Nasieniak jądra lewego

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 27 Sie 2019, 15:20

i histopatologia
Opis Makroskopowy
Jądro o wymiarach 3,0 x 2,0 1,8 cm wraz z osłonkami najądrzem oraz powrózkiem nasiennym długości 8 cm
Na przekrojach jądra znajduje się nieregularny szarawy, lity guzek o największym wymiarze 1,7 cm, zmiana ograniczona
jest tylko do jądra.

Nasieniak Jądra
Nowotwór ograniczony jest do jadra Inwazji naczyniowej nie stwierdza się.
W pozostałej części jądra widoczne są ogniska neoplazji komórek germinalnych in situ (GCNIS)
Najądrza bez nacieku nowotworowego
pT1

Zastanawiam się tylko ponieważ na USG były niby dwa guzy drugi do 6 mm w badaniu o tym ani słowa
i czy traktować to jako nową chorobę czy wznowę?
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 29 Sie 2019, 12:06

Jestem już po rozmowach z dr Sarosiekiem
więc opcje są dwie
szybkie zrobienie TK i przed 8 tyg podanie 2 kursów Karbo

lub aktywna obserwacja kolejne TK ze względu na poprzednie w maju w październiku

osobiście tym razem inaczej niż poprzednio( wtedy pT2 guz 4cm inwazja naczyń) skłaniam się ku obserwacji jestem ciekaw Waszych opinii?
- Wiem już że obecny stan to nowa choroba nie wznowa
- i taka ciekawostka wczoraj zadzwonili do mnie ze szpitala gdzie miałem usunięte jadro chyba taki ze mnie ciekawy przypadek że chcieliby abym dziś stawił się na konsylium :-) , po sytuacji jaka miała miejsce 3 lata temu nie spodziewam się niczego dobrego ale może coś się zmieniło i pójdę.
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez Paweł_C » 29 Sie 2019, 12:51

Powiem ci, że ja w Poznaniu, po orchidektomii i z wynikami histo, nawet konsylium się nie doczekałem. Nikt nie zadzwonił... Musiałem na własną rękę załatwiać najpierw Krotoszyn, a później Warszawę. Czasami mam wrażenie, że ta nasza służba zdrowia jest bardziej chora niż my.
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 29 Sie 2019, 15:26

Ludzi na korytarzu multum średnio na osobę 3 minuty szło szybciej niż w kolejce do pobrania krwi
przygotowanie do konsylium słabe nawet bardzo dopóki nie powiedziałem że to drugi nowotwór i drugi nasieniak nikt tego nie sprawdził
choć papiery mieli przed sobą, zdziwienie było ogromne
rzucenie okiem na TK z maja które sam zaproponowałem że pokażę i słowo obserwacja i koniec
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 30 Lis 2019, 12:35

dawno nić nie pisałem więc czas trochę odświeżyć temat
wg wskazówek dr Sarosieka 15 października wykonałem TK i tu ciekawostka czy u Was też tak długo czeka się na wyniki??
miało być do 3 tyg skończyło się na 44 dniach obecnie czeka się nawet do 7 tyg
wynik ok brak rozsiewu choroby nowotworowej jeszcze we wtorek odbiorę markery i jeśli wszystko będzie ok kolejne TK w styczniu.
jeśli chodzi o testosteron przyjmuję Omandren i raz na 3 tyg śmiało wystarcza ogólnie jak sięgam pamięcią, fizycznie czuję się dużo lepiej niż
przed operacją
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 03 Gru 2019, 17:58

ehhh TK jak pisałem wyżej ok, w porównaniu z majowym bez zmian, stabilizacja brak rozsiewu choroby nowotworowej.
dziś odebrałem markery
LDH i AFP w normach
no i niespodzianka beta-hCG 10,2 norma poniżej 2, nigdy takiego nie maiłem
Pani onkolog która tu na miejscu się mną zajmuje na jutro zleciła powtórzenie wyników ponieważ jak zawsze możliwy jest błąd laboratorium
a także na czwartek w trybie pilny TK klatki piersiowej będzie bardziej miarodajne niż RTG które ostatnio miałem w sierpniu
panika trochę zjada :-(
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez romi » 03 Gru 2019, 23:24

Oby to była tylko pomyłka.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 04 Gru 2019, 12:12

niestety nie ma błędu dziś wynik jeszcze wyższy 18,1 wysłałem wyniki do dr Sarosieka czekam
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 07 Gru 2019, 11:24

Wczoraj byłem u dr Sarosieka na konsultacji wiadomo 3xBEP u siebie może mnie nawet przyjąć w drugiej połowie przyszłego tygodnia
muszę zrobić jeszcze na szybko aktualne TK miednicy małej i brzucha
jednak od początku pod uwagę brałem jako miejsce podania chemii zasugerowany przez kolegę Leonidasa Wejherowo który ma niezłe opinie.
Doktor jednak powiedział mi że od niedawna w Słupsku jest jak on to nazwał "człowiek od nich" dr Wojciech Rogowski ( nie mylić z chirurgiem :-) )
i faktycznie sprawdziłem od niedawna jest dyrektorem/koordynatorem oddziału
https://www.profemed.pl/nasi-specjalisci/rogowski
https://szpital.slupsk.pl/oddzialy/onko ... ologiczny/
nie mam dobrej opinii o Słupskiej onkologii ale już wczoraj się dowiedziałem że pojawiło się trochę "młodych" że są jakieś zmiany
Żona mówi że przejedzie się z nim porozmawiać, nie zaszkodzi fajnie jakby można się było leczyć bliżej domu zawsze to większy komfort psychiczny
do tego dr Tomasz powiedział że jakiego ośrodka nie wybiorę bez zmian będziemy w kontakcie i będziemy analizować i konsultować leczenie
jak sądzicie ??
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez romi » 07 Gru 2019, 17:18

Jeśli leczenie będzie przebiegać bez zakłóceń to nie ma przeszkód, abyś był w Słupsku. W razie czego zawsze będziesz mógł liczyć na pomoc dr Sarosieka, poza tym, skoro rezyduje tam " człowiek od nich", to sami będą się konsultowali w Warszawie, gdyby sytuacja tego wymagała.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości