Ryzyko nawrotu

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Ryzyko nawrotu

Postprzez tobson85 » 19 Kwi 2019, 21:50

Hej
Na odległość nikt niestety za bardzo nie bedzie w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Jeśli ból Ci doskwiera i Cię niepokoi to najlepiej wybrać się do urologa.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Ryzyko nawrotu

Postprzez Michal2 » 24 Kwi 2019, 12:32

Mam jeszcze takie pytanie znacie jakiś sposób na poprawę jakości żył bo tak realnie to od chemi jestem non stop kłuty w zgiecie łokciowe lewej ręki i już nawet to miejsce odmawia posłuszeństwa i przy każdym pobraniu krwi czy założenia weflonu do tk jestem kłuty kilkanaście razy, żyły te tak jak by zanikły po chemi a te które są wyczówalne są twarde jak kamień i nawet jak ktoś odważybsię wbić igłę czy wenflon w jedną z nich to krew nie chce polecieć lub igła wchodzi nawet nie do połowy sory, że tak troszkę chaotycznie napisane ale na szybko. Wiec jest na to jakaś rada ??
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Ryzyko nawrotu

Postprzez Michal2 » 27 Kwi 2019, 13:40

Ja już po tk jak zwykle w gliwicach mam pecha jak nie żyły moje nawalą to tomograf i prawie 2 godziny wiecej czekania :D mam takie pytanie jako, że z natury jestem panikaż przed wizytą u onkologa przy bliźnie po operacji przepukliny pachwinowej wyczułem zgrubienie takie twarde jest wyczówalne od strony blizny i od lewej strony natomiast od góry i strony prawej jest równe z pozostałymi tkankami czy to coś groźnego ?? Welkość tego to tak mniej wiecej jak opuszek palca czyli max do 1 cm szczerze nwm czy to juz mialem czy nie. Niewykluczam, że jest to tam już od dawna najlepiej da się to wyczuć w pozycji pół siedzącej jak przechyle sie bardziej na lewo na stojąco czy lerząco dużo trudniej to odnaleźć a na siedząco wogóle znika i jest to tylko w tym jednym miejscu. I odczówam dyskofort w tej okolicy jeżeli siedzę w sposób wywołujący duży nacisk np zgiety prawiebw pół lub na podłodze z nogą zgietą w kolanie ku górze ale wydaje mi sie że ten dyskonfort pochodzi od nadwagi ponieważ w innych sytuacjach go nie odczówam. Sorki za marudność ale tak mam przed karzdą wizytąi chyba bd musiałskorzystać z jakiegoś psychologa xd
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Ryzyko nawrotu

Postprzez Michal2 » 27 Kwi 2019, 14:08

No i oprucz tego co wyczułem to brak jakich kolwiek innych objawów w tej okolicy czy ogólnie czasem tylko te plecy ale to już bylo omówione :)
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Ryzyko nawrotu

Postprzez Michal2 » 27 Kwi 2019, 15:24

A najdziwniejsze jest to że jak stane na lewej nodze tocta gulka jest bardziej wyczówalna ona jest po prawej ale dolne ciencie blizny po przepuklinie też jest wydatniejsze jakbstoje na obu nogach to jest mniej wyczówalne a jak na praeej nodze to praktycznie zanika
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Ryzyko nawrotu

Postprzez Michal2 » 28 Kwi 2019, 13:30

A najbardziej dziwi mnie to że jest wyczówalny wyraznie ale nie z karzdej strony w pozycji stojacej lub pol lerzącej a w pozycji lerzacej na plechacz czy na boku jest praktycznie do zlokalizowania plus jak wciagne brzuch to to również cieżko namierzyć i znajduje się dokladnie przy koncu blizny po przepuklinie
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Ryzyko nawrotu

Postprzez Krolewsky » 28 Kwi 2019, 17:29

Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Ryzyko nawrotu

Postprzez Michal2 » 28 Kwi 2019, 17:56

Naczy ja właśnie bólu nie odczówam czasem w plecach ale to od dawna i nie zmienia ten bol charakteru bardziej chodzi mi o to stwardnienie w bliznie po przepuklinie a tą przepukline miałem 23 lata temu jako male dziecko i na krawędzi blizny przy koncu wlasnie jest emm nwm no stwardnienie guzek który umiem wykryć tylko wkładając jak by palca w bliznę bo jak od góry próbuje go wykryc to jest na równi z miesniem i jak wciągnę brzuch czy położę się to bardzo cieko go wykryć wtedy jest po prostu twardszy punkt jak by a nie guzek i nie odówam żadnych dodatkowych dolegliwości, a dokladniej jak o tym nie myśle to nie odczówam bo jak zaczynam się schizować to takie jak by gniecenie czuję ale nie w miejscu tego czegośtylko kilka cm od tego i nie jest to jakieś duże bo tak na oko to około 1 cm z tego co sam mogę stwierdzic
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Ryzyko nawrotu

Postprzez tobson85 » 28 Kwi 2019, 20:59

Hej
Jak Ci nie przysparza to żadnych dolegliwosci to najlepiej się tym nie zamartwiać. Na pewno nie ma to nic wspólnego z rakiem jądra. A być może masz to od zawsze.
Miałeś teraz TK, więc gdyby to było coś istotnego to zostanie opisane, a jeśli Cie to bardzo niepokoi to pójdź nawet do lekarza rodzinnego i niech to zobaczy.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Ryzyko nawrotu

Postprzez Michal2 » 28 Kwi 2019, 21:35

Dzieki za słowa otuchy :) jak o tym nie myśle to nie mam dolegliwości a po za tym toraz jest wyrażne raz nie wiec dlatego zapytalem bo sam nwm czy to cos zwiazanego :) jedyna dolegliwość jaką mam to podczas siedzenia w aucie (kierowania) czy siedzenia pochylonym do prozdu to czuje taki jak by ucisk ale nie dokladnie w tym miejscu ale mysle, że ta dolegliwość to po prostu ucisk paska od spodni :)
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości