zapalenie jadra drugiego i rak

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez mada » 21 Sie 2019, 12:15

Dziękujemy
Zdrowia życzymy.
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez tobson85 » 21 Sie 2019, 15:52

Hej
Powiem szczerze, że jestem w ciężkim szoku. Strasznie się cieszę, że wynik wyszedł pomyślnie, jednak z taką pomyłka się jeszcze nie spotkałem. Czytalem gdzieś, że ocena wyniku bHCG poniżej 100 jest dość problematyczna, bo zdarzają się zafałszowane wyniki, ale wynik ponad 1000 i pomylka laboratorium?
Jesteście w stanie się dowiedzieć skąd taka pomyłka się zdarzyła? Błąd ludzki?
Gratulację i mam nadzieję, że szybko o sprawie uda wam się zapomnieć. Tyle niepotrzebnego stresu :(
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez mada » 21 Sie 2019, 19:01

Wychodzi na to, że to błąd ludzki.
W jaki sposób doszło do tego nie wiem. Zabrano syna na rozmowę do przełożonej pracowni i panie bardzo przepraszały, chociaż początkowo zapierały się ,że nie może być mowy o pomyłce. Oferowano badania bez kolejek i takie tam..
Jest jakieś powiązanie z kobietą w ciąży, która robiła badanie razem z synem. Tyle wynikało z rozmowy. Dlatego intryguje mnie jaka jest różnica w tych bhcg i jak faktycznie mogło dojść do pomyłki. Pomylono próbki?
Najważniejsze, że mamy dwa niezależne wyniki dobre.
Chociaż nie mogę pozbyć się myśli, że mogło dojść do jakiegoś nieszczęścia w oczekiwaniu na wizytę w Warszawie.
Przeżyliśmy szok. Nie chcę się nawet rozpisywać co działo się w naszych głowach i sercach. Wszak to już 11 lat. Dwa raki jądra. Nowotwór szpiku i teraz taka historia. Musimy to przekuć na jakieś dobro.
Też czytałam o fałszywie zawyżonych wynikach do 100. (np przy paleniu marihuany)
M.
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez fuckRak » 26 Sie 2019, 19:40

Ja dotychczas miałem dwa razy podwyższone bHCG, które się później okazały najprawdopodobniej - pomylonymi próbkami. Powtarzałem wyniki w kilku niezależnych laboratoriach, jak i ponownie w tym samym labie i wychodzło 0. Nie wiem z czego to wynika - nie paliłem marihuany. Wynika z tego, że pomylone próbki zdarzają się często, ale nie potrafię tego zrozumieć jak do tego może dojść... Jedyna nauka z tego, że badania należy powtarzać, a swoistość badań nie jest 100%.

Najważniejsze, że syn zdrowy - jeżeli w badaniach obrazowych też jest wszystko w porządku- to tylko się cieszyć z tej pomyłki.
fuckRak
 
Posty: 140
Rejestracja: 01 Paź 2014, 20:09
Miejscowość: Poznan

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości