Guz jądra prawego

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra prawego

Postprzez dejmien » 07 Wrz 2019, 13:07

Dzięki za odpowiedź,
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra prawego

Postprzez dejmien » 07 Wrz 2019, 21:37

Hej, jeszcze jedno mnie nurtuje. Ogolnie mam problemy ze sluchem na jedno ucho od paru lat, nie wiadomo dlaczego, na poczatku roku mialem problemy z równowaga. No i zlecili mi rezonans magnetyczny glowy z kontrastem, w celu wykluczenia SM na ktory juz czekam pol roku, ktory bede mial w środę. A orchidektomie w poniedziałek... w tym samym szpitalu. Urolog powiedział ze mnie puszcza na rezonans w srode ale nie mowilem mu ze to bedzie z kontrastem. Jak szybko po orchidektomii mozna robic tak inwazyjne badanie?
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra prawego

Postprzez romi » 07 Wrz 2019, 21:56

Witam
Akurat rezonans nie jest inwazyjnym badaniem, nawet z kontrastem, bo jest to inny kontrast niż w TK.
Dwa dni po orchidektomii będziesz mógł już chodzić.
Mogliby również zrobić Ci również TK brzucha, porozmawiaj o tym z lekarzem, nie musiałbyś długo czekać na termin badania.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra prawego

Postprzez dejmien » 07 Wrz 2019, 22:22

Wiem właśnie, tak by było najlepiej, będę naciskał na takie działanie, najgorsze to chyba czekanie na to wazystko i na wyniki badań, uczy pokory
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra prawego

Postprzez dejmien » 08 Wrz 2019, 13:05

Ja już w szpitalu, zrobili mi na razie krew, mocz, ekg i rentgen płuc, wyników jeszcze nie mam. Jutro rano zabieg i zobaczymy co dalej. Aktualizacja: pani dr mowi ze nie potrzebne tk jamy brzusznej czy miednicy tylko klatki, a maja tu niby doświadczenie w tych nowotworach
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra prawego

Postprzez dejmien » 10 Wrz 2019, 08:00

Wczoraj miałem zabieg, powoli dochodzę do siebie. Udało mi sie dzisiaj wstać i dojść do kibla, jeszcze 5 dni temu nie myslalem ze będę się cieszył z takiego faktu jak dziecko :) ale na poważnie, zrobili mi tylko rentgen klatki i mowia że jest czysto, i że nie trzeba tomografii miednicy czy brzucha... To chyba zupełnie inaczej niż jest w wytycznych... O jakie skierowania prosić lekarzy na poczatek? Do onkologa samemu sie zapisywac czy też skierowanie? Dzięki za rady
Pozdro
Damian
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra prawego

Postprzez tobson85 » 10 Wrz 2019, 09:43

Hej
Niestety to rzadkość, żeby w Polsce w szpitalu przed orchidektomia wykonano TK brzucha i miednicy.
Po powrocie do domu zapisz się do onkologa, najlepiej polecanego na forum. Onkolog wystawi Ci skierowanie na tomografię i markery. Markery. Markery oznacza się ponownie 7 dni po operacji i jak będzie ok to jeszcze raz przed wizytą u onkologa jak już będziesz miał wyniki TK i badania histopatologicznego. Jeśli byłby przekroczenia markerów po operacji to należy oznaczać je co tydzień aż do osiągnięcia norm.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz jądra prawego

Postprzez dejmien » 10 Wrz 2019, 10:30

Ku mojemu zaskoczeniu dr wlasnie powiedzial ze zrobia mi dzisiaj komplet badań w tym potrzebne Tk, dodatkowe markery itp. Powiedzial ze wypuszcza mnie z kompletem badań do onkologa, i wypisza skierowanie do niego takze spoko.
Edit: to nornalne że pozostałe jądro jest trochę większe po zabiegu? Chyba że już w paranoje wpadam.
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra prawego

Postprzez dejmien » 11 Wrz 2019, 14:17

Wypisali mnie już. Załączam wyniki TK i inne badania, jak ktoś by miał chwilę zerknąć na to specjalistycznym okiem bylbym bardzo wdzięczny.
"Tk klp z kontrastem i tk j.b. i m. Malej z kontrastem
Pojedyncze drobne pasma zwłóknień u podstawy Pl. Poza tym pluca bez zageszczen miazszowych i zmian ogniskowych.
Wielkosc serca w normie.
Węzły chłonne śródpiersia i Wnęk płucnych niepowiększone
Jamy opłucnowe bez cech płynu
TK jamy brzusznej i miednicy wykonana przed i po dożylnym podaniu kontrastu
Wątroba niepowiększona jednorodna bez zmian ogniskowych pęcherzyk żółciowy cienkościenny drogi żółciowe nieposzerzone
Trzustka niepowiększona bez widocznych zmian
Śledziona niepowiększona jednorodna
Nadnercza nie powiększone nerki prawidłowej wielkości i kształtu ukm nie poszerzone aorta brzuszna prawidłowej szerokości
Nie uwidoczniono obecności powiększonych węzłów chłonnych i trzewnych i zaotrzewnowych
Pęcherz moczowy gładkościenny ślad płynu w zagłębieniu odbytniczo pęcherzykowym pozostałe narządy miednicy małej bez widocznych zmian pęcherzyki gazu w tkance podskórnej prawej pachwiny po niedawnym zabiegu węzły chłonne miedniczne i pachwinowe niepowiększone

Opis rtg klatki piersiowej płuca bez zagęszczeń miąższowych serce w normie jamy opłucnowe wolne"
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra prawego

Postprzez romi » 11 Wrz 2019, 14:41

Witam
W TK jest czysto. W RTG również. To bardzo dobry prognostyk. Jak wyglądają markery? Kiedy spodziewasz się wyniku histopatologii, bo na to czeka się najdłużej?
Do onkologa nie jest potrzebne skierowanie i nie ma rejonizacji.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości