za wczas, ale twierdzi, że czuje sie dobrze ( nie chodzi tylko o samopoczucie, ale tak ogólnie) i nie będzie siedział w domu, bo się rozchoruje ;)
Nadmienił dziś, że czasami pobolewa go z prawej strony, w pachwinie ( zabieg miał z lewej strony) ale że nic nie dźwigał. Podejrzewam, że może od chodzenia, lekkiej pracy, coś naciągnął. A że u niego diagnoza tez zaczęła się od bólu w pachwinie, coś w psychice zostaje niestety. Ma to skontrolować jeszcze przed wyjazdem, prywatnie, u naszego urologa, choć ja myślę, że to zwykły zbieg okoliczności :|
Wizytę u lekarza mamy na 19 marca. Pani doktor mówiła przy ostatniej wlewce bleo, że jak się będzie dobrze czuł, to nie ma problemu, by w lutym wrócił pomału do pracy.
Kaśka

p.s. Czy ktoś z was też był taki uparty :roll:
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez troll » 30 Sty 2019, 21:20

PS: Wielu było :)

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 26 Mar 2019, 17:08

Cześć Wszystkim :D
Jesteśmy po wizycie kontrolnej, wszystko ok. Markery i morfologia w porządku :P wszystko w normie. Włosy rosną jak szalone ;)
Mąż jedynie uskarża się na dziwny ucisk w krtani, gardło go bolało tez trochę, ale tylko 1-2 dni, a ten ucisk się utrzymuje. Nie jest jakiś mocny, po prostu odczuwa dyskomfort. Jak był u lekarza to tego nie było. Mam nadzieję, że to przejściowe :?
Następna wizyta w czerwcu, wtedy też tomografia, ale taka sama jak poprzednio czyli jamy brzusznej, bez klatki piersiowej. Może wynika to z tego, że mąż nie miał przerzutów, więc nie ma potrzeby robić tomografii/prześwietlenia klatki piersiowej ?
Pozdrawiam KAśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Vaporwavedream » 26 Mar 2019, 19:37

Ja po chemioterapii adjuwantowej też mam zalecenie na tomografię tylko jamy brzusznej i miednicy. Doktor stwierdził, że jeśli nie było zmian w klatce to bez wskazań jest to zbędne.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 29 Mar 2019, 11:49

Hej Vaporwavedream :D
Dziękuję za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłeś. Cieszę się, że Ty też już zakończyłeś leczenie i idzie wszystko ku dobremu :)
Pozdrawiam Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 11 Kwi 2019, 21:59

Hej mam pytanie. Po ostatniej wizycie w marcu, dostaliśmy od Pani doktor skierowanie na TK i dopisek wizyta 06.2019. Wszystko by było ok gdyby nie to że jak umówiłam badanie na 10 czerwca to mi powiedzieli że na wynik muszę czeka 3-4 tygodnie... U was też to tyle trwa? W tym wypadku wizyta u lekarza przesunął się na połowę lipca? Druga opcja była 29.05 tomografia A wizyta 27.06 u lekarza.... wybraliśmy opcję drugą, żeby zmieścić się w terminie ( ostatni raz tomografie mąż miał robiona w listopadzie w szpitalu, przy zabiegu)
Czy w przypadku kolejnych badań na co zwracać uwage- na termin badania chyba A nie wizyty u lekarza, tak?
Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 11 Kwi 2019, 22:01

P.s. lekarki nie mogłam dopytać, bo juz jej nie było a bedzie dopiero po świętach w pracy...
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 27 Cze 2019, 16:02

Witajcie :)
My już po badaniach i TK. Tomografia klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy wyszła bez zmian i tu się cieszę :)
Ale niestety martwi mnie marker AFP- teraz wynik 7,2 :(
Sprawdziliśmy wyniki z poprzednich badań i niestety widzę tendencje wzrostową, choć zawsze w normie od listopada... w grudniu 6,2
W styczniu (jak mąż szedł do szpitala na 1x BEP )to było 5,8 , w kwietniu 6,8 , a teraz 7,2. Następna wizyta 13 sierpnia i już sie boje .... Nie mamy możliwości zrobić w międzyczasie badań, bo mąż będzie wtedy zagranicą, więc zostaje dopiero sierpień :(
Czym to może być spowodowane? Czy to może być jakiś inny nowotwór, którego nie wykryto w TK ? Byliśmy u innej doktorki z wynikami, bo nasza będzie dopiero w sierpniu i Ta inna doktorka wspominała coś, że jak tak dalej będzie to trzeba będzie zrobić badanie PET?! Jak myślicie?
Przypomnę że mąż miał nie nasieniaka, 1x BEP , bez przerzutów, markery zawsze w normie. Wynik TK z maja-wszystko ok....
Pozdrawiam Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości

cron