Tomek rj - guz jądra lewego

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Justa71 » 22 Sie 2019, 10:54

Dzień dobry, jestem partnerką Tomka lat 43.
Zaczęło się kilka miesięcy temu od dolegliwości, które ja (trochę z racji wykształcenia średniego medycznego) wiązałam z sercem, mianowicie: osłabienie, duszności, spadek kondycji. Jak doszedł kaszel i poranne wymioty udało mi się namówić Tomka na wizytę u lekarza; podpowiedziałam aby z racji wykonywanego zawodu (jest lakiernikiem samochodowym) poprosił o skierowanie na rtg płuc. Pani dr zrobiła ekg, wynik jej się nie podobał, dała skierowania do por. kardiologicznej i na rtg płuc. Wynik rtg płuc bardzo mnie zaniepokoił (podejrzenie tętniaka aorty lub naciek wnęki). Szybka wizyta u kardiologa, ukg (wykluczenie tętniaka, guz w śródpiersiu). 26.07. przyjęcie do Sz. Miejskiego w Piekarach Śl, gdzie mieszkamy. W między czasie pojawiły się dodatkowe objawy: podwyższona temperatura i poty, głównie w nocy. 2.08. Tomek został wypisany ze szpitala.
Wykonane badania:
- TK klatki piersiowej po podaniu środka kontrastowego - tak w skrócie "w obrębie śródpiersia tylnego począwszy od łuku aorty widoczna masywna zmiana guzowata o niejednorodnych gęstościach z obszarami hypodensyjnymi o wymiarach 130x57x86, która przemieszcza oraz przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie prawego przedsionka, rozwidlenia tchawicy, obejmuje aortę, przemieszcza i uciska przełyk; węzły chłonne nie powiększone, zmian w ukł kostnym brak; może odpowiadać zmianie chłoniaka nieziarnicznego lub mięsaka.
- TK jamy brzusznej i miednicy małej - nic istotnego nie było.
- EKG, endokrynolog i badania laboratoryjne (markerów nie oznaczono)
Tomek dostał skierowanie do Szp Klinicznego nr 1 w Zabrzu na torakochirurgię. 8.07. w Zabrzu wykonano EBUS, badanie cytologiczne nic nie wykazało. Kolejny pobyt w Zabrzu 01.08 - 05.08. wykonano wideotorakoskopię. 20.08. wizyta w poradni i wyniki:
"badanie parafinowe: germ cell tumor; w pobranych wycinkach jest obecne utkanie Seminoma. Badanie IHC: OCT4 (+), CD117 (+). CK (+/-), CD30 (-), TTF1 (-), LCA (+ w limfocytach)"
Pani dr która nas przyjęła zaczęła bez słowa wyjaśnień wypisywać kartę DILO, oczywiście ja zaczęłam dopytywać, skąd nasieniak w śródpiersiu? bo mi się kojarzy z jądrami. Odpowiedziała, że w tym miejscu też może być. Nagle zapaliło mi się czerwone światełko. Jesteśmy razem od około 2 lat, od samego początku zwróciłam uwagę, że jedno jądro różni się od drugiego, ale Tomek twierdził, że będąc dzieckiem miał operowane to jądro, bo mu nie zeszło i tak już ma. Nie dał się namówić na wizytę u lekarza. Zapytałam Panią dr, czy to może być przerzut z jądra, na co Pani dr zdziwiona odpowiedziała, że owszem i z jeszcze większym zdziwieniem, czy to znaczy, że nikt do tej pory nie badał Panu jąder? Wykonała badanie i potwierdziła obecność guza w lewym jądrze.
Oprócz DILO dostaliśmy skierowanie do Por. onkologicznej w Katowicach na Ceglaną na dzień 4.09. z informacją, że będzie leczenie systemowe.
Zdaję sobie sprawę, że stan jest zaawansowany.
Proszę o informację, jak teraz powinno przebiegać leczenie, na co zwrócić uwagę, co można wykonać we własnym zakresie?
Martwię się, że to wszystko długo trwa, a Tomek czuje się coraz gorzej.
Pozdrawiam
Justa
Justa71
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 Sie 2019, 14:48

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Vaporwavedream » 22 Sie 2019, 11:11

Cześć,
jak sama zauważyłaś stan niestety jest zaawansowany. Z tego względu proponowałbym kontakt z jednym z najlepszych specjalistów ds. nowotworów jądra.
dr n. med. Tomasz Sarosiek - specjalista onkologii klinicznej
tomasz.sarosiek@tomaszsarosiek.pl / tel. kom: 601 310 244
Sądzę, że doktor będzie chciał was przyjąć do Warszawy.
Opiszcie całą sytuację wraz z załączonymi wynikami.
Rozumiem że jądro nie zostało usunięte?
Wykonajcie dodatkowo badania markerów: AFP, bhcg i LDH.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Justa71 » 22 Sie 2019, 11:32

Cześć, dziękuję za szybką odpowiedź. Jądro nie zostało usunięte, dopiero czekamy na wizytę w poradni onkologicznej - 04.09.
A Częstochowa? mielibyśmy bliżej. Co sądzisz? czy jądro w tym stanie powinno być najpierw usunięte, czy najpierw chemia?
Justa
Justa71
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 Sie 2019, 14:48

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Vaporwavedream » 22 Sie 2019, 11:40

Jądro powinno być usunięte jak najszybciej. Rozpoczynanie chemioterapii przed ustaleniem stopnia zaawansowania będzie błędem, ponieważ nowotwor może dalej posiewać. Dlatego też nie rozumiem dlaczego nie zostaliście skierowani na oddział urologiczny w celu wykonania orchidektomii, jeśli został stwierdzony guz.
W Częstochowie tylko doktor Huras. Jeśli uda wam się umówić w miarę szybko to również jest to polecana opcja. Ja jednak polecałbym dalej Magodent. Doktor w większości przypadków umawia na wizytę z dnia na dzień.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez mada » 22 Sie 2019, 12:09

Dr Juras jest teraz na urlopie. Jest też w trakcie zmian co do miejsca pracy. Już nie przyjmuje w poradni onkologicznej na Parkitce ale w Jurajskim Centrum Zdrowia dawne cm Małgorzata.
Myślę jednak, że zdecydowanie najpierw dr Sarosiek.
My tak zrobiliśmy a potem już na kontrolne wizyty możecie się przenieść do dr Juras jeśli tak będzie Wam wygodniej.
Dr Sarosiek na pewno Was przyjmie wcześniej niż termin, który macie.
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez mada » 22 Sie 2019, 12:10

Przepraszam za literówkę.
Dr Juras Barbara.
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez mada » 22 Sie 2019, 12:12

Dr Huras
Telefon płata mi te literówki. Przepraszam raz jeszcze. M
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Justa71 » 22 Sie 2019, 12:48

Cześć, dziękuję za info, właśnie się dodzwoniłam na Parkitkę i też się dowiedziałam, że dr Huras już tam nie pracuje. Ale mam mętlik, nastawiałam się cały czas na chłoniaka, nawet już miałam wybranego specjalistę w Gliwicach, a tu taki zonk. Napiszę do dr którego zaproponowaliście. Rozumiem, że krótko opisać sytuację w mailu i załączyć to, co na chwilę obecną mam.
Justa
Justa71
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 Sie 2019, 14:48

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Justa71 » 22 Sie 2019, 12:51

a jeszcze jedno, mam problemy urlopowe w pracy, a Tomek nie ma nikogo, kto by mu pomógł, do tego logistycznie średnio wypadam, czy w mojej (Piekary Śl) okolicy jest jakiś dobry urolog - onkolog do którego można by pójść, zaufać?
Justa71
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 Sie 2019, 14:48

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez LEONIDAS77 » 22 Sie 2019, 12:54

Witaj moim zdaniem doktor Sarosiek i to w trybie pilnym.
LEONIDAS77
 
Posty: 73
Rejestracja: 08 Maj 2018, 17:06

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości