Tomek rj - guz jądra lewego

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez romi » 27 Wrz 2019, 20:37

Justa71 napisał(a):Leczenie programem BEP - 3 cykle, co 21 dni. Następnie ocena odpowiedzi w TK i radioterapia.

Nie za dużo tego "dobrego"? Chemioterapia i radioterapia?
Justa71 napisał(a):Dolewka 30.09. - 1 dzień
Kolejny kurs chemii od 07.10. - pobyt 8 dni
2.10. mamy TK

Tomografia po drugim kursie BEP to nie jest standard, chociaż w niektórych przypadkach tak się robi, czy lekarz powiedział Wam dlaczego ?
Justa71 napisał(a):Czuje się w miarę ok, jedynie dokuczają poranne nudności, ból nóg, rąk i kręgosłupa.
Codziennie ZARZIO

Te bóle to efekt właśnie tych zastrzyków. Można stosować ogólnie dostępne środki przeciwbólowe. Należy pamiętać, aby pierwszy z serii zastrzyków był podany minimum 24 godziny po ostatniej chemii, ostatni 24 godziny przed następną chemią.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Justa71 » 30 Wrz 2019, 08:19

Cześć, tomografię umawiałam u nas w Piekarach, o tym, że jest ustalony termin na 2.10. Tomek poinformował dr Sarosieka, i ten powiedział, że może tak być. Bo gdyby nie, to mogłam przesunąć termin. Tak, że niech już tak zostanie. Co do radioterapii, to wspomniał, że być może nie będzie potrzebna, wszystko będzie zależało od wyniku TK. Mam nadzieję, że na opis TK nie trzeba będzie długo czekać i przy okazji 3-go kursu chemioterapii, Tomek będzie miał już wyniki do pokazania.
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
Justyna
Justa71
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 Sie 2019, 14:48

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Justa71 » 02 Paź 2019, 07:40

Cześć, mam pytanie, wczoraj wieczorem Tomek wyczuł powiększone węzły chłonne pod jedną pachą. Są twarde i bolące. Czy to możliwe, że podczas chemii nowotwór dalej może się rozsiewać, czy znaczy, że chemia nie działa? Jestem załamana. Dzisiaj TK, ale węzłów pachowych chyba nie obejmuje TK klp?
Pozdrawiam
Justyna
Justa71
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 Sie 2019, 14:48

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez tobson85 » 02 Paź 2019, 08:15

Hej,

Węzły chłonne powinny się załapac na skanie, a to że są bolące wskazuje, że raczej chodzi o jakąś infekcje.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Justa71 » 02 Paź 2019, 08:48

Dzięki za odpowiedź, bo ja już wydygana. Może faktycznie z infekcji, bo boli go gardło, ma lekki kaszel i katar. Węzły nadobojczykowe i szyjne są OK, tylko ta jedna pacha.
Justa
Justa71
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 Sie 2019, 14:48

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Justa71 » 17 Paź 2019, 08:25

Witam po przerwie.
Wczoraj byliśmy u urologa, we wtorek przyjęcie do szpitala (Bytom Al. Legionów na urologię) z planowanym usunięciem jądra. Przedtem w poniedziałek ostatnia dolewka w Warszawie i wtedy dowiem się co dalej. Ale tak na już, bo wiadomo nerwy, to mam parę informacji i pytań.
Mamy wyniki tomografii komputerowej, która była wykonana (wiem, że to niestandardowa, ale dr Sarosiek tak zdecydował) po drugim cyklu chemii.
Opis:
w porównaniu do badania z 27.06.2019. (czyli wtedy, gdy jeszcze nie było diagnozy) wyraźna regresja zmiany guzowatej w obrębie śródpiersia tylnego (było 130x57x86mm ccxapxsd) a obecnie 54x30mm sdxap. Zmiana ta w dalszym ciągu obejmuje przełyk, dochodzi do rozdwojenia tchawicy oraz obejmuje aortę zstępującą od poziomu łuku aorty. Poza tym w obrębie śródpiersia ewidentnie powiększonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono. Pojedynczy węzeł chłonny w sąsiedztwie aorty piersiowej w części tylnej okrągły, śr. do 6mm. W porównania do badania poprzedniego pojawiły się drobno-guzkowe zagęszczenia miąższu płucnego miernie wysycone w segmencie 6 do 5mm przebiegające w sąsiedztwie naczyń - konieczna wczesna kontrola. zmiany nie obecne w poprzednim badaniu.
Układ kostny bez zmian. Narządy jamy brzusznej bez zmian.

Niepokoją mnie bardzo te zmiany guzkowate, których nie było wcześniej. Czy to ewidentnie wskazuje, że nasieniak przerzucił si na płuca? Czy jest taka możliwość, że w związku z tym, że TK robione było w trakcie chemii, to kolejne TK, już po zakończonej chemii będzie "lepsze"? w sensie, że te zmiany mogą zniknąć, a główny guz jeszcze się zmniejszy?
Co, jeśli okaże się, że te nowe zmiany to przerzuty do płuc? Jakie mogą być dalsze kroki leczenia?
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Justa71
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 Sie 2019, 14:48

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Justa71 » 22 Paź 2019, 08:45

Witam, Tomek po ostatniej dolewce, teraz usunięcie jądra (prawdopodobniej jutro), w piątek (jak wyjdzie do czwartku) konsultacje w Szpitalu NU-MED u dr Arkadiusza Sprawki, w sprawie radioterapii tego, co zostało w śródpiersiu. Ńie wygląda to moim zdaniem za dobrze.
Pozdrawiam
Justyna
Justa71
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 Sie 2019, 14:48

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Justa71 » 22 Paź 2019, 11:13

Mała poprawka, konsultacje w sprawie radioterapii u dr Arkadiusza Sprawki w Magodent ul. Filedorfa. Czy tam też robią naświetlania? czy Tomek będzie musiał jeździć do Nu-Med do Tomaszowa Mazowieckego?
Czy ktoś może miał naświetlania przerzutów do śródpiersia? jak to wygląda? ile trwa? jakie macie doświadczenia, wskazania, jak się przygotować?
Dalsze zalecenia dr Sarosieka: około 2 miesiące po zakończonej radioterapii kontrolne TK, przedtem kontrola markerów, morfologia, kreatynina (dostaliśmy skierowanie) i jak będą wyniki z TK, to przesłać na maila dr Sarosieka, wówczas ustalone zostanie dalsze postępowanie.
Justyna
Justa71
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 Sie 2019, 14:48

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez Justa71 » 24 Paź 2019, 08:13

Cześć, Tomek będzie miał operację w piątek. Więc konsultacje w sprawie radioterapii przesunięte. Jak myślicie, w poniedziałek wyjdzie?
Jakieś odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania?
Pozdrawiam
Justyna
Justa71
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 Sie 2019, 14:48

Re: Tomek rj - guz jądra lewego

Postprzez romi » 24 Paź 2019, 20:50

Witam
Zwykle pacjent opuszcza szpital po dwóch, trzech dniach od zabiegu. Myślę, że w Waszym przypadku będzie podobnie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości