Mój przypadek

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Mój przypadek

Postprzez Dudi60 » 23 Cze 2019, 21:02

Witam wszystkich serdecznie, mam na imię Damian, mam 29 lat jestem z Częstochowy i spotkało mnie to co i większość z Was a mianowicie guz jądra.

Ale po kolei, na początku marca zaczęło mnie pobolewać prawe jądro, od razu udałem się do urologa (dr. Lubas) który poinformował mnie o guzie po czym dla pewności udałem się do CM Św. Lukasz do dr. Szmydki w celu potwierdzenia diagnozy.

Postawiona diagnoza to:

-"widoczny guz o średnicy 2,16 mm, poza tym echogeność prawidłowa".

Od razu wykonałem badanie krwi (6 marca):

beta HCG - 2 mIU/ml
AFP - 6,85 IU/ml

po w/w badaniach 13 marca zostałem poddany operacji usunięcia jądra prawego.

19 marca miałem pierwsze markery po operacyjne:
LDH - 318 U/L
Alfafetoproteina - 3,93 IU/mL
Beta HCG - 0,36 mIU/mL

24 marca drugie markery po operacyjne:
LDH - 341 U/L
Alfafetoproteina - 2,40 IU/mL
Beta HCG - <0,100 mIU/mL


Badanie histopatologiczne otrzymałem 2 kwietnia:

Mieszany nowotwór germinalny (Mixed germ cell tumor).Dominuje utkanie Carcinoma Embryonale.
Obecne cechy angioinwazji-AB

Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdza się-C
Najądrze bez nacieku-D
Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdza się-EFG
pT2


Opis Makroskopowy

jądro 5cm z powrózkiem na przekroju guz 2,5cm
A-cz.centralna guza
B-guz z jądrem niezmienionum
C-jądro niezmienione
D-najądrze
E-osłonki
F-powrózek proksymalnie
G-margines powrózka


Z wynikami udałem się do onkologa który wysłał mnie na TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej.

Wynik:
Nie stwierdza się wolnego płynu w jamie brzusznej i miednicy małej.
Wątroba niepowiększona, bez zmian ogniskowych, obniżonej gęstości. Drogi żółciowe nieposzerzone.
Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, bez widocznych uwapnionych złogów.
Trzustka kształtu i wielkości prawidłowej, bez widocznych zmian ogniskowych. Przewód Wirsunga nieposzerzony.
Śledziona nieposzerzona,bez zmian ogniskowych.
Nerki wielkości i budowy prawidłowej, bez cech zastoju i uwapnionych złogów, z prawidłową czynnością wydzielczą.
Nadnercza prawidłowe.
Okolica dużych naczyń p.z.o. bez z mian węzłowych.
Węzły chłonne wewnątrzotrzewnowe niepowiększone.
Aorta brzuszna o prawidłowym przekroju.
Pęcherz moczowy dobrze wypełniony, prawidłowy.
Gruczoł krokowy bez widocznej patologii.
Pęcherzyki nasienne i kąty pęcherzykowo-pęcherzowe o prawidłowym obrazie.
Odbytnica i tkanki okołoodbytnicze prawidłowe.
Doły kulszowo-odbytnicze wolne od zmian.
Węzły chłonne miednicy i pachwin niepowiększone.
Stan po usunięciu jądra prawego, w okolicy pooperacyjnej zmiany bliznowate.
W uwidocznionych fragmentach układu kostnego i pól płucnych bez cech procesu rozrostowego.




Po przeanalizowaniu wszystkich moich wyników Pani doktor onkolog zaleciła aktywną obserwacje tj. po 3 miesiącach markery, po kolejnych 3 ponowne TK itd.

Nie ukrywam że ucieszyła mnie taka diagnoza lecz wczoraj byłem na wizycie kontrolnej u swojego Urologa który był zdziwiony że w moim przypadku lekarz Onkolog wybrał obserwacje, co mnie bardzo zmartwiło...


Proszę jak ktoś dysponuje wiedzą, albo miał podobne wyniki podpowiedzcie co robić.

Od jakiegoś czasu odczuwam ból w klatce piersiowej oczywiście byłem u lekarza pierwszego kontaktu który stwierdził nadciśnienie tętnicze, teraz doszedł ból na placach miedzy łopatkami :/ dla własnego spokoju byłem zrobić markery to wyszły w normie.
Dudi60
 
Posty: 6
Rejestracja: 23 Cze 2019, 20:20

Re: Mój przypadek

Postprzez Vaporwavedream » 23 Cze 2019, 21:14

Witaj,
twojego guza trzeba traktować jako nienasieniaka pt2. Szkoda, że napisałeś tak późno. Oczywiście aktywna obserwacja jest jedną z opcji przy braku przerzutów, ale zostały popełnione niestety błędy, których można było uniknąć.
Do pełnej oceny powinna zostać wykanana TK klatki lub RTG w dwóch płaszczyznach. Pani onkolog powinna dać Ci do wyboru j.w. aktywną obserwację lub chemioterapię uzupełnieniającą (1/2 BEP) biorąc pod uwagę obecność angioinwazji.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Mój przypadek

Postprzez Dudi60 » 23 Cze 2019, 21:17

Błedy tzn?? czyli warto abym udał się do innego onkologa aby przeanalizował wyniki??
Dudi60
 
Posty: 6
Rejestracja: 23 Cze 2019, 20:20

Re: Mój przypadek

Postprzez Vaporwavedream » 23 Cze 2019, 21:19

Od zabiegu minęło już z dużo czasu by rozpatrywać chemioterapię uzupełnieniającą, ale proponuję wysłać wszystkie dokumenty do doktora Sarosieka. Kontakt znajdziesz w co drugim wątku. Myślę, że na pewno doradzi jak i w jakim czasie kontaktować markery oraz TK.

Co do bólów, możesz wykonać RTG klatki dla świętego spokoju. Lekarz pediatra może wystawić Ci skierowanie.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Mój przypadek

Postprzez Dudi60 » 23 Cze 2019, 21:22

Dziękuję Ci za odpowiedz
Dudi60
 
Posty: 6
Rejestracja: 23 Cze 2019, 20:20

Re: Mój przypadek

Postprzez gustaw » 23 Cze 2019, 22:05

Vaporwavedream napisał(a):Od zabiegu minęło już z dużo czasu by rozpatrywać chemioterapię uzupełnieniającą, ale proponuję wysłać wszystkie dokumenty do doktora Sarosieka.

Wg wytycznych powinno się dac chemię uzupełniającą do 8 tyg (jeśli dobrze pamietam). Zapytałem dr. Sarosieka o to I on sam powiedział że takie są wytyczne natomiast nie do końca jest to zdefiniowane dlaczego do 8 tyg I że jemu zdarzyło się podać chemię uzupełniającą po 10 czy 12 tygodniach. Nie chce tutaj nikogo wprowadzać w błąd bo mogłem również źle zrozumieć, natomiast zdecydowanie polecam kontakt do Dr. W celu konsultacji
gustaw
 
Posty: 38
Rejestracja: 29 Kwi 2019, 00:02

Re: Mój przypadek

Postprzez Vaporwavedream » 23 Cze 2019, 22:37

Gustaw,
ja przyjąłem chemię 10 tygodni po. Ale Damian miał zabieg 13 marca, jeśli dobrze liczę - ponad 3 miesiące czyli 15 tygodni, to ponad 2 razy tyle ile podają wytyczne.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Mój przypadek

Postprzez romi » 23 Cze 2019, 22:47

Witam
W przypadku gdy leczenie nie jest z wyboru, czyli nie jest niezbędne, to te 8 tygodni jest przyjęte jako czas w którym po dokonaniu niezbędnych badań podjęta jest decyzja o obserwacji.
Natomiast jeśli chemioterapia jest leczeniem z wyboru, to nie ma znaczenia kiedy to leczenie zostanie rozpoczęte, bo i tak musi zostać wdrożone. Pozostaje wtedy tylko kwestia w jakim schemacie, ale to już jest inna kwestia.
W Twoim przypadku nie przedstawiono Ci wszystkich opcji postępowania i została podjęta decyzja o obserwacji niejako za Ciebie.
Konsultacja na pewno rozwieje niektóre wątpliwości, także skorzystaj z tej możliwości.
Poza tym teraz lekarzem prowadzącym jest onkolog i to z nim powinieneś rozstrzygać swoje wątpliwości.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Mój przypadek

Postprzez Dudi60 » 26 Sie 2019, 17:55

Cześć Panowie,

troche czasu mineło a konkretnie poł roku więc przyszedł czas na badania kontrolne, w czwartek mam TK a wizytę dopiero 13 września.

Dziś odebrałem wyniki z krwi i wyglądają następująco:

Markery
B-HCG Gonadotropina kosmówkowa (L47) <0,1 mlU/ml gdzie założenie to <2,0
Alfa-fetoproteina (AFP) (L07) 1,29 iU/ml gdzie załozenie to 5,80


więc markery wyszły elegancko ale oddawałem też krew w przychodni na morfologie którą zlecił mi lekarz internista i wszystko wyszło ok po za

LDH (ICD-9: K33) 231 U/l gdzie norma to 125-220.


Powiedzcie mi czy warto przyśpieszać wizytę u onkologa??
Dudi60
 
Posty: 6
Rejestracja: 23 Cze 2019, 20:20

Re: Mój przypadek

Postprzez troll » 26 Sie 2019, 20:24

Witaj,

Nie warto, wszystko jest ok.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

cron