Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 18 Sty 2019, 12:55

I jeśli będzie możliwość to ja z niej skorzystam i na ten temat wszystko , UWAŻAM TEN TEMAT ZA ZAMKNIĘTY
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 12 Kwi 2019, 13:56

witam po leczeniu chemioterapią typu vip jest okej wszystko tylko cały czas występują zaburzenia równowagi co prawda zmniejszyły się ze względu ze biorę lek BETASERC ale nie dokończą bo i tak mam wrażenia dosyć często kołysania na boki i wrażenia jak bym zaraz miał upaść bez zawrotów głowy byłem u neurologa to jest wszystko okej przepisał mi neurofit w tk mózgu tez wszystko okej do tego wcześniej byłem u psychiatry i mam LEK ZOLOFT który pomógł mi jeszcze bardziej ale i tak często występują te zaburzenia równowagi jest ktoś w stanie powiedzieć mi czy to przejdzie czy gdzie jeszcze mogę się z tym zgłosić ?
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 12 Kwi 2019, 13:59

chciałbym się dowiedzieć lub uzyskać poradę jak wykluczyć te zaburzenia równowagi bo to jedyny skutek uboczny z piskiem w uszach i czasami mam mgiełki przed oczami ale te zaburzenia przeszkadzają w życiu codziennym najbardziej czuje się na siłach by iść do pracy i jedyne co przeszkadza to te zaburzenia równowagi
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez romi » 12 Kwi 2019, 16:56

Na takie pytania może odpowiedzieć tylko lekarz po dokładnym zbadaniu pacjenta. Dlatego proponuję Ci udać się do neurologa.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 12 Kwi 2019, 19:59

no właśnie byłem i nie uzyskałem żadnej odpowiedzi i jedyne co zostało zrobione to rentgen klatki piersiowej i nóg i tam wszystko okej
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez romi » 13 Kwi 2019, 01:16

Nie odpuszczaj, bo pewnie można jeszcze zrobić inne badania, a lekarz potraktował Cię chyba rutynowo. RTG płuc i nóg na pewno nie wykaże powodów zaburzeń równowagi.
Może trzeba znaleźć innego lekarza.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 04 Maj 2019, 08:08

witam mam pytanko a propo sportów walki ? chciałbym zacząć coś powolutku trenowac jakieś mma lub muay thai i lekko na siłownię nie mówię tutaj o jakieś karierze sportowej tylko dla siebie rekreacyjnie i chciałbym też trochę zrobić coś ze swoim ciałem bo przed chorobą wazylem tak 80-85 kg gdy zaczęła atakować to schudlem do 60 kg teraz gdy doszedłem do siebie mam na wadze 105 kg nie wiem w sumie może dla tego że mniej ruchu itd jeżdżę na rowerze to jedyny ruch potrafię po 5 godz dzienie więc Do sportów walki nie ma przeciwwskazań no chyba że blizna po rplnd ale operacja była w pazdzierniku 12 2018 roku
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez romi » 04 Maj 2019, 17:10

Witam
Możesz powoli wracać do sportu, ale wszystko w porozumieniu z Twoim lekarzem i zaczynać naprawdę od małych obciążeń.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 09 Cze 2019, 11:49

Mam jeszcze pytanko czy można spożywać napoje gazowane , bo gdy brałem chemię to odradzano od tamtej pory pije wodę niegazowana a nie ukrywam chciałbym czasem napić się gazowanego napoju czy wody może to głupie pytanie ale jestem świeży w tym wszystkim
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez romi » 09 Cze 2019, 23:00

Witam
Oczywiście, że możesz. W czasie chemioterapii odradza się picie wody gazowanej, żeby nie przeciążać już i tak obciążonego przewodu pokarmowego.
Ogólnie rzecz biorąc każdy powinien przestrzegać zasad prawidłowego żywienia, a tym bardziej Ty mając taki wynik na wadze.
Myślę, że warto byłoby skonsultować się z dietetykiem.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

cron